Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elég érdekes problémám van,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elég érdekes problémám van, az orvostól ciki megkérdeznem. Többi lent?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy szedtem már egy éve kb fogamzásgátlót, csak abbahagytam bizonyos okok miatt (nem a gyógyszerrel kapcsolatos) Symiciát egyébként. Most megint elkezdtem fogamzásgátlót szedni, ugyanazt, volt még otthon egy levéllel. A ciklusom második napján kezdtem el, mert a nőgyógyászom anno azt mondta így elkerülhető a közti, pecsételő vérzés. Hát ez nem jött be, végig barnáztam a hónapot, de semmi bajom nem volt. A hónap végén vettem észre hogy a fogamzásgátló levél amit szedtem márciusban lejárt már. Elmentem a nőgyógyászomhoz a közti vérzés idején (ami a gyógyszerszünet 3.-4. napjában jött meg, rendesen mint kell) és írt fel fogamzásgátlót, ugyanezt. Ezt el is kezdtem szedni a gyógyszerszünet után, mint amúgy kell (ez volt a menstruációm ötödik napja) De mivel fogalmam sincs, hogy az előző levél hatott-e így most nem tudom mikor lehetek együtt a párommal óvszer nélkül. Szerintetek már igen? Ezt egy hete szedem, ez a második levél.

2015. nov. 24. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy het utan elmeletileg vedett vagy. De ezt a fogamzasgatlo betegtajekoztatojan irja.
2015. nov. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olvastam az egészet, csak ilyen fura helyzetben nem tudom mit csináljak.
2015. nov. 24. 18:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is hat már ilyenkor, egy hét után. Egyébként, igaz, hogy a gyógyszer hatása csökken a lejárati dátumtól számítva, de mivel új hónapba kezdtél, és eltelt egy hét, így biztosan lehettek együtt.
2015. nov. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az előző (lejárt) levélre úgy tekints, mintha nem is szetted volna be!

Tehát a védettséget az új levél szedésének kezdetétől vedd figyelembe a gyógyszer betegtájékoztatója alapján.

Eszerint ha a mentstruációs ciklusod első napján kezdted el szedni, akkor innentől kezdve védett vagy! Ha csak a második napon vagy később még 1-2 nappal, akkor csak egy hét után válsz védetté a nemkívánatos terhességgel szemben.

Így már tiszta?

2015. dec. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, köszi! De szerintem valamicskét biztos hatott az első levél is, mert barnáztam, ami korábban is volt mikor régebben szedtem az első levélnél és úgy tudom ez teljesen normális. Szóval valamennyit hatott, ha nem is eleget.
2015. dec. 5. 17:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen ennél a gyogyónál a barnázás normális, de mint minden lejárt tablettánál a hatásfok csökkenhet, vagy meg is szűnhet, így erre nem szabad alapozni.
2015. dec. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!