Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Annyira bűntudatom van. Rossz...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Annyira bűntudatom van. Rossz tanácsot adtam?

Figyelt kérdés

Egy barátnôm mesélte, hogy lefeküdtek este a párjával - a lány szûz volt, a fiù tapasztalt -, aki nem élvezett bele, de körülbelül 15 percig szeretkeztek. Nem védekztek.


Amikor ezt meghallottam, rögtön mondtam neki, van esélye a terhességre, ajánlom, vegyen be eseményutáni tablettát. Szegényke nagyon kétségbe esett, nyugtatgattam: nagyon kicsi az esélye rá.


Most a lánynak sikerült tablettát - nagy nehezen - szereznie, de tiszta fejjel én is átgondoltam: iszonyatos bûntudatom van, amiért így megijesztettem a lányt.

Egyébként 17 évesek vagyunk.


Szerintetek jól tettem, hogy ezt mondtam neki - így megijesztve -, vagy nem kellett volna?


Köszönöm a válaszokat.



2014. nov. 29. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagy nehezen? Mi a nehéz abban hogy elmegy a nőgyógyászhoz aki felírja?
2014. nov. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Most találkoztunk, szombat este van. Nincsenek már orvosok. A gyógyszertárba elkísértem, de nem adták ki.


A szüleit kérdezte meg, mit tegyen -ôk szereztek neki valahogyan.

2014. nov. 29. 20:12
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan mondtad neki. Aki szexel, annak tisztában kell lennie, mi az, amitől teherbe eshet, és mi a védekezés módja. Megszakításos érintkezéssel is lehet terhesség.
2014. nov. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó hogy ráijesztettél mostantól legalább normálisan fog védekezni és legközelebb nem azt fogja neked mesélni hogy megszakítással "védekeztek" és azóta nem jött meg neki
2014. nov. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
ügyelet... barátnőm is csak úgy szerezte aztán kiderült hogy nem bírja a szervezete és embóliát kapott tőle.
2014. nov. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem jól tetted.


az ügyelet mindig nyitva van, ha városban lakik, ügyeletes gyógyszertár is van, és ha a recept megvan, ki is adják. egyedül anyagilag húzós, meg lehet, hogy tényleg van, akinek egészségre ártalmas. nekem sose lett tőle bajom.


a barátnőd nem nagyít egy kicsit ezzel a kalandos beszerzéssel?

2014. nov. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

5-ös,

ezen az ügyelet se segített volna, ugyanis nem néznek hozzá semmit, nem vizsgálnak semmit, csak feltesznek pár kérdést és elkérik a taj-kártyát.


Egyébként a 72 órás nem tartalmaz ösztrogénszármazékot, csakis kizárólag progeszteront, ami nem emeli a trombózis esélyét = nagy valószínűséggel más vezetett embóliához.


Kérdező!

Jól tetted, nem ijesztgetés, hisz tényleg teherbe eshet ennyitől is.

2014. nov. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted! Egyrészt valóban teherbe eshetett volna ennyitől is, habár kisebb rá az esély, de 1% is bőven sok...Másrészt ezek után eszébe se fog jutni védekezés nélkül összebújni.
2014. nov. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :))


Egyébként elkísértem az ügyeletre is, csak félt, nincs olyan orvos, aki felírná neki, pedig mondtam, szerintem megteszi bárki. De ha nem, hát nem. :)


Örülök, hogy nincs semmi baja, picit megijedt, de már jól van. :))


Én is azzal nyugtatgattam magam, hogy ezzel ráijesztek picit, legközelebb védekezni fognak, de szegénynek most teljesen felborul az egyensúly a szervezetében ezzel a nagy hormonlökettel ..


Köszönöm, adom a zöld pacsit. :))

2014. nov. 29. 22:56
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
jó tanácsot adtál neki abszolút! nem kell bűntudatodnak lennie!nagyon helyes, ha a lány bevette időben a 72órás tablettát,mert bizony ilyenkor jobb megelőzni egy nem kívánt terhességet!
2014. nov. 30. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!