Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Így lehet? (többi lenn)

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így lehet? (többi lenn)

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szedek, soha nem felejtettem el egy szemet sem. Tegnapi nap együtt voltam a barátommal és este kellett volna bevennem a fogamzásgátlót, de elfelejtettem. 2x élvezett belém, az utolsó előtti tablettát hagytam ki. Most jutott eszembe, azonnal be is vettem de a 12 óra már elmúlt. Azt írják, hogy ha kihagyunk egy szemet az utolsó héten a következő levelet azonnal folytatni kell, nem szabad 7 napos szünetet hagyni. Ha így fogok tenni, akkor elméletileg nem kéne bajnak lenni? Vagy 72 órásat kéne vennem ez mellé? Holnap vasárnap, a gyógyszertárak nyitva lesznek? Vagy az ilyen 72órásakat is csak receptre írják fel?


Mielőtt bárki bármit gondol vagy szóll, rendszeres szexuális életünk van a barátommal és még soha nem volt semmi gond. Nem 13 éves csitrik vagyunk akik nem védekeznek. Egyszerűen csak elfelejtettem bevenni egy tablettát, mivel mostanában elég nagy zűrök vannak, és a fejem máshol jár.


2014. ápr. 19. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátló tabi mellé már TILOS 72 órásat is bevenni, így azt el is felejtheted!


Kövesd szépen a betegtájékoztatóban írtakat és nem lesz gond!

2014. ápr. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam, köszönöm! :)
2014. ápr. 19. 19:07
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Így van, tilos mellé bevenni!!!! Egy szem kimaradásától pedig nem lesz semmi gond. Én volt, hogy reggel 8-kor vettem be, másnap meg este 7-kor jutott eszembe, úgyhogy én ezt a "mindig du-n 4-kor" rendszert sosem voltam képes alkalmazni. A legdurvább figyelmetlenségem az volt, hogy kihagytam egymás után két napot. De akkor sem volt semmi gond. Persze ez nyilván nem követendő példa, meg úgy érzem te ezekre eléggé odafigyelsz, úgyhogy én csak azt tanácsolom, hogy ne parázz rá...nem a levegőbe szedted be a többi szemet, védenek a terhesség ellen! :)
2014. ápr. 20. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3-as,

tévedsz! Egy szem kihagyás is tökéletesen elég lehet a bajhoz, neked csak szerencséd volt!

2014. ápr. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Így van, egy szem kihagyása is okozhat bajt, ráadásul amikor barátnőm elfelejtette bevenni a tablettát 3 egymást követő nap, elmentünk orvoshoz aki írt fel 72órás tablettát, szóval lehet,hogy az orvos volt tudatlan, hogy nem tudta,hogy tilos vagy tényleg lehet! Ez olyan dolog,hogy aki császárral szül következő szülésnél nem kaphat oxitocint, még többször olvastam,hogy kaptak a császárosok is...
2014. ápr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vagy csak a barátnőd felejtette el nyomatékosan tájékoztatni, hogy fogamzásgátlót szed?

Az oxitocinos dologról most hallok először.

2014. ápr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!