Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Amióta bevettem az eseményi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amióta bevettem az eseményi fogamzásgátló nagyon rosszul érzem magam, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Dec 10.én vettem be a gyógyszert és már 8 napja késik a menszeszem és azóta feszül a mellem.

Nem vagyok terhes a teszt alapján negatív.

De érzek a torkomban(szerintem pajzsmirigy)is fura érzést.

Nőgyógyász ilyenkor mit tud csinálni?vagy hova menyjek?

Attól félek hogy felborult a hormonrendszerem és már nem lesz minden a régi(pl. Ciklusaim)

20l


2018. dec. 19. 16:32
 1/8 A kérdező kommentje:
*eseményutáni fogamzásgátló
2018. dec. 19. 16:33
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Az eseményutáni egy hatalmas hormonbomba, teljesen felborítja a ciklust, valakinek több hónapig meg sem jön utána.

Ez nem cukorka, inkább normálisan védekezzetek!!

2018. dec. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nőgyógyász semmit. Hormonális gondokkal az endokrinológus foglalkozik, de ez esetben ők sem igen tudnak segíteni. Előbb-utóbb helyre áll.
2018. dec. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Ha már bsztál és be kellett venni viseld el b+.
2018. dec. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Ha már nem tudtok rendesen védekezni, akkor viseld a következményeket. Nem tudsz semmit tenni, mindenkinek más fennmaradó mellékhatásai vannak az esemény utáninak. Örülj, ha 1-2 hónap alatt visszaáll a mensid.
2018. dec. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Még csak 9 nap telt el az aktus óta,jó hogy negatív a teszt.
2018. dec. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen, hogy mennyi "okos" ember van itt. Nem írta le a kérdező, hogy miért volt szüksége a tablettára. Lehet az is, hogy kiszakadt az óvszer, baromira nem kéne csesztetni.

Kérdező, te pedig nyugodj meg, ha nem sokkal az aktus után bevetted a tablettát, akkor nagyon minimális az esély arra, hogy terhes legyél. Ha nem múlik a rosszullét, akkor fordulj orvoshoz. Igaz, nem vagyok szakember, de nem tudom, hogy mit lehet ezzel kezdeni. Amikor nekem kellett bevennem a tablettát, rám nagyon jó hatással volt, teljesen fájdalommentessé tette a menstruációt (máskor iszonyat fájdalmaim vannak/voltak), bár azt Németországban vettem, és ott más hatóanyagú kapható, mint itt. Meg hát mindenkinek a szervezete másképp reagál.

A lényeg, hogy egy idő után szerintem a szervezeted visszaáll majd a normál állapotba, reméljük, hogy minél hamarabb.

Egyébként lehet, hogy a hormonváltozás miatt kicsit legyengült az immunrendszered és amit a torkodban érzel, inkább egy megfázás vagy ilyesmi. Próbálj sokat pihenni, szedj C és D vitamint meg ilyesmik. És próbálj relaxálni, ugyanis a stressz is gyengíti az immunrendszert.

2018. dec. 20. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én december 6-án vettem be (igazi mikulás-ajándék volt), és nekem is feszült utána a mellem, egészen amíg meg nem jött. Szerencsém volt, nem jött meg előbb és nem is késett, valamint nekem is fájdalommentes lett, az előttem válaszoló alapján pedig felcsillant bennem a remény hogy esetleg így is marad :D A késés lehet a pirulától, rá is van írva, s van akinek hónapok kellenek mire újra helyre álljon a ciklusa. Ne aggódj, kérdező.
2018. dec. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!