Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló szedése okozhat...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló szedése okozhat érzelmi változást egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A barátnőmmel több mint másfél éve együtt vagyunk es korülbelül fél éve kezdett el fogamzásgátlót szedni. És ezidőtájt állt be nála ez a "depresszió" dolog szerűség ami igazából elég durván ráment a kapcsolatunkra. Mindig azt mondja hogy nem biztos benne hogy szeret e engem meg hogy velem akar e lenni hasonlók de szakítani nem akar viszont mégis mindig benne vannak ezek a kavargó érzések. És én már próbáltam mindent hogy ez változzon de aemmi változás és így lassan fél év után már elég durván szenvedés a dolog hogy én küzdök és mindent megteszek mégsem érek el vele semmit. Má a szakítás tűnik az egyedüli megoldásnak de azért ez még érdekelne hogy lehet e ez a komoly változás a fogamzásgátlótól? Csak mert a szedése előtt nagyon boldogok voltunk minden tökéletes lett majd ez lett. Nyilván sok mindent nem változtatna a végeredményen a kapcsolatunkkal kapcsolatosan mégis érdekel hogy hallottatok e már hasonlóról mert ha már változtatni nem változok semmi akkor legalább tanuljak belőle valamit. :) előre is köszönöm a normális válaszokat!!

2014. jún. 26. 20:36
 1/5 -=Koldus=- ***** válasza:
Olvasd el a betegtájékoztatót. Abban le van írva, hogy milyen tüneteket okozhat.
2014. jún. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyébként nagyon érdekes, de a legújabb kutatások szerint a kérdésedre a válasz : igen.

Ezert pl javaslott az is, hogyha valaki vegig fogigátlót szed, az mielott hazassagra adja a fejét "próbálja meg" h milyen érzelmei vannak a ferfi irant a tabletta nélkül..


Én is szedek fogamzásgátlot, volt hogy nem szedtem és semmilyen változást nem éreztem egyik párkapcsolatomban sem, de a tudomány jelenlegi állasa az amit leírtam :) érdekes.

2014. jún. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ez egy olyan kérdés, amin már én is elgondolkodtam, a másik oldalról, azaz lányként... ha az előzőnek igaza van, és tudományosan bizonyított, akkor sajnos nem alaptalan az én aggodalmam sem. :(

több mint fél éve jártunk, mikor elkezdtem szedni a tabit. addig nagyon jól megvoltunk, megőrültünk egymásért, voltak ugyan apró gondok, de hol nincsenek? nagyon szerettük egymást. mikor elkezdtem szedni, eleinte nem volt ilyen hatása (1-2 hónap), de aztán már nem volt a kontrollom alatt a helyzet, akkortájt kezdődtek a komolyabb viták, persze inkább én voltam a "hisztis" és agresszív, és bizonytalan.

úgy érzem utólag, és még most is, hogy ez a dolog nem csak "testileg" hat, illetve ha azt nézzük, az agyunkban is kémiai folyamatok zajlanak, márpedig ott vannak az "érzéseink" is... szóval abba is belenyúl. az egész szervezetünkbe.

tudom, hogy nem a tabi miatt jutottunk el a szakításig (a volt barátom kb. ugyanúgy érezhetett, mint te: szeretett nagyon, de sajnos elviselhetetlen voltam, utólag belátom). de azt mondom, nem hülyeség, hogy ez is közrejátszhatott benne, hogy mennyire elviselhetetlen és kezelhetetlen lettem...

szerintem ha fiatalok vagytok (mint én), akkor hagyjátok a tabit, a barátnőd is jobban érezné magát tőle, kevesebb mellékhatás, stb., és tényleg "önmaga" lesz... sajnos én akárhogy próbálok, nem tudok visszatérni a régi önmagamhoz, és lehet, hogy nem csak az akaratomon múlik, hanem a kémián is. :(

22

2014. jún. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló okozhat hangulatingadozást, ingerlékenységet, súlyosabb esetben akár depressziót is. És ezek mind-mind tönkretehetik a kapcsolatot.

Meg kell próbálni nélküle. Ha tabi nélkül is fennáll a probléma, akkor nyilván nem az volt a hibás.

2014. júl. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Abszolút igaz lehet. Sőt!! A gyógyszert kb. 2 hónapja hagytam abba. Majdnem 11 évig folyamatosan, szünet nélkül szedtem. Ez idő alatt egy kapcsolatom volt. Az érzelmeimet teljesen kiölte. Mind a párom iránt, mind szexuálisan. Abszolút nem éreztem semmi szeretetet, szerelmet, de még csak szexuális vágyat sem, csak nagyon-nagyon ritkán. Eszembe sem jutott volna, hogy ez a gyógyszertől lehet, amíg abba nem hagytam. Azt hittem a hosszú kapcsolat, az idő múlása ölte ki az érzelmeket. De nem így van, mert amióta 2 hónapja abbahagytam, azóta megőrülök ugyanazért a páromért, pozitív értelemben. Mind érzelmileg, mind szexuálisan. Azóta folyamatosan bújok hozzá, a szexet meg állandóan kívánom. Most, hogy ez kiderült, megrémültem, hogy mennyire kiölt belőlem mindent a gyógyszer. Egyébként már az abbahagyása utáni első héten éreztem ezt a változást. Az a csoda, hogy kibírta a párom mellettem, amikor olyan elviselhetetlen voltam, és hideg.
2015. jún. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!