Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlótól trombózis?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlótól trombózis? Mennyi az esélye?

Figyelt kérdés
Ma vagy holnap kezdem el szedni életem első fogamzásgátlóját. 22éves vagyok. Semmilyen vizsgálatra nem küldtek, csak megkérdezték h családomban előfordult e trombózis vagy ilyenek. Természetesen nem. Én vékony testalkatú vagyok és jellemző rám hogy nem mozgok nem iszok eleget, ha fog.gátló mellett rendesen mozgok és fogyasztok elegendő folyadékot, kisebb az esély a vérrög képződésre? Nem dohányzom vérnyomásom nem magas, sőt inkább alacsony. Az orvos a Jangee nevezetűt írta fel, állítólag alacsony hormontartalmú, de én félek a mellékhatásoktól... remélem nem lesz bajom tőle :(
2016. ápr. 5. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem a családomban volt trombózis, vérvételre is küldtek és ezért nem szedhetek gyógyszert, mert fokozottan veszélyeztetett vagyok, az meg csak növelné az esélyeit. Az orvosom mondta, hogy valaki simán felírná így is a fogamzásgátlót, de ő nem vállalja be. Viszont ha a családodban nem jellemző, akkor nem kell feleslegesen aggódnod. Elmehetsz egy maszek vérvételre, biztos, ami biztos alapon, de alapvetően megnyugtatnálak.:)
2016. ápr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A kevés mozgás és folyadékfogyasztás növeli az esélyeket, hisz a keringés lelassul, sűrűsödik a vér. Ezen próbálj javítani és kérj egy teljes vérképet a házidokitól és kérdezz rá a trombózis hajlamra irányuló vérvételre (fizetős, 3ezer kb). Érdemes lenne csináltatni, ha már a dokid nem kérte...


Az alacsony vérnyomáson a mozgás is segít, az is rögképző hatású lehet, szóval ezeken próbálj javítani és nem lesz gond.

Az első évben nagyobb a kockázat, után csökken. Sajnos pont, hogy minél alacsonyabb a hormontartalom (ösztrogén) annál jobban nő az esély, de ezek kicsi számok. A hormontartalom inkább a máj miatt fontos, hogy minél kevesebb terhelést kapjon.

A mellékhatások az első 3 hónapban jönnek elő, szinten mindenkinek van valamilyen, de ezek a gyakoriak: vérezgetés, fejfájás, hányinger, szóval ezek, a trombózis ritka nagyon. Figyelj magadra és nem lesz gond.

2016. ápr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
50%
Semmi hatása nincs annak, hogy mennyit iszol, mozogsz, hajlam a lényeg. Labor nélkül felelőtlenség elkezdeni, azt nézik meg, hogy egy laborérték mekkora, mennyi az esély a trombózisra. Láttam már 25 éves csajt trombózissal, amit a fogamzásgátló okozott, szóval ez nem is mindig korfüggő.
2016. ápr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De befolyásolja, a Leider-mutációs mutatón kívül vagy hozzáadódik és befolyásoló tényező! Még akkor is lehet ha valakinek nincs emelkedett hajlama de pl mozgásszegény az életmódja.

"Az egyszerű vérvétellel járó eljárás mindenkinek ajánlott, aki dohányzik, a családjában előfordult már trombózis, visszérbetegsége van, nem mozog eleget, rendszertelen az étkezése és a folyadékfogyasztása, illetve fogamzásgátlót szed, ezért komoly kockázattal kell szembenéznie a trombózis kialakulására vonatkozóan.

Egészséges, hormonális fogamzásgátló tablettát szedő fiatal nőkben a vénás trombózis előfordulási gyakorisága 4-6-szorosára növekszik a szedett tabletta összetételétől függően. Akik hordozzák a Leiden mutációt még 8-szoros kockázatnak vannak kitéve."

2016. ápr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem szedd nyugodtan, ha szeretnéd, elvileg amiket leírtál, azokból ítélve nincs semmi probléma, főleg ha családodban sem fordult elő trombózis. Egy vérvételt csináltathatott volna a dokid azért, bár igazából a szűrésekkel csak azt lehet kiszűrni, ha valaki egyáltalán nem szedhet ilyesmit. Sajnos úgyis pórul járhatsz, ha semmi kockázati tényeződ nincs, ezt előre senki sem tudja megmondani...

Kettes, a trombózishajlamot szűrő vérvételt meg nem kérheti nőgyógyász, csak hematológus, amivel lehet valamit kezdeni egyáltalán. Nem 3ezer Ft, hanem sokkal drágább, Tb csak pozitív családi anamnézis esetén támogatja.

2016. ápr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyászom kérte (kaptam egy papírt, hogy vigyem el a házidokihoz, ő adott beutalót) és 3000Ft-ot fizettem, pedig nem volt a családban ilyen, igaz 7 éve volt.
2016. ápr. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Érdemes elmenned magán úton megnézni ezeket. Van akinél gondot okoz a mozgás és a folyadék hiánya.Házi orvosom mondta hogy érdemes figyelni a folyadékbevitelre és a sportra a tabletta mellett. Fél évente pedig teljes vérkép.

A trombózishajlam mérés 5e. Tesóm csináltatta itt. [link]

2016. ápr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Na igen, de a Genoid labor eleve fizetős. Eddig egyik barátnőmnek sem kellett fizetnie ilyenért.
2016. ápr. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem fogamzásgátló miatt, hanem a sok trombózis miatt csinálták, ami a családban volt. Én nem fizettem semmit, de házidoki beutalóval 2,5 hónap várakozás a hematológiára, rá egy hónapra eredmény, aztán továbbküldött a genetikushoz (ajánlom, ha valaki belevág, Leiden mellé a Protrombin mutációt is nézesse meg!), eredmény 6 hétre rá, akkor lett egy pozitív eredmény, ismétlő vizsgálat, újabb egy hónap várakozás az eredményre...nem emlékszem pontosan, de benne volt az egész vagy 6-8 hónapban, ha Tb-re csináltatod. Mindezt csak úgy lehet, hogy tele van a família trombózissal, szóval kérdezőnek Tb-re így és pláne tabi miatt nem fogják megcsinálni. Ha valóban használható eredményt is akarsz, akkor magánban ez benne van egy vagyonban. És a nőgyógyász csak bizonyos dolgokat nézethet meg, ezért írtam, ha alapos eredményt akarsz, akkor hematológushoz&genetikushoz kell elmenni.
2016. ápr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!