Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetek terhes? Komolyan...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek terhes? Komolyan aggódom! Szerintetek?

Figyelt kérdés

Kb. 7-8 hónapja szedem a Stodette nevű fogamzásgátlót, minden nap tisztességesen beszedtem, azonban múlthét szmbaton elfelejtettem bevenni, másnap reggel pedig szexeltünk a párommal. Mire eszembe jutott, hogy nem vettem be a gyógyszert, már túl voltunk a 12 órán, amikor is már kiegészítő fogamzásgátlást kellett volna alkalmaznunk. Szerintetek ennyi idő után már biztosított védettséget a gyógyszer annyira, hogy nem estem teherbe, vagy lehetek terhes? Idióta válaszoktól kíméljetek, komolyan aggódom!

18/L



2014. aug. 11. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
nemtom nem vok nogyogyasz
2014. aug. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
lehetsz terhes, mivel túlléptétek a 12 órát... miért nem olvastad el h mit kell ilyenkor csinalni?
2014. aug. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem baj, amíg a cipőméreted nagyobb, mint az IQ-d, addig nem is leszel, de ne aggódj, az okos emberek sem mindig élvezik az életet. :)
2014. aug. 11. 21:47
 4/9 anonim válasza:
ha nem menstruálsz és nem vagy rosszul akkor nem lehetsz mert egy nő általában megérzi ha terhes mert rosszúl lesz vagy szédül.
2014. aug. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elolvastam. Csak az volt a baj, hogy szex után jutott eszembe, hogy nem vettem be a gyógyszert, akkor láttam meg, hogy már a 12 órán is túlvagyunk, és nem védekeztünk mással.
2014. aug. 11. 21:49
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy rosszul is vagyok. Kissé hányingerem van azóta.
2014. aug. 11. 21:50
 7/9 anonim ***** válasza:

pedig ilyenkor is van megoldás:


3.4 Mi a teendő, ha...

...elfelejtette bevenni a tablettákat

- Ha a tabletta bevételével kevesebb, mint 12 órát késik, a fogamzásgátló hatás fennmarad. A tablettát azonnal vegye be, amint eszébe jut, majd szedje tovább a következő tablettákat a szokott időben.

- Ha több mint 12 órát késik a tabletta bevételével, a fogamzásgátló hatás csökkenhet. Minél több egymást követő tablettát hagyott ki, annál nagyobb a kockázata annak, hogy csökken a fogamzásgátló hatás. Különösen nagy a teherbeesés kockázata, ha a csomag elején vagy végén hagyja ki a tablettákat. Ezért követnie kell az alábbiakban megadott szabályokat (lásd még a lenti diagramm).

Ha egynél több tablettát felejt el bevenni a csomagból.

Kérje ki orvosa tanácsát.

1 kihagyott tabletta az első héten

Az elfelejtett tablettát azonnal vegye be (még akkor is, ha ez két tabletta bevételét jelenti egyidőben), majd a szokásos időben kell bevenni a következő tablettát. Emellett azonban kiegészítő (mechanikus) fogamzásgátló eszközt is kell alkalmaznia a következő 7 napon. Amennyiben a tabletta kihagyása előtti héten sor került nemi érintkezésre, lehetséges, hogy teherbe esett. Ezért azonnal beszéljen orvosával.

1 kihagyott tabletta a második héten

Az elfelejtett tablettát azonnal vegye be (még akkor is, ha ez két tabletta bevételét jelenti egyidőben), majd a tabletták szedését folytassa a szokásos időben.

A tabletta megbízhatósága nem csökken. Nem szükséges kiegészítő fogamzásgátló módszerek alkalmazása.

1 kihagyott tabletta a harmadik héten

Az alábbi két lehetőséget választhatja, anélkül, hogy kiegészítő fogamzásgátlásra lenne szükség.

1. A kihagyott tablettát azonnal vegye be, amint eszébe jut (még akkor is, ha ez két tabletta bevételét jelenti ugyanabban az időben), majd folytassa a tabletták szedését a szokásos időben. A következő csomagot a jelenlegi csomag befejezését követően azonnal el kell kezdenie, vagyis nincs szünet a csomagok között. Nem valószínű, hogy a második csomag végéig megvonásos vérzés jelentkezik, de pecsételő vagy áttöréses vérzés bekövetkezhet a tabletták szedésének időszaka alatt.

Vagy

2. Hagyja abba a tabletták szedését a jelenlegi csomagból, tartson 7 napos vagy ennél kevesebb idejű tablettamentes időszakot (amibe beleszámít az a nap is, amikor kihagyta a tablettát), majd kezdje el a következő csomagot. Amennyiben így tesz, mindig a hét ugyanazon napján tudja elkezdeni a következő csomagot, ahogyan azt megszokta.

Ha egy csomagból elfelejtett bevenni tablettákat és nem jelentkezik vérzés az első szokásos tablettamentes szünet során, lehetséges, hogy teherbe esett. Erről tájékoztassa orvosát, mielőtt elkezdi a következő csomagot.

2014. aug. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pont a 2. hét tablettájából nem vettem be így azt írja nem csökkent a fogamzásgátló hatása.
2014. aug. 11. 21:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor mi a kérdés? Le van írva....
2014. aug. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!