Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A 72 órás tabletta is emberölé...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A 72 órás tabletta is emberölés mint az abortusz?

Figyelt kérdés
2014. máj. 10. 13:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
nem
2014. máj. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
63%
attól függ, ki mit ért emberölés alatt....mert azért egy megtermékenyített petesejt szerintem még nem az...egy sejttömeg se az még ..persze a 8. hétre van szívhang..onnantól azért....már kezd gáz lenni a terhesség megszakítás...de azért a 12.hétig...szerintem ne essünk túlzásokba...én nem nevezném ezt emberölésnek. de tény, hogy a 12. hétre már mindene megvan a továbbiakban "márcsak" érnek, nőnek a szervek és a szövetek.
2014. máj. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%
Nem, mivel még nem ágyazódott be. Utána már az.
2014. máj. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
71%
a 72 órás a beágyazódást gátolja meg,szóval ott még nincs szó terhességről,így nem gyilkosság.
2014. máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
10%

Az új egyed, aki ember, a megtermékenyülés pillanatában jön létre. Ez a teljesen egyedi DNS-sel rendelkező zigóta már ember. Ha a fejlődését a tabletta megszakítja, akkor az életét veszi el. Gyilkosság.

A nőgyógyászatban is abortív szerként tartják számon.

Ha elvi ellenzője lennél esetleg az abortusznak, azért kérdezed, más módszert kell választani a gyermekáldás elkerülésére.

2014. máj. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Pont azért van, hogy legyen más lehetőség, mint az abortusz, tehát: nem az.
2014. máj. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Tessék, utolsó:


[link]


Javaslom becses figyelmedbe az embrió kilökődéséről és az emiatti vérzésről szóló részt.


Ennek hiszel? Vagy kényelmesebb azt hinni, hogy ez a tabletta etikailag oké?

2014. máj. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Az abortusz sem az.
2014. máj. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7-es, legalább ne beszélnél magad ellen.. Ha már egy cikket ajánlgatsz, jó lenne olyat találni, amiben nem cáfolod magad.. "Nem kívánt terhesség megakadályozására szolgáló gyógyszer." Sikerült a megakadályozást megszakításnak olvasni vagy csak a szó jelentésével nem vagy tisztában?
2014. máj. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem beszélve arról, hogy egy olyan koncentrált hormonadag, ami igencsak káros a női szervezetre, bizonyos nőgyógyászok szerint károsabb, mint egy terhességmegszakítás. Persze könnyű azt mondani, hogy csak egy tabletta, beveszem és oké, de azért ez ennél drasztikusabb beavatkozás egy folyamatba és egy emberi szervezetbe egyaránt.

OFF: SAJÁT TAPASZTALAT: én bevettem 19 éves koromban egy elhibázott (általunk elhibázott) óvszerhasználat után és ennek ellenére terhes maradtam. Hülyére aggódtam a 9 hónapot, hogy károsodott a baba. Hiába volt minden eredményünk jó, nem akartam elhinni. a kisfiam már 4 éves, egészséges, de 3 éves koráig a férjemmel együtt minden kicsit furcsa cselekedeténél remegtünk,h baja van a mi hibánkból...

2014. máj. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!