Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mesélnétek a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mesélnétek a fogamzásgátló tablettával kapcsolatos élményeitekről? Szeretném elkezdeni szedni. (29/L)

Figyelt kérdés

Két hét múlva megyek a nőgyógyászomhoz, de előtte szeretnék olyanokkal beszélni, akik tartósan szedik/szedték.

Csak nemrég veszítettem el a szüzességem, de az óvszert nagyon illúziórombolónak tartom, illetve a stabil párkapcsolatomban szerintem jobban megérné a fogamzásgátló.

Kicsit félek tőle, mert olvasgattam a kérdések között, és sok negatívumot is írtak... Nekem a doki már ajánlotta egyszer a hormonzavarom miatt, de feleslegesen nem szívesen tömtem volna magam.

Mennyivel másabb így a szex, mint gumi nélkül?

A hét napos szünetben is védve vagyok?

(amint kézhez kapom a gyógyszert, a betegtájékoztatót is el fogom olvasni)



2015. jan. 12. 12:53
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Egy rutin vérvétel nem mutatja ki, hogy van-e trombózis hajlamod. Ahhoz speciális vizsgálat kell. Kérheted a dokit, hogy küldjön el, de nem kötelező protokoll, akkor szoktak elküldeni, ha a családban volt trombózis. (Ennek anyagi okai vannak: a vizsgálat drága, és a tabletta miatti trombózis nem érint annyi nőt, hogy megérje rutinszerűen végezni).


A hormonvizsgálat tabletta szedése előtt felesleges, ha nincsen problémád, ugyanis semmi érdemi információval nem szolgál.

2015. jan. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Hormonvizsgálaton néhány éve voltam, nem a tabletta miatt. :)

De köszönöm, akkor megnyugodtam!

Igazából már várom... olyan jó lenne, ha kicsit jobban viselném "azokat a napokat" és a szex is kényelmesebb lenne. :)

Azért így macera, mert felhúzni az óvszert, magához nyúlt-e, mielőtt felhúztuk, vagy hozzám? Bele tudtunk ám kavarodni a nagy hévben :D

2015. jan. 15. 18:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!