Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Cypromixet meddig lehet szedni?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Cypromixet meddig lehet szedni?

Figyelt kérdés

Régebben a pattanásaim miatt szedtem kb. egy évig, azért hagytam abba, mert olvastam, hogy ez csak "átmeneti" gyógyszer, tehát hosszabb távon károsítja a szervezetemet. Szedtem Diane 35-ot, de később ezt be is tiltották valahol, így abbahagytam, mellette barnáztam is, szóval ezért is leváltottam. A lényeg, hogy a gyengébb gyógyzerektől barnáztam, most Mirabelle-t szedtem az erősebbet, 1,5 év után barnázást vettem észre, gondoltam biztos idegesebb vagyok... majd a mostani hónapban erős, másfél hétig tartó áttöréses vérzés keletkezett. Nőgyógyász nem volt hajlandó megvizsgálni, csak hétfőn tudok menni nőgyógyász endokrinológushoz, mert csak akkor rendel... gondolkozom, hogy visszatérek a cypromixre, ez volt az egyetlen gyógyszer, aminél semmi bajom nem volt, nem volt soha gyógyszer mellett vérzésem és jó fogamzásgátlóként is. Viszont azt is olvastam, hogy a cypromix egy nagy adag méreg. És még azt is, hogy a fogamzásgátlás csak mellékhatás, tehát ez nem kifejezetten fogamzásgátló.

Most írt fel a doki Jangee-t, de ez már a sokadik gyógyszer és sokadik orvos... hormonvizsgálatom is volt, "löketet" is kaptam, megjártam már ezzel 1-2 helyet, de nem jönnek rá mi a bajom... Egyik se érti meg, hogyha végigzongorázom a Világ összes gyógyszerét, akkor is meg lesz egy alapprobléma nálam...

Szerintetek mit csináljak? Szedhetem hosszabb távon a Cypromixet vagy esetleg Miskolc, Eger környékén van értelmes orvos?



2014. nov. 7. 17:36
 1/2 anonim ***** válasza:

amíg nem jelentkezik kellemetlen mellékhatás,illetve amíg az orvos felírja!


egyébként a vizsgálaton mit értesz?egy hüvelyi ultrahangra,és egy sima vizsgálatra bármelyik orvos képes...


vérvételre háziorvos ill endokrinológus tud beutalni(endo az hormonokra is,inzulinra is,pajzsmirigyre is)



Most mi miatt szednél egyébként bogyót?A bőrproblémádra, vagy más miatt? Mert van kifejezetten olyan gyógyszer,amit fog.gátlóval együtt írnak fel.


Én is csomót kipróbáltam,csomó vizsgálaton túl vagyok,és sok mellékhatás is jött úgy 5 év után a sokadik gyógyszertől.Utána még 3 féle után feladtam,gondolom már elfáradt a szervezetem és inkább másként védekezem.


Arcra tudsz szedni roacuttant,sortretet v más cuccokat.


Fog.gátlásra ott a nuvaring,óvszer,pharmatex,spirál,hüvelysapka,pesszárium akármi.

2014. nov. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Fogamzásgátlót azért szedek, hogy ne legyek terhes, amikor cypromixet szedtem, még nem volt barátom :D Nőgyógyászhoz azért mentem, hogy végre jöjjön rá mi bajom és endokrinológushoz is ezért mentem még anno. De mind letudta annyival, hogy nyugodjak meg, rendbe jön, várjunk. Ez kb. 5 éve volt. 23 éves vagyok és még a menszeszem se normalizálódott, szerintem ez már magában elég nagy baj. A háziorvosom tippelget, hogy mi lehet a bajom. Megkérdeztem a dokikat, hogy esetleg ciszta vagy valami más esetleg? Mondták, hogy dehooogy, még ehhez fiatal vagyok. Mondom 18 éves lány egyik petefészkét most kapták ki ciszta miatt... komolyan én egy natúr polgár vagyok és csak én találkozok ilyenekkel, nőgyógyász nem? Most egy kb. 60 és a halál közt lévő papához utaltak be ONKOLÓGIÁRA (???), aki felírta a huszadik fajta gyógyszert, mert szerinte semmi bajom sincs, csak túlreagálom... Az összes papíromat vittem, látja, hogy nem működik jól a méhem, se a petefészkem (akihez régebben jártam kivizsgáltatni magam, ezt mondta, csak meghalt, mert miért is ne egy jó nőgyógyászt érintene ez a dolog?) és akkor is maradjak nyugton...
2014. nov. 7. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!