Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hat így a fogamzásgátló?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hat így a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy hete írt fel nekem a háziorvosom egy 3x1 gyógyszert vashiányra és vérszegénységre. Ebben a hónapban szerettem volna elkezdeni a fogamzásgátlót, amit ugye a menstr. első napján kell bevenni.

Az első két napom olyan volt, hogy igazándiból csak ilyen pecsételős erősségű volt a folyás, most így a harmadik napon erős igazán, de az előző napokban is görcsöltem, ahogy általánosan.

a kérdésem az lenne felétek, hogy hat-e így a fogamzásgátló rendesen?



2016. nov. 20. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem fog :) De javítsatok ki nyugodtan,hogyha rosszul tudom
2016. nov. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Le van írva a betegtájékoztatóban, hogy ha nem az első nap veszed be, akkor mikortól fog hatni. Szerintem eszerint cselekedjetek, és menjetek a lehető legbiztosabbra.
2016. nov. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm! Csak hogy szerintetek amikor bevettem, az számított-e az első napnak?

Mert nem tudom úgy hat-e, ha mondjuk előbb veszem be, mint az első nap.

2016. nov. 20. 15:21
 4/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok, én úgy értettem a kommentemet, bár nem hangsúlyoztam ki, hogy szerintem tekintsd úgy, mint ha nem az első nap vetted volna be, mert azzal rosszul nem járhatsz, csak biztosabb. :) Nem tudom, milyen fajta tablettát szedsz, az enyém olyan, hogy ha első nap veszed be, rögtön véd, de ha 2-5. nap, akkor egy hetet várni kell, mire védettséget ad. De én úgy kezdtem el szedni anno, hogy mikor megjött, bevettem első nap, de megvártuk a vérzés végét, és csak utána szexeltünk óvszer nélkül. :)
2016. nov. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értelek most már, köszi :) Mirabella tablettát szedek, és úgy tudom, hogy ha menstruáció 2.-5. napján veszem be, akkor még egy hétig kell mellette egyéb módon védekezni.

De akkor probléma, vagy nem kívánt terhesség nem merülhet fel, ha a magyarázat részben leírtak szerint vettem be az elsőt? Ha egy hét után kezdem el mondjuk óvszer nélkül a dolgokat.

2016. nov. 20. 16:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha vártok az első tabletta után egy hetet, és csak akkor szexeltek úgy, hogy már nincs óvszer, akkor nem lesz gond, mert olyankor a tabletta már biztosan véd! :)
2016. nov. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!