Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Miért gondolkodnak így az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolkodnak így az emberek a szexualitás és a párkapcsolatok morális oldaláról?

Figyelt kérdés

Tegnap futottam bele ebbe a kérdésbe, amelynek a kommentszekciója eléggé felkavart:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__heteroszexualita..


Szerintem szinte minden komment felháborító más-más okból, de nem akarok egy esszényi szövegben árnyékbokszolni itt mindegyikkel. (Még azok, akik azt írták -- helyesen --, hogy el kéne mondania a barátnőjének a dolgot, azok is többször úgy érveltek, hogy azért, hogy nehogy gyanúba keveredjen a srác -- nem azért, mert így lenne helyes.)


A három leggyakoribb és egyben legkárosabb tartalmú kommentet emelném ki. Tényleg tucatjával jöttek az ilyenek.


1) Dugd meg a csajt, élj a lehetőséggel.


2) Titkold el a barátnőd elől a dolgot, de ne dugd meg a csajt.


3) A húg nyomulása elfogadható (esetleg mert ennyi idősen ilyen az ember, vagy mert ha bele tud rondítani a kapcsolatba, akkor az a kapcsolat úgysem ért semmit).


Érdekelne, hogy akik ezek közül bármelyikkel egyetértenek, miért gondolkodnak így. Azt szeretném, hogy alakuljon ki itt egy kulturált vita, akár a konkrét esetről, akár az ehhez kapcsolódó, elvontabb erkölcsi kérdésekről.


Pár megjegyzés a trollkommenteket megelőzendő:


Nem azért foglalkoztat és bosszant a dolog, mert nincs életem/nem dugtam még senkivel/csúnya vagyok/kicsi a brém. Az ügy túlmutat önmagán, elsősorban a reakciók milyensége miatt. A szexualitás és a kapcsolatok olyan dolgok, amik mindenki életében fontos szereppel bírnak, ezért fontos, hogy a hozzájuk fűződő morális kérdésekben felelősen döntsünk. És ez egy az ügy jó apropó, hogy ezekről vitatkozzunk.


A másik meg az, hogy nem érdekes, hogy a kérdés kamu-e. Szerintem nem az, de ha igen, az emésztőgödör mélyéről felkiáltott "dugd meg"-kiáltások akkor is valódiak, és ezekkel dolgunk van. Mert az nem jó, ha az emberek elvszerűen vallják mások gátlástalan kihasználásának és elárulásának a gyakorlatát.


Várom a kommenteket, érveket a három közül bármelyik ponttal, esetleg a téma egy másik aspektusával kapcsolatban.


A hecc kedvéért csatolok a kérdéshez egy szavazást is.


2021. jan. 25. 15:23
A kérdező szavazást indított:
a srácnak le kellett volna fektetnie a húgot
a srácnak nem szabadott volna lefektetnie a húgot, de meg kellett volna szakítania vele a beszélgetést, és titokban kellett volna tartania az esetet
a srácnak nem szabadott volna lefektetnie a húgot, de nem kellett volna megszakítania vele a kapcsolatot, de titokban kellett volna tartania az esetet
a srácnak be kellett volna számoljon az esetről a barátnőjének
egyéb
11 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
a szex nem attól lesz jó, hogy gondolkodunk rajta, hanem az vagy jön, vagy nem jön. Ilyen egyszerű. Túlgondolod báttya. Na meg családban marad, nem? A hug legalább egy tapasztalt férfival lehetett volna, akkor megtudja milyen a jó szex, mindenki jól járt volna. Aztán még hármasozhattak is volna
2021. jan. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Nekem erről az a véleményem, hogy ez csak szex. Azzal, hogy a kommentelők mit gondolnak erről - hogy megdugja-e, szóljon a nővérnek, ne szóljon a nővérnek - nekem semmi dolgom. A srác döntéséhez, illetve a történethez pedig pláne semmi közöm.
2021. jan. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!