Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mivel ajánlatos védekezni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel ajánlatos védekezni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, még nem élek nemi életet. A kérdést a jövőre nézve teszem fel, ha majd lesz párkapcsolatom.

Két éve pszichotikus állapotba kerültem, amire háromféle gyógyszert írtak fel. Antipszichotikumot, antidepresszánst, és szorongásoldót. Az orvos véleménye szerint vagy ugyanezeket vagy hasonló hatású készítményeket valószínűleg életem végéig szednem kell. Az érdekelne, hogy ilyen típusú gyógyszerek nem akadályozzák meg a fogamzásgátló hatását vagy fordítva? Hallottam, hogy bizonyos gyógyszereket nem jó együtt szedni. És ugye az idegrendszer és a hormonrendszer nagyon befolyásolják egymást. Tudom, hogy egy férfi is védekezhet, de én biztonságosabbnak tartom ha a nő teszi ezt, hiszen ő esik teherbe.

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!



2017. ápr. 22. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Most ha azt mondom h nem, elhiszed? Ott vannak az orvodok meg a betegtajekoztatok...
2017. ápr. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem az óvszer mindig legyen kéznél.

Illetve ha mész majd nőgyógyászhoz, meg fogja kérdezni, hogy milyen gyógyszereket szedsz, és ő tudni fogja, hogy egyáltalán írhat-e fel fogamzásgátló tablettát, és ha igen, milyet. :)

2017. ápr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Pesszárium + spermicid. Hormonmentes, biztonságos, mindkét fél számára komfortos.
2017. ápr. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Elmesz a nogyogyaszhoz, ha odakerul a sor es megkerdezed. Nem vagyunk orvosok. Egyes gyogyszerek mellett lehet, masik mellett nem... ezt csak a doki tudja.
2017. ápr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az óvszer a legjobb emellett. És az az egyik legbiztonságosabb is.
2017. ápr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kellett lepontozni? Valaki légyszi?

Nálam működik, mert hormont nem szedhetek, az óvszert pedig nem szeretem.

2017. ápr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Óvszerrel.

Ugyanis ha megfelelően használod, nem szakad ki és semmilyen gyógyszer nincs rá hatással.

2017. ápr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Majd a nőgyógyászod felvilágosít,hogy ezek a gyógyszerek hatással vannak e a fogamzásgátlóra!! Mi szerinted honnan tudjuk? Vagy el is hiszed ,ha mondjuk azt írom,hogy nem?
2017. ápr. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Látom, sokan írtátok, hogy miért itt kérdezem, miért nem majd a nőgyógyásztól. Már írtam interneten egy kérdezz-felelek oldalon orvosnak, hogy ilyen gyógyszerek mellett lehet-e fogamzásgátlót szedni. Természetesen élőben is fel fogok keresni nőgyógyászt, csak minél több embert kérdezek, annál tájékozottabb leszek. Ide azért írtam ki a kérdést, hátha valaki járt már hasonló cipőben és van tapasztalata.
2017. ápr. 22. 19:36
 10/11 anonim ***** válasza:

De olyat kérdezel, amihez már boven orvosi diploma szukséges, hogy meg lehessen válaszolni. Ezt csak egy orvos tudja, hogy a te tablettáid mennyire befolyásolják a fogamzásgátlot. Esetleg a gyárto kémikusa...


Mind a mellett hulyeség, hogy te vagy a lány. Egy lány is lehet akaratos, hogy évszer nélkul nem hajlando csinálni. Te is tarthatsz magadnál egy ovszert. Szerintem a te esetedben jobb módszer lenne az ovszer. Ugyan olyan biztonságos, sot még a betegségek ellen is véd, amíg a fogamzásgátlo nem.

2017. ápr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!