Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most fogyott el az első levél...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most fogyott el az első levél tabletta, ma van az első tablettamentes napom. Ilyenkor biztosít védelmet a gyógyszer?

Figyelt kérdés
Ezelőtt nem szedtem még fogamzásgátlót, gumival védekeztünk:)

2016. jan. 17. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen,elvileg vedelmet nyujt,de en sose mertem kiprobalni,h igaz-e... Nekem mondjuk amugy is ajanlotta a doki,h az elso 3honapban azert ovatosan...
2016. jan. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Te sem olvasol betegtajekoztatot latom, jol van... ulj le egyes. Ahogy az elso valaszolo is ilyen hulyesegeket terjeszt hogy elso harom honapban ovatosan... uristen.
2016. jan. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bár a második válaszoló kicsit nyersen fogalmazott, viszont igaza van. A betegtájékoztatóban benne van minden.

Védve vagy a szünet alatt is abban az esetben, ha a szünetet követően pontosan folytatod a fog. gátlót a következő levéllel.

És nem, nem kell 3 hónapot várni, hogy hasson. A mai modern fog. gátlók már szinte kivétel nélkül ha a vérzés első napján kezdi el szedni az illető, azonnal védelmet nyújtanak, most az, hogy valaki a biztonság kedvéért az első hónapot végig védekezi más módon, az oké, na, de hogy 3 hónap?:) Felesleges!

2016. jan. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem en terjesztem,h az elso harom honapban ovatosan,nekem a doki mondta,h a praktizalasa soran a legtobb gyogyszer melletti terhesseg olyankor fordult elo,amikor meg sosem szedett elotte es az elso harom honapon belul... En semmit nem terjesztek,nekem ezt a doki mondta,jotanacskent mondtam tovabb,nem kell lenezni,hanem akkor az orvossal beszelj,h ha ez hulyeseg,ne mondjon ilyet!
2016. jan. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze ved a szunetben is. Elso honapot is biztonsag kedveert mondjak. Igaza van elottem levoknek a tajekoztato szerint mar az elso het utan ved..
2016. jan. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Nem en terjesztem,h az elso harom honapban ovatosan,nekem a doki mondta,h a praktizalasa soran a legtobb gyogyszer melletti terhesseg olyankor fordult elo,amikor meg sosem szedett elotte es az elso harom honapon belul"

Az a baj, hogy az orvos nem gyógyszerész. És hidd el kedves válaszoló, hogy ha egyszer a betegtájékoztató azt írja, akkor az úgyis van és az a biztos, nem amit az orvos mond!:)

2016. jan. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Elolvastam, de csak egy mondatban írja,hogy véd, ha normálisan szedtem. Igazából arra voltam kíváncsi, hogy első alkalommal(első tabimentes héten) hat-e

Köszönöm a válaszokat!

2016. jan. 19. 07:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, hogy hányadik tablettamentes hétről van szó, ha nem folytatod a szünet után a következő levéllel, akkor szedheted te 5 éve, akkor sem leszel védve a szünetben.

Ily módon, ha csak a betegtájékoztató nem azt írja, hogy az első levél alatt egyáltalán nem véd, úgy fog védni most is, az első szünet alkalmával is.

2016. jan. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!