Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is tartsa meg 15...

Szerintetek is tartsa meg 15 évesen a babát, ha?

Figyelt kérdés

Oké, kicsit hosszú sztori lesz, de igyekszem rövidre fogni.

Szóval van egy barátnőm, nevezzük L-nek, 15 éves. Lefeküdtek a barátjával, gyógyszert szedett, de antibiotikum-kúrája volt... így most kb 2-3 hónapos terhes lehet.

L jó családból származik, apukája nagyon gazdag, 5 gyereket tart el, anyukájával egy kis lakásba élnek külön. Elég erős suliba jár, közepes tanuló.

Még nem mondta el a szüleinek, de a terhesség biztos.

Fél, hogy hogyan fogja felnevelni, hogy segítenek-e a szülei. Most azt tervezi hogy megvárja a 18 hetet amíg lehet abortuszt végeztetni, aztán mondja el a szüleinek, hogy ne tudják már elvenni tőle a babát.

Nagyon ragaszkodik a kicsihez, azt mondja nem tudna a tudattal élni hogy megölte a saját gyerekét.

Ő tulajdonképpen már eldöntötte hogy megtartja, csak tudja hogy én nagy GYIK-függő vagyok és megkért hogy írjam ki a történetét, hogy tanácsot kérjen érett, felnőtt emberektől, akik nem a rokonai, tehát nem elfogultak vagy ilyesmi.

Normális véleményeket kérnénk!



2014. ápr. 9. 22:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
65%

És most mit vársz, mit írjunk?

Okosabbnak kellett volna lennie, és megelőznie a terhességet.

És nem kellene megtartania. Nem tud felnevelni egy gyereket, hisz gyerek, és a szüleinek szül.

2014. ápr. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
86%
Elgondolkodhatna az örökbe adáson. Nagyon fiatal még, de anyaként megértem az érzéseit. A barátja tud a dologról? Mi a véleménye?
2014. ápr. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
55%
18 eves cvagyok es terhes. Iszonyatosan viselem, nagyon megvisel a terhesseg. Ebbol kifolyolag 15 eves lanyt meg jobban megviselne szerintem. Az pedig butasag hogy 18 hetes korig nem mondja el ugyanis genetikai ultrahangra nalunk szulo kellett, hogy alairjon papirt.. genetikai ultrahangra pedig a baba erdekeben el kell menni.
2014. ápr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 A kérdező kommentje:

Tanácsoltam már neki az örökbeadást. Erre ennyit válaszolt: "És hogy néznék úgy később a többi gyerekem szemébe, hogy tudom, van egy másik is a világon akiről lemondtam?"

Barátja 16 éves, mondta neki L hogy ha szeretné nem kell felvállalnia hogy az övé a gyerek, megérti ha nem akar leállapodni még, és élni akar, de a barátja megmondta neki, hogy ő elfogadja bárhogy dönt, és kiáll mellette bármeddig.Amúgy nagyom becsületes, aranyos srác tényleg, csakhát egy 16 éves fiú mennyire tudja magát egy éeltre lekötni? ...

2014. ápr. 9. 22:52
 5/83 anonim ***** válasza:
64%

Ja, mert ő nem tudta volna kiírni a kérdést...


A barátnőd egyszerűen tisztességtelen, ha úgy áll hozzá a szüleihez, hogy azok úgyis majd meg akarják ölni a gyerekét (amit nem tehetnek emg egébként a beleegyezése nélkül). Akkor is ilyen lesz a viszonyulása, amikor a gazdag apuka tartja majd el a fattyú unokáját? Nem, akkor majd tartja a markát 15 éves anyuka, de most nincs benne annyi becsület, hogy megbeszélje a szüleivel a dolgot.

Szerintem L rohadtul nem érett az anyaságra. Szülje meg a gyereket, de valószínűleg jobban tenné, ha örökbe adná.

2014. ápr. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
89%

16 eves a baratja

Valoszinuleg meg tisztaban sincs vele mivel jar egy gyeremek. Anyagilag is megterhelo, na meg a gyerek mellett nincs penz bulizasra piara stb..

2014. ápr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
87%

Üljön le és beszélje meg a szüleivel,nekik kell dönteni hisz felnevelni is ők fogják nem az "anya". Kvázi szül a szüleinek egy gyereket.

Az meg hülyeség, hogy nem tudják elvenni tőle. Nem vállalják a nagyszülők a gyámságot és árvaházba kerül, gyerek nem lehet saját gyerekének még csak a gyámja sem.

Tisztességesen álljon eléjük aztán beszéljen velük.

2014. ápr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 A kérdező kommentje:

*életre

Igen, L is nehezen bírja a rosszulléteket meg mindent, de most inkább a kétségek örlik fel... :(

Neked tervezett baba volt?

2014. ápr. 9. 22:54
 9/83 anonim ***** válasza:
71%
Nehéz kérdés. Én 16 évesen lettem terhes, 17 évesen szültem. Nagyon nehéz. Örökbe kellene adnia.
2014. ápr. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 A kérdező kommentje:
5-ös kérdező, ez egy nagyon gusztustalan megnyilvánulás volt tőled. Remélem, férfi vagy, mert ha egy nő ennyire empátiátlan és rosszindulatú, arra nincsenek is szavak...
2014. ápr. 9. 22:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!