Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tegnap kellett volna megjönnie...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tegnap kellett volna megjönnie fogamzásgátló mellett. Lehet baj?

Figyelt kérdés
Fogamzás gátlót szedek lassan egy éve. Volt hólyaghurutom pár hete, arra kellett szednem antibiotikumot, dokinak mondtam hogy gyógyszert szedek és megnéztem a fog.gátló papírján melyik anyag semlegesíti, nem volt közte az amiből az antibiotikum áll, tegnap kellett volna megjönnie, de pluszba baj van a beleimmel, ezért dokihoz járkálok és idegeskedek, az idegességtől késik vagy aggódnom kell hogy terhes vagyok?
2016. jún. 24. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló papírján nincs rajta az összes antibiotikum, ami gyengítheti. Alap dolog, hogy gumit húztok, ha ilyet szedsz. Olyan nehéz felhúzni, hogy inkább vállaljátok a kockázatot miatta?
2016. jún. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden antibiotikum gyengíti! A tabletta papírja nem írja mindet, de az antibiotikum papírja szokta hogy gondot okozhat. Ilyenkor inkább nem árt félni mint megijedni, kúra alatt és után egy hétig kell gumi. Plusz ha baj van a beleiddel akkor a felszívódás sem 100%-os, ami gondot okozhat szintén.

Ha a 7napon belül nem jön meg vagy csak nagyon enyhe, barnázás akkor tesztelj mielőtt új csomagot kezdesz.

2016. jún. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem gyengíti minden antibiotikum! A nőgyógyászodat kérdezd meg ilyen esetben, ha bármilyen doki antibiotikumot ír fel Neked! Mert én is úgy jártam, hogy a hematológust megkérdeztem, hogy csökkenti-e ez az antibiotikum a fog.gátló hatását. Azt mondta semmilyen hatással nincs rá, de a betegtájékoztatóban benne volt. Na ekkor felhívtam a nődokimat, hogy mondja el, hogy mi a helyzet és meddig kell kiegészítő védekezést használni, mert ugye neten se túl szerencsés tájékozódni.

Tehát, ha olyan antibiotikumot szedtél, akkor akár becsúszhat terhesség is, de ez még nem biztos. Ha az antibiotikumos időszak óta eltelt a két hét (illetve a közösüléstől számítva, csak ugye az antibiotikum szedése alatt befolyásolhatja a hatását, illetve egy héttel utána még), akkor tesztelj!

2016. jún. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem két doki azt mondta hogy antibiotikumnál mindig kell gumi, biztosra kell menni inkább, annyit ki lehet bírni mint hogy terhes legyen az ember lánya, mert lehet a májenzimekre nem hat bár ez ritka, a gyűrűnél is csak két típust lehet használni, a tablettánál meg ennyi sincs, attól még a bélben kinyírja a bacikat és a felszívódást gátolja így.
2016. jún. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem a doki nem mondta hogy védekezzek máshogyan és mivel mondtam neki hogy gyógyszert szedek csak nem olyat irt fel ami gátolja. Ebben bízok :/
2016. jún. 24. 13:07
 6/6 A kérdező kommentje:
Pár napot várok ha nem jön meg veszek tesztet
2016. jún. 24. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!