Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi lenne, ha így szedném a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne, ha így szedném a fog. Gátlót rögtön az elején? Hatna? (hosszú)

Figyelt kérdés

19 múltam, anyával beszéltük, hogy kéne fog.gátlót szedni, mert 2 hónapja vagyok együtt a barátommal és praktikusabb lenne. Még nem szedtem sosem, nehezen is veszem rá magam. De kiderült, megyünk nyaralni barátomékkal, persze pont azalatt az 5 nap alatt jönne meg júniusban. Anya mondta, menjek el mihamarabb a házidokihoz beutalóért laborhoz, hogy most a májusi mensikor kezdhessem a tabit (kb. máj. 25-én kell megjönnie). "Szerencsémre" pont a nyaralás első napja körül vagy azalatt jönne meg. Úgy gondolta anya, hogy rögtön toljam el a menstruációmat, elsőre 2 levelet szedjek és csak utána tartsak szünetet. Ez nagyon nagy gond lenne rögtön kezdésnek? A tabi hatna már a második levélnél, gumi nélkül szeretkeznénk?

Másik kérdés: nem lehetne, hogy a házidoki felírja simán a tabit, hogy hamarabb elkezdhessem biztosan, és majd csak később menjek el nődokihoz? De ha rögtön elmegyek nődokihoz, megvizsgál, akár azonnal átbaktathatok a házihoz felíratni a bogyót, vagy valami eredményre kell várni? Ha igen, az kb. mennyi idő?


Bocsánat a béna kérdésekért, de egyáltalán nem vagyok otthonos még benne...


Köszi!

19/L



2014. máj. 12. 23:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

hát ez a mesni átrendezi a nyaralást úgyérzem.


toljátok el a nyaralást....

2014. máj. 13. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem tudjuk, már le van foglalva. Meg ez már így is egy második opció, az első időpont nem volt jó, mert pont akkor szóbelizek én is, és a barátom bátyjának a barátnője is. Szerencsétlen dolog, pedig az első időpont tökéletes lett volna ebből a szempontból :(

Nagyon remélem, hogy sikerül időben elkezdeni a gyógyszert egyrészt a mensi miatt, másrészt pedig akkor még 2 hónapot kellene várnom vele... Hacsak nem külföldön kezdek el gyógyszert szedni...

2014. máj. 13. 11:10
 13/16 anonim ***** válasza:
66%

Hát ha azt nézzük... fél évnél rövidebb kapcsolatnál nem is szednék fogamzásgátlót (vagy ha szednék se engedném gumi nélkül addig), ti meg csak 2 hónapja vagytok együtt...


Őszintén, nem maradnál le semmiről. Ha a szedés nem lesz zökkenőmentes, előjönnek a mellékhatások (libidócsökkenés, hüvelyszárazság, fertőzésekre való fogékonyság, hangulatingadozások - és ezek a gyakoribbak)... az még egy erős kapcsolatot is kikezdhet, nemhogy egy ilyen fiatalkát.

2014. máj. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
64%
nem baj, lényeg a mensi-tili-toli.
2014. máj. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Én se feltétlenül szeretném még, de anya akarja. Nem csak a csúsztatás miatt!!! Hanem mert az biztosabb azért, mint a gumi.
2014. máj. 13. 14:01
 16/16 anonim válasza:
100%

Női klinikán dolgozom. Foglalkoztam meddőséggel, abortusszal, terhességges, szüléssel, szóval van egy csöpp rálátásom a dolgokra.

Az, hogy Anyukád mit szeretne (a te testeddel és szexuális életeddel), egy orvos sem fogja figyelembe venni, mert már nagykorú vagy. A menzesz indokolatban eltolása nem veszélytelen, főleg nem egy "sima" fogamzásgátlóval. Az máshogy történik. Életed legelső fogamzásgátlóval irányított ciklusában két levelet beszedni nem szabad (Anyukád esetleg egészségügyis?). A nőgyógyász felírja a fogamzásgátlót, természetesen csak ha megvizsgált és kikérdezett. Májfunkciót is kell nézni (labortól függőben egy-két nap alatt megvan). És még sorolhatnám... Életed legelső tablettázását inkább nyugodtan, itthon, mindenféle elvárás nélkül végezd. Sokkal többet lehet veszteni azzal szemben, hogy egy nyaralás alatt gumi nélkül és ciklus közepén szeretkezhessetek.

És a tabletta nem nyújt nagyobb biztonságot, mint az óvszer (már csak a betegségek miatt sem).

2014. máj. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!