Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Péntek este fogyott el a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Péntek este fogyott el a gyógyszerem, pár nap múlva menstruálok, viszont nem volt időm orvoshoz menni, így jövő hét közepéig, vagy végéig nincs gyógyszerem. Ha addig gumi nélkül szeretkezünk a párommal, teherbe fogok esni?

Figyelt kérdés
Három éve együtt vagyunk, végig gyógyszert szedtem, nem most akarunk gumival szeretkezni. Cypromix tablettát szedek egyébként. Az arcom miatt ( nagyon csúnya pattanásos volt) kezdtem el szedni, és mikor fél évre abbahagytam, az orvos azt mondta, ennyi idő kell, míg kitisztul a szervezetem. Tehát ha ebben az egy kihagyott hétben szeretkezünk, attól még nem leszek terhes, nem? :/ 21/l
2016. júl. 6. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
En nem kockaztatnek...inkabb gumi! Mert nekem meg azt mondta a dokim ,hogy par nap es kiurul. Hisz ezert kell naponta szedni. Raadaskent ha egy het plusz kihagyas utan szeded be a bogyot nem kavar be a ciklusodba? Inkabb akkor vagy elkuldenek v.kit gyogyit iratni vagy kihagynam az egesz kovetkezo ciklust.
2016. júl. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

De igen. A tisztulás a gyógyszer maradványaira, káros hozományaira van, a májra és vesére, mire nem befolyásol egy esetleges terhességet, mert elég erős gyógyszer, én is szedtem a tesóját, a Diane35-t. Tehát védeni nem véd hiába a tisztulási időszak.

Viszont ha nem folytatod akkor simán lehetsz terhes és akkor már a szünetben sem voltál védett! A tájékoztatóban az a rész érvényes ilyenkor hogy : az első héten kihagyott tabletta, 8napnál hosszabb szünet. Az első hét mindig a legveszélyesebb. Viszont ha nagyon sokkal később (5-6nap) tudod elkezdeni akkor hívd fel a dokidat vagy menj be egyhez megkérdezni hogy folytathatod-e így vagy meg kell várni a következő természetes vérzést és mintha újrakezdenéd. Mert garantáltan nem fordítja vissza a folyamatokat ha már 14-16napja nem szeded, akkor a hónapot is buktad mert nem fog védeni a következő levél elejéig.

2016. júl. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Esetleg megprobalhatod h elviszed az elozo tobozt a gyógyszertárba és hátha adnak és megmondod h veszhelyzet es ha a doki ad receptet, beviszed. Mindenkepp megprobalnam
2016. júl. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!