Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen fog. Gátló módszert...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen fog. Gátló módszert használjak?

Figyelt kérdés

Van két szép és egészséges kislányom, 31 éves vagyok. Úgy néz ki , hogy nem szeretnénk több gyerkőcöt, de nem tudom milyen fogamzásgátló módszert használjunk? Jelenleg óvszerrel védekezünk de mivel a második kislányom is így sikerült (nyilván mi hibáztunk valajol, tudom) így nem tartom megfelelönek. Jók ezek a hormonmentes aktus előtt használható termékek?

Leírnátok hogy a spirál jó-e vagy megéri-e? Nincs hosszútávon valamilyen mellékhatása?


2016. ápr. 6. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem nincs gyerekem ÉS spirálom van. Nem zavarja be gyógyszer, se hasmenés, hányás. Hozzá kell szokni (nekem ez betyár volt, és sokáig is tartott - fél év), de megéri. Nem kell számolgatni, nem kell az órát figyelni, hogy mikor vegyem be a gyógyszert, és az ára is messze barátibb, mint bármi másé: 11000 ft-ért vettem tavaly áprilisban, és 5-6 évig lehet bennem...

29N

2016. ápr. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hallottam hogy egy kicsit megbojgatja a menzeszt, vagyis őssze vissza lehet a vérzés eleinte. Neked is ez volt?
2016. ápr. 6. 14:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem bolygatta meg, egyáltalán nem lett össze-vissza, erősebb volt (SOKKALSOKKALSOKKALSOKKAL) 4-5 hónapig. Első hónapban félóránként áztam tocsogóssá úgy, hogy extra-szuper-nagy tampon és plusz vastagabb tisztasági betét volt rajtam... Ez kellemetlen volt, de folyamatosan mérséklődött a mennyiség hónapról hónapra. Pár hónap után meg visszaállt az eredeti nagyon kevés mennyiségre.

Ja és görcseim sose voltak, az első pár hónapban viszont voltak erősebb görcseim is. De ez is elmúlt. Nekem totálisan megérte ennyi "szenvedés", mert így megszokva már nagyon komfortos. :)

2016. ápr. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért a spirálról annyit, hogy nem mindenki bírja elviselni. Barátnőm 38 évesen tette be, de másfél évig bírta, volt akikor 2 hetente jött meg neki, de olyan is hogy hónapokra kimaradt. Nőgyógyász meg a spirál kivételét ajánlotta. Én személy szerint a fogamzásgátló tablettát preferálom. 24/l
2016. ápr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. ápr. 6. 15:12
 6/7 anonim ***** válasza:

én sajnos idáig csak kellemetlen dolgokat hallottam. nővérem spirálozott, ő elvileg kellemetlennek érezte és fájt neki, áttért a gyógyszerre.

egy rokonom vmi pharmatex-et használt.. így lett meg neki a 3. gyereke.

szerintem ezek is szervezet függőek. kinek mit fogad el és hogyan reagál rá. esetleg menj el nőgyógyászhoz, kérd ki a véleményét. én fogamzásgátló gyógyszer mellett maradtam. ha nem a gyógyszert választottam volna, akkor egy injekciós módszert lett volna. de attól egy kicsit tartottam. egyrészt a tű miatt a popsimba, másrészt egy adag injekció 3 hónapra elég. nem vagyok orvos, de én úgy gondolom h az én fiatal szervezetemnek nem egészséges akkora adagot beadni. inkább naponta szedek ugyanannyi mennyiségű gyógyszert, minthogy egyszerre beadják nekem a 3 hónapra elegendő mennyiséget.

2016. ápr. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A hüvelygyűrű is jó megoldás, tovább használható mint a tabletta (kor szempontjából) és havi 1 x kell rá figyelni. Nem hat rá a hányás-hasmenés és kétféle antibiotikum sem. Ráadásul kevés hormont tartalmaz, nem terheli a májat.

Én erre váltottam, mert a tabletta ingadozását nem bírtam.

A hormonmentes pharmatex dolgokat nem ajánlom, ismerősnek így lett babája, az annak jó, akinek nem gond ha becsúszik.

A spirált vagy bírja valaki vagy nem. Sajnos a családban volt akinek beépült és műtötték emiatt.

2016. ápr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!