Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Én egy 18 éves lány vagyok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dina Tanko kérdése:

Én egy 18 éves lány vagyok aki túl van már egy gyogyszeres abortuszon . És kb 3-4 honapja szedek fogamzasgatlot . Minden aldott nap pontos időben veszem be . Meddő lehetek ha nagyon hosszutávon szeretném még szedni ugy 5-6-7évet?

Figyelt kérdés

2019. jún. 25. 22:46
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolok . A barátom nem tahó ées nem az erdekel hogy meg milyen lehetősegek vannak nem az volt a kérdés és a pofátlan komikkal kérlek kimélyetek . Köszi
2019. jún. 26. 13:24
 12/13 anonim ***** válasza:
Le lett írva....
2019. jún. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Sem az abortusztól, sem a fogamzásgátló tablettától nem leszel meddő.

Meddő viszont a fertőzésektől lehetsz, amit persze sokféle módon lehet összeszedni, leginkább a kockázatos (ismeretlen, vagy ismerős, de ismeretlenekkel, esetleg prostitultakkal szexelő vagy droghasználó) partnerrel való óvszer nélküli szex révén. De fertőzések spontán módon is kialakulhatnak, és nem is mindig veszed őket észre.

Az abortusz nem önmagában okoz meddőséget, hanem az esetleges komplikációk. Azaz ha pl. nem steril körülmények között és nem megfelelő eszközökkel végzik, illetve amikor az, aki végzi a műtétet, ügyetlen és sérülést okoz (ezért sokszorosa a kockázata a tilos abortusznak a legálishoz képest) - ezek a kockázatok ugye a gyógyszeres abortusznál nemigen merülnek fel. Természetesen a kivánt terhesség-szülés (vagy egy ezzel kapcsolatos spontán vetélés, ami azért nem annyira ritka) is járhat olyan komplikációkkal, amelyek meddőséget okozna, pl. a terhes nők fogékonyabbak a fertőzésekre, de megesik, hogy valakinek a szüléskor ki kell venni a méhét. Magyarul a szüléstől is lehetsz meddő.

2019. jún. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!