Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Aszexuális lehetek?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aszexuális lehetek?

Figyelt kérdés

Életem során volt már komoly párkapcsolatom amiben aktívan éltem is nemi életet. Semmi probléma nem volt szexuális téren, más okból szakítottunk. Azóta viszont nem feküdtem le senkivel, és ami jobban megijeszt, hogy nem is igazán hiányzik. Néha eszembe jut, és lenne is kivel de valahogy a lustaságom vagy inkább kényelmem nagyobb, mint a vágyam. Ezt úgy értem, hogy még egy szexen alapuló kapcsolatot is ápolni kell, fent kell tudni tartani, és ehhez most nincs energiám.

Ettől függetlenül tetszenek nők, megfordulok utánuk, de se komoly, se laza kapcsolatot nem akarok kialakítani.

Miért lehet ez? Elvileg egészséges huszonéves férfi vagyok, korábban napi szinten éltem is nemi életet, most már több mint egy éve nem voltam senkivel.

Mit tudtok ajánlani? Hogy legyek újra "önmagam"?



2020. máj. 27. 20:25
A kérdező szavazást indított:
Igen, aszexuális vagy
Nem vagy aszexuális
Valami más probléma lehet
21 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyszerű kérdés: ki szoktad néha "csapni"? Igen? Akkor nem vagy aszexuális, az aszexuális akit egyáltalán semmilyen formában nem érdekel a szex.

Inkább "kényelmes" vagy, lehet a szakítás, lehet más, de tudat alatti komplexust képez benned. A megfejtést leírtad "ehhez most nincs energiám" keresd meg az okát a tudat alattidban miért akarsz lemondani róla, sorakoztass fel - saját magadban - pro és kontra érveket és megtalálod az okát.

2020. máj. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha korábban napi szinten szexeltél, akkor egyértelműen nem vagy aszexuális.
2020. máj. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azért jutott ez eszembe (nem tudom lehetséges-e), hogy esetleg később is kialakulhat?

Azt hallottam, hogy fiataloknál előfordul, hogy kezdetben nem igazán tudják mi a helyzet és később melegek lesznek vagy épp fordítva tini korában melegnek hiszik magukat majd ez megváltozik. Nálam ilyen nincs, azt tudom hogy heteroszexuális vagyok. Viszont ha az ember identitása is változhat idővel, akkor akár ez is változhat.

Úgy tudom az aszexualitásnak több formája van, van aki egyáltalán nem kíván semmilyen testi kapcsolatot, más csak ritkán vagy az önkielégítést választja. Tehát az aszexualitás nem egy fix fogalom. Maszturbálni szoktam viszonylag rendszeresen, de már több mint egy éve nem volt szexuális kapcsolatom senkivel.

Azt tartom furcsának, hogy a korombeliek csajoznak, több-kevesebb sikerrel, és van egy nagyjából rendszeres nemi életük. Nekem pedig volt egy pár év amíg rendszeres, gyakori nemi életem volt, azóta viszont gyakorlatilag nulla.

Arra is gondoltam, hogy csak az elköteleződéstől félek, de önmagában a szexhez nem feltétlen kellene komoly kapcsolat. Lehetnének egyéjszakás kalandjaim, lehetne szexkapcsolatom, elmehetnék prostihoz is, de valamiért mégsem. Időm lenne rá, ugyan sok egyéb elfoglaltságom is van, de heti/havi 1-2 órája szerintem még a legelfoglaltabb embereknek is lenne.

2020. máj. 27. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!