Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hüvelygyűrűről mi a véleményet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hüvelygyűrűről mi a véleményetek/tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

8 hónapja szedek szájon át szedhető fogamzásgátlót, viszont nagyon gyakran felfázom, így antibiotikumot kell szednem, ami mellé ugye kiegészítő védekezést kell alkalmazni, illetve sajnos elég érzékeny a gyomrom és van hogy többször megy a hasam is. Az orvosom még amikor elkezdtem szedni a gyógyszert, ajánlotta a hüvelygyűrű használatát, hiszen annak gyakorlatilag nem tesz keresztbe sem hányás/hasmenés,sem más gyógyszer szedése egyidejűleg.Most elkezdtem gondolkodni ezen a megoldáson, mert így a párommal sajnos nem sokszor élvezhetjük a fogamzásgátló adta előnyöket, sokszor kell óvszert használnunk a sok "bajom" miatt. Aki esetleg hüvelygyűrűt használ, tudna mondani tapasztalatokat? Ugyanúgy működik mint a szájon át alkalmazható fog. gátló? A felhelyezéssel és kivétellel volt már problémátok? Én igazából ettől tartok, hogy nem tudom majd rendesen felrakni/kivenni. Olyan előfordulhat, hogy rossz felhelyezés miatt nem hat? Minél több tapasztalatot várok, pozitívat, negatívat, akármi jöhet, mert most elég erősen gondolkodom a hüvelygyűrűn, sajnos volt akitől nagyon rosszat hallottam róla, ezért is kérdezem. A válaszokat előre is köszönöm.

21/N



2018. márc. 15. 15:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Mármint, hogy ugyanúgy működik-e , azt úgy értem, hogy 21 napig kell "alkalmazni", aztán kivenni és ugyanúgy egy 7 napos szünetet tartani? A mellékhatások hasonlóak mint a szájon át alkalmazható fog. gátlónál? A hüvelygyűrűből is van alacsonyabb hormontartalmú?
2018. márc. 15. 15:33
 2/5 A kérdező kommentje:
És még utólag annyit szeretnék, amit elfelejtettem, hogy olvastam, hogy nem olyan biztos a védelem, mint a hagyományos fog. gátló esetében? Ez mennyire igaz?
2018. márc. 15. 15:40
 3/5 Derwer ***** válasza:
100%

Mi ezt használtuk. Természetesen rendben volt, hatott.

A felhelyezése elsőre kicsit trükkös, de simán megtanulod. Nem feltétlen a nőnek kell felhelyezni, de alapból ez a standard. (Nálunk nem ez volt)

Hibásan nem tudod feltenni. Vagy bent marad vagy nem. (Elképzelhető, hogy időközben ki csúszik, akkor vissza kell rakni és kész. De nem, nem lesz olyan hogy nem veszed észre)


Én férfiként nem éreztem a szex során.


Ezt is 21 napig kell bent hagyni és 7 napra kivenni.


Nagyon nagy előnye szerintem, hogy annyi hormon van benne egész hónapra, mint amúgy egy szem gyógyszerben...

2018. márc. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szóló nagyjából mindent elmondott. Én 4 éve hüvelygyűrűt használok és nem is váltanék vissza tablettára.

Nem kell aggódnom azon, hogy minden nap kb. ugyanakkor legyen betéve, hanem felhelyezem és 3 hétig rendben vagyok. Ha tampont tudsz berakni magadnak és kivenni akkor már jó vagy, nem lehet rosszul feltenni.

2018. márc. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segített! :) További szép napot!
2018. márc. 17. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!