Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hormonos vagy hormonmentes...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hormonos vagy hormonmentes spirál? Nők ti melyikre szavaztok? Miért arra?

Figyelt kérdés
2016. okt. 10. 09:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

hormonmenteset használok.


az olcsóbb és kisebb.


és nem akarom, hogy a Mirena elmulassza a vérzésem, akkor honnan tudom, hogy nem vagyok terhes?


egyszer feltettem ezt a kérdést egy dokinak, és azt mondta: onnan, hogy megbízható. köszi.


elvileg a hormonmentestől erősebb, fájdalmasabb a vérzésed, amit én nem tapasztaltam, csak 2-3 hónapig. néha előjön gyenge rózsaszínes köztivérzés, amit előtte nem tapasztaltam. a dokik azt mondják, semmi gáz, erősítsem a nyálkahártyát, szöveteket, érfalakat vagy ilyesmit. annyira nem érdekel. c-vitamint ajánlottak erre a célra, azt mindennap szedem is.

2016. okt. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az hogy melyik típus kinél milyen hatást/mellékhatást fejt ki teljesen egyénfüggő szerintem. Nincs két egyforma ember, ahogy két egyforma szervezet sem. Én pajzsmirigy alulműködéssel vagyok 17 hetes kismama. Állandó hormon gyógyszert kell szednem, ami szinten tartja a hormontermelésem. Elkezdtem én is utánajárni hogy a szülés utan milyen fogamzásgátló módszert valasszak(első babát várunk és nem is tervezünk többet) Tabit nem szeretnék szedni nehogy az állandó gyógyszeremnek bekavarjon. 5 szem Gravida is bekavart, nem is szedek terhesvitamint visszaálltam a jól bevált multivitaminomra(nem is biztos hogy kell szednem tabi mellett az állandót ennek még nem kérdeztem utana) plusz macera mindig a nődokihoz futkozni hogy írja fel. Hüvelygyűrű is elég drága hosszú távon és azzal is macera van(ki-be tenni 3 hetente) Szerintem is a spirál a legkifizetődőbb, legbiztosabb és legcélszerűbb. Hogy hormonos vagy mentes majd a nődoki elmondja mindkettő előnyét és hátranyat. Nalunk ő rakja fel, szedi le nem az ügyelet.
2016. okt. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!