Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta mellett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta mellett előfordulhat ebben az esetben terhesség?

Figyelt kérdés

9 hónapja szedek fogamzásgátló tablettát, 6 hónap után Mistral-ra váltottam, mert a korábbitól rosszul voltam. Váltást követően az orvos azt mondta, hogy nem kell kiegészítő védekezés, ugyanúgy kell folytatni a szedést. A váltást követő levélnél megjött a menstruációm, de nem a 7 napos szünetben, hanem aznap, mikor az utolsó szemet bevettem, viszont ugyanúgy 6 napig tartott, mint szokott. Ezután folytattam a szedést, de az új tabi második levelét követő 7 napos szünetében nem jött meg a menstruációm. Hozzátenném, hogy ennél a levélnél még megszakítással is védekeztünk. A nőgyógyászom szabin van júl. 8-ig, a betegtájékoztatón az áll, hogyha egyszer előfordul, hogy nem jön meg, akkor nem valószínű, hogy terhes vagyok, ha kétszer előfordul akkor már megvan az esély. 21 évesen nem szeretnék babát, emiatt is szerettem volna a nőgyógyászomat is felkeresni, hogy megvizsgáljon.

Nem tartjuk túl valószínűnek a terhességet, mivel, mint írtam nem élvezett belém a barátom, korábban pedig megjött a menstruációm, igaz előbb, mint kellett volna.

Szerintetek érdemes lenne terhességi tesztet csinálnom vagy várjam meg hátha a következő szünetben megjön?

Az új levéllel elkezdtem szedni, mivel a nőgyógyászom elérhetetlen a betegtájékoztatón pedig ez áll.

Előre is köszönöm a tanácsokat!



2014. jún. 26. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

1. a megszakítás nem védekezés, hanem orosz rulett

2. vegyél tesztet mert ezen fogsz kattogni, és kiidegeled magad

2014. jún. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a megszakítás nem védekezés éppen ezért szedek fogamzásgátló tablettát is! A kettőt egyszerre alkalmaztuk, hogy biztosra menjünk.
2014. jún. 26. 17:12
 3/4 anonim válasza:

A teszt nem árthat csak megnyugtathatod magad vele.

Valamint ha az előző tabletta több hormont tartalmazott akkor lehet hogy az miadt ugrál a menzeszed.

De jobb félni mint megiedni vegyél tesztet és amint tudod nézezsd meg magad nőgyógyásszal.

2014. jún. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elvileg ugyanannyi hormont tartalmaz ez a tabi is, előző Belara volt ez pedig Mistral.

Vettem tesztet, holnap a reggeli vizeletből megcsinálom, bár kicsit félek, remélem nincs baba.

2014. jún. 27. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!