Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mesélnétek a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mesélnétek a fogamzásgátló tablettával kapcsolatos élményeitekről? Szeretném elkezdeni szedni. (29/L)

Figyelt kérdés

Két hét múlva megyek a nőgyógyászomhoz, de előtte szeretnék olyanokkal beszélni, akik tartósan szedik/szedték.

Csak nemrég veszítettem el a szüzességem, de az óvszert nagyon illúziórombolónak tartom, illetve a stabil párkapcsolatomban szerintem jobban megérné a fogamzásgátló.

Kicsit félek tőle, mert olvasgattam a kérdések között, és sok negatívumot is írtak... Nekem a doki már ajánlotta egyszer a hormonzavarom miatt, de feleslegesen nem szívesen tömtem volna magam.

Mennyivel másabb így a szex, mint gumi nélkül?

A hét napos szünetben is védve vagyok?

(amint kézhez kapom a gyógyszert, a betegtájékoztatót is el fogom olvasni)



2015. jan. 12. 12:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A mostani gyógyszereknek olyan alacsony a hormonszintje hogy nem valószínű hogy lesznek durvább mellékhatások. Kényelmesebb és biztonságosabb is mint a gumi. A te korodban már főként hisz sokan 15-16 évesen elkezdik szedni. Ne félj tőle:) Nem fog annyira megjönni, vagy rövidebb ideig is tart a mentstruációd és nem fog fájni a hasad. És ha nem válik be a gyógyszer akkor abbahagyod
2015. jan. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Az h nem fog fajni a hasa, nem biztos! En is szedtem, es ugyanug fajt... A verzesem mar korosan kevesnek ereztem, annyi pozitiv colt az egeszben, h napra pontosan tudtam, mikor kell lennie nalam cuccosnak. De annyira keves verem volt, h egy mini tampont se tudtam volna fájdalom nelkul felhelyezni (pedig elotte a normal is siman felment. En december 19-e korul hagytam abba, ma pedig megjott. Olyan eros gorcsokkel, amit eddig sosem eltem at. Mar sirtam. 3 db fájdalomcsillapíto segitett. En nem nedvesedtem be, egyáltalán nem kivantam a szexet, a parom. En 17 evesen kezdtem el szedni. 19L esetleg ha van kérdéses, szivesen valaszolok.
2015. jan. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Hú, ez nem hangzik túl jól... :S

De olvastam azt is, hogy mindenki szervezete másképp reagál ezekre a gyógyszerekre. Próbáltál másfajta fog.gátlót szedni?


Igazából nekem jelenleg nagyon görcsöl a hasam.. annyira, hogy vagy egy csomó gyógyszer kell, vagy injekció... :(

Szenvedés az egész...

2015. jan. 12. 22:57
 14/22 anonim ***** válasza:
Mindenkinél eltérő a dolog. A régi rémhíreket el lehet felejteni, a mostaniak már segédanyagok és hormon terén is úgy vannak összeállítva, hogy ne tudjanak komoly mellékhatásokat produkálni. Én 6 éve szedek, vannak pozitáv és negatív oldalai is. Szedtem többfélét már, a yasminelle vállt úgyahogy nálam be. Nem hogy híztam, de fogytam tőle 3 kilót, és hála égnek nem az előnyös részekről :D a havim bevállt, előtte borzasztóan görcsölt a hasam napokig, volt hogy olyan erős vérzésem volt, hogy már rosszul voltam, illetve kb csak az intravénás fájdalomcsillapító segített. Nekem megoldotta a fog.gátló a problémáimat. Még mindif fáj picit, de csak akkor amikor első nap megjön, és akkor is gond nélkül gyógyszer nélkül elviselhető. Én azért váltottam még aránylag fiatalon erre, mert gumiból hiába használtunk minőségit (durex lifestyle), nem tudom, hogy én kaptam-e mindig a selejteket, de kb havi rendszerességgel belefutottunk egy szakadtba...és a nőgyógyászom mondta, hogy inkább kezdjem el szedni, mert ilyen gyakran nem írhatná fel. Értelem szerűen nem hiányzott, hogy terhes legyek 16 évesen. Nekem sokkal jobb a szex vele, a gumi nekem borzasztóan rontja az élvezteket. Nem volt vele problémám, hogy nem védett volna, egyszer sem estem teherbe, pedig úgymond minden "lehetőséget" megadtunk neki :D a problémáim ott kezdődtek, hogy gyakran elfelejtettem bevenni, akár 3-4 szemet is egy hónapban (nem egymás után) ilyenkor persze használtunk gumit, azonban ez a későbbiek során valószínűleg a méhszájsebem kialakulásához vezetett. Hála égnek komplikációk nélkül gyorsan rendbe jöttem, a gyógyszert is szedhetem tovább, csak oda kell rá figyelnem, és innentől minden évben minimum 1 hónap szünetet tartani. Picit viszont talán csökenti a szexuális vágyamat. Így is szeretkezünk minden nap, de mivel szüneteket kell ugye tartanom, észreveszem, (és a párom is) hogy olyankor nem lehet leállítani. Mondhatni evés közben is éhes vagyok :D de ez lehet amiatt van mert minden ilyen szünetnél változik a hormon szintem (sőtt ez a valószínű) és gyógyszer nélkül is visszaálna idővel a rendes kerékvágásba. Én csak ajánlani tudom, élvezetnek is jobb, és gazdaságosabb is, ha nem csak havi párszor tudtok együtt lenni, ráadásul, így mindig minden helyzetben készen álhattok rá:) az én méhszájsebes sztorimtól pedig ne ijedj meg, ha normálisan szeded, és pár évente majd tartasz benne szünetet (ezt a nőgyógyász úgy is elmondja) valszeg nem lesz semmi gond, pláne ilyen fiatalon :)
2015. jan. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon-nagyon köszönöm a válaszodat! :) Sokat segítettél nekem! :)
2015. jan. 14. 11:30
 16/22 anonim ***** válasza:

Én 3 éve szedek Novynette nevű tablettát, ez elvileg még az erősebbek közé tartozik, de még így is olyan, mintha vitaminokat szednék, már mellékhatások terén. Amikor elkezdtem szedni, akkor minden levél elején kb 3 napig fájt a fejem, ez tartott kb 4 hónapig (levélig), azóta semmi. A cicim megnőtt, hízni nem híztam, a vérzést napra (ha percre pontosan veszem be a bogyót, akkor órára) pontosan tudom bejósolni, nagyon ritkán fáj és az is alig, inkább kellemetlen sajgás, mint tényleges fádjalom általában. Mondjuk nekem előtte se fájt.


Az óvszerrel való védekezéssel kapcsolatban viszont az én véleményem nem biztos, hogy figyelembe kell venned, allergiás vagyok rá, még a latex-mentes is fájdalmas. Bár a kidörzsölős-savas puncilé megugrásom mellett is érzem, hogy gumival teljesen más, mint normálisan, gumi nélkül.


Egyik legnagyobb előnyét (sőt, igazából a dolog teljes lényegét) abban látom, hogy bárhol, bármikor teljes lelki nyugalommal és biztonsággal egymásnak eshetünk a párommal, és anyagilag is jobban megéri, mint az óvszer vásárlása, annál egy kicsivel többször szeretkezünk.


És nem értek egyet az egyik válaszolóval, a rendszeres fogamzásgátló szedése mondjuk cisztásodás esetén kifejezetten áldásos hatású, ha neked hormonproblémáid is vannak, akkor meg főleg nem árt a dolog. Gyakran csinálják ezt és tényleg rendbe szedi a dolgokat, míg az esemény utáni (amit félévente max 1szer lehet bevenni) olyan szintű katyvaszt csinál, hogy az összeadódva az alapból is instabil hormonháztartásoddal, bejósolhatatlan következményekkel járhat.


22/l

2015. jan. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 37 éves vagyok, legalább 5 féle fogamzásgátlót szedtem. Kétszer hagytam szünetet mert gyerekeket szerettünk volna a párommal ami össze is jött egyből, ( úgy tudom aki fogamzás gátlót szed azok könnyebben esnek teherbe miután abbahagyják a szedését) tehát a terhesség miatt aztán a szoptatás idő alatt nem szedtem. Utána szedtem 2-3 évig de azt kezdtem észre venni, hogy nem kívánom a szexet, ezért abbahagytam a szedését.

Azóta eltelt 3 év és teljesen visszaállt a libidom, sőt.

A kérdésedre válaszolva a 7 napos szünet alatt is védett vagy. Nekem sokszor előfordult, hogy elfelejtettem bevenni hol egy komplet hetet hol csak pár napot :) ilyenkor gumival kiegészítve védekeztünk. Sosem volt semmi gondom ebből.

Ami jó valahol, hogy ha eddig rendszeretelenül volt meg a menzeszed most ez beállítja szépen és ha eddig egy hétig tartott a vérzésed akkor most számíts rá, hogy 3-4 nap alatt el is fog múlni persze kell idő míg megszokja a szervezeted a gyógyszert. Én csináltam a szedése alatt azt is, hogy ha éppen a menzesz idejére esett egy heti elutazás akkor, hogy ne okozzon gondott a vérzés tovább szedtem nem hagytam szünetet, persze a dokimmal megbeszélve és az ő utasításának megfelelően szedtem. Tehát sokoldaluan lehet szedni a fogamzásgátlót. Az a lényeg, hogy jól találja el a dokid a neked megfelelőt.

A gumival való szex és a nélküle való szex között hatalmas a különbség érzésben. Én a gumitól kiszáradok és nem érzem annyira a páromat mint csupaszon. De mivel a te eseted más mint az enyém azt gondolom a betegségek elkerűlése érdekében mindenképpen használj gumit is. De majd meglátod ha tutira csak ő van neked és te neki akkor elég a gyógyszer is. De vannak olyan nemi betegségek amit a fiútól lehet úgy elkapni, hogy ő rajta nem jön ki. Ő csak a hordozója.

Tehát gumi nélkül nagyon jó. Vele biztonságosabb.

Fogamzásgátlóval nyugtató, kényelmes érzés, hogy nem eshetsz teherbe. A kettő kombinációja a meg el kell döntened , hogy jobb neked? Kérdezd ki a dokit is ez ügyben.

A 72 órásat eddig kétszer kellett használnom mert nem vált be a csak gumi (kiszakadt). Nekem nem okozott semmi mellékhatást mindig normálisan jött meg a menzeszem, gyerekem sem lett ezeknél a "baleseteknél".

2015. jan. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Igen azt elfelejtettem írni, hogy a "ha gond van ott az eseményutáni" egy alapon hormonproblémákkal küzdő lánynak alapon nem javalt dolog... én 2x "próbáltam ki". Még előtte volt több hormontesztem is, más eü problémák miatt, és olyan patent teszteket produkáltam, hogy kirakatba lehetett volna tenni, minden hormonom értéke tökéletes volt, minden bizsgálat alkalmával. Azonban bár ez is gondolom változó, az esemény utániról csak rossz élményem van. Nem elég, hogy alapon bened van ilyenkor a stresz, én borzasztóan éreztem magam. Fájt a fejem, szédültem, görcsölt a gyomrom, hányingerem volt, fáradt voltam, de nehezen tudtam aludni, és bár alapon én a nehéz napokon sem vagyok hisztis, vagy érzékeny, teljesen értelmetlen normális dolgokra olyan kirohanasáim voltak, hogy az valami borzasztó. Ráadásul széles hangulatingadozás, egyik percben még jól éreztem magam, nevettem, másikban random elkezdtem sírni, zokogtam, mintha temetésen lennék, de azt nem tudtam megmondani, hogy min....komolyan, szerencsés vagyok, hogy párom ilyen türelmes volt, én elhagytam volna magam a helyében, olyan kiakasztóan viselkedtem :D és tartott első alkalomnál 1 kövinél 2 hétig. Ráadásul a havim is teljesen felborította, össze vissza pecsételtem csak hónapokon keresztül. Így borzasztóan féltem a fog.gátlótól, mert hogy ugye az is hormon, de én speciel semmit nem érzek/vagy éreztem tőle, azon kívül, amit az előttem szóló is írt, pontosan tudom mikor jön meg. 6 éve órára pontosan mindig ugyan akkor jön meg, így nincs több kellemetlen szitu :D
2015. jan. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Több kérdéshez is leírtam már, de most összeszedem megint a gondolataimat ezzel kapcsolatban:


Előnyei:

- Megbízható védekezési forma (nyilván akkor, ha az ember normálisan és felelősségteljesen szedi)

- Ha az ember sokat szexel, akkor viszonylag gazdaságos

- Kiszámíthatóvá teszi a vérzést. A tabletta úgy működik, hogy a saját ciklust kikapcsolja, és helyette rendszeres időközönként megvonásos vérzést okoz a tabletta szüneteltetése (7 napos szünet). Ha az ember pontosan szedi, akkor a vérzése is azonos időben fog jelentkezni, így akár hónapokkal előre is lehet számolni vele. Azért azt megjegyzem, hogy ha valakinek nagyon rendszertelen, annak nem javasolt a tabletta szedése, annak ellenére, hogy sok orvos pont emiatt írja fel. Ha valakinek rendetlenkedik hormonrendszere, és a tabival belenyúl, később általában még nagyobb gondjai lesznek a ciklusával.

- Sok nőnél csökkenti a vérzés mennyiségét, a görcsöket, egyes típusok szebbé tehetik a bőrt.

- Nagyobb szabadságérzet, nincs olyan, hogy épp nincs kéznél óvszer.


Hátrányai:

- Nem mindenki alkalmazhatja. Vannak betegségek, amik mellett tilos (pl. előzetes trombózis, aurával járó migrén stb.), és vannak olyanok, amelyek mellett nem ajánlott a tabletta szedése, mert ronthatja az állapotot, vagy épp nem fejti ki megfelelően a hatását (pl. autoimmun betegségek, Crohn stb.)

- Nagyon oda kell figyelni a szedésére, mert a közhiedelemmel ellentétben, bizony már egy szem kihagyása is terhességhez vezethet. Sőt, a levél első hetében történő kihagyás úgy is vezethet terhességhez, ha az illető a kihagyást megelőző héten szexelt védekezés nélkül! (És ugye az ember nem tudja, hogy "na, két nap múlva el fogom felejteni a tabit").

- Oda kell figyelni azokra a dolgokra is, amik gyengíthetik a hatását: hasmenés, hányás, más gyógyszerek, bizonyos gyógyteák (orbáncfű).

- Csak orvos írhatja fel, ami néha okozhat kellemetlenségeket. Pl. az ember elmegy nyaralni, de elfelejti elvinni a tabit, vagy azt hiszi, hogy van még egy levél, de kiderül az utolsó pillanatban, hogy még sincs...

- A betegségek ellen természetesen nem véd.

- Mellékhatások: Ezeket a betegtájékoztató igen hosszasan sorolja. A leggyakoribbak: hangulatingadozás (akár depresszióig is fokozódhat!), gyakori hüvelyi és húgyúti fertőzések, mellfájdalom, hányinger, fejfájás, hízás stb. Nyilván a gyakoribb mellékhatások nem komolyak, de igen kellemetlenek lehetnek, főleg, ha az ember rá sem jön, hogy a tabletta okozza a panaszait.

- Szövődmények: Ritkák, viszont igen veszélyesek. Okozhat pl. trombózist és embóliát, amibe akár bele is lehet halni. Májkárosodást, májdaganatot stb.

Ide sorolnám azt is, hogy bár a nők többségénél a tabletta hatása visszafordítható, azaz ha abbahagyja a szedést, akkor pár hónapon belül helyreáll a peteérése és a ciklusa. Azonban van egy kisebb, szerencsétlen %, akinél tartósan gátlódik a peteérés, ami akár ahhoz is vezethet, hogy orvosi segítség nélkül nem esik teherbe.


Szerintem mindenki környezetében van olyan ember, aki tablettapárti, mert neki tökéletesen bevált, de olyan is, aki pedig ellenzi, mert megszívta.

Én is ismerek olyat, aki gond nélkül szedi több éve, vagy akár már gyereket is szült a szedés óta, de olyat is, akinek pár év tabiszedés elég komoly gondokat okozott.


Láthatod, hogy (ahogy minden más módszernek is), vannak előnyei és hátrányai egyaránt. Neked és a párodnak kell eldönteni azt, hogy a várható előnyök megérik-e a kockázatot vagy sem.

2015. jan. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! El sem hiszitek, milyen sokat segítettetek nekem! Ezer hála és sok zöld kéz! :)

Bejelentkeztem a dokimhoz, remélem minden rendben lesz!

A párom miatt is fontosnak tartom, illetve a doki is javasolta.

A vérzésem mindig pontos volt, maximum pár napot csúszott. Nekem az erős vérzéssel és a durva görcsökkel van bajom... illetve valamiért egyes hormonjaim alacsonyak (pontosan nem tudom melyek, voltam hormontükrözésen, ezután mondta a doki, hogy szednem kéne valamit).


Viszont nem minden doki ír ki gyógyszer előtt vérvételre, mert hogy az "újakban kevés a hormon". (még nem tudom, az enyém elküld-e)

Ettől függetlenül én kérhetem? Sajnos egy barátnőmnél trombózis alakult ki a gyógyszertől, ezért én nem merném vérvétel nélkül bevállalni.

2015. jan. 15. 17:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!