Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elkezdjem újra szedni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elkezdjem újra szedni a cypromixet?

Figyelt kérdés
Röviden:kicsit több mint fél évig szedtem PCOS miatt,rendszertelen menszeszre. Decemberben abbahagytam, de azóta már 5x(!!!) megjött. Szerintem ez nem normális így, így elkezdeném újra szedni, mert amíg szedtem minden ,,rendben'' volt még ha látszólag is. Próbáltam előtte korszerűbb,gyengébb gyógyszereket is de azok nem váltak be!

2016. febr. 26. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen betegséged van, akkor miért hagyod abba orvosi tanács nélkül? Nem gondolod hogy ez kissé felelőtlenség a saját szervezeteddel?
2016. febr. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy neked olyan problémád van, amit a fog. gátló nem old meg, csak elfed. Biztos lehet rajta gyógyszerrel is segíteni, viszont ha abbahagysz egy fog. gátlót, akkor tudnod kell, hogy legalább 3 hónapig nem lehet folytatni a szedését, ugyanis idő kell, míg helyreáll utána a szervezet és beindulnak a természetes folyamatok. Mint ahogy látod is, neked semmi nem állt helyre, ugyanis már 5-ször volt vérzésed. Magyarul az egész szervezeted teljesen fel van borulva, amire meg nem lehet csak úgy folytatni a fog. gátló szedését.

Menj vissza az orvoshoz és beszéld meg vele!

2016. febr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nyilván nem magamtól álltam le a bogyóval, hanem az orvos tanácsára, kedves első :) Úgy terveztem hogy jövőhónapban kezdeném újra. Orvossal beszéltem, azt mondta nem tud velem mit kezdeni,vannak olyan nők, akiknek egész életükben rendszertelen.
2016. febr. 27. 11:34
 4/8 anonim ***** válasza:

ha sok kis aprócisztád van,akkor nem javallott a fog.gátló,mert általában a betokosodott petesejtek,amik cisztásodnak .. (az én orvosom legalábbis ezt mondta)


ha nincs cisztád,csak inzulinrezisztenciád/túlsúlyod/rendszertelen menzeszed van,akkor minél alacsonyabb hormontartalmú bogyót szedj(cypromix elvileg inkább aknés emberkéknek javallott)


egyébként benne van a pakliban, hogy régebben nem volt panaszod a gyógyszer mellett,most viszont lenne, ha szeretnéd szedni,szedd és próbaszerencse :)


ha élsz nemiéletet,akkor pláne,de próbálj aktívan sportolni és étkezésre odafigyelni


ha az egyetlen problémád a rendszertelenség-de egyébként meg szokott jönni évente párszor azért a menzid magától,akkor étkezéssel-ill pl más bogyóval lehet rendbejönnél pl merckformin-v hasonló bogyókkal(főleg,ha inzulinrezisztenciád van-ez vérvételből kiderül,beutaló szükséges hozzá)

2016. febr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem okoskodni szeretnék,de inzulint meg cukrot nézess,ha van lehetőséged, lehet egy kis étkezés,meg sport kombóval rendbejönne a menzid
2016. febr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nincsen cisztám hál istennek, a cukormmal sincs semmi gond, egy db pattanásom sem volt sose :).De mégis állandóan összevissza jön meg, ez az egyetlen panaszom. Próbáltam alacsony hormontartalmúakat, de nem váltak be. Ez az egyetlen gyógyszer ami segített (tudom hogy csak látszólag).
2016. febr. 27. 16:08
 7/8 anonim ***** válasza:
esetleg inzulinod nézesd meg,az alapján esetleg megerősítést kapsz, hogy jó a cypromix,illetve ártani nem árt!
2016. febr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha évente 4nél több vérzésed van, nincs ciszta, nincs cukorgondod, nincs pattanásosság-férfias szőr, túlsúly, akkor nem pcos!

Engem kivizsgáltak a télen, de mivel nincs ilyen képű ciszta (simák vannak!!), nincs cukorgond, de pattanásos és gyorsan szőrösödő vagyok, mégsem PCOS. Két orvossal beszéltem. Mozgás és egészséges életmód mindenen segít. Amióta heti 3-4órát mozgok, egészségesen eszek, rendszer van az életemben, enyhültek a panaszok.

Lehet meg kéne kérdezned egy másik orvost és a bogyó nélkül nézzen meg kb 3 hónap szünet után.

A rendszertelenséget teákkal tök jól karban lehet tartani, mozgás és étkezés a ráadás.

2016. febr. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!