Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Szexuális trauma kezelésérére...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szexuális trauma kezelésérére van valamilyen taktika, könyv, vagy csak a szakember segít? (nem erőszak)

Figyelt kérdés
Az utóbbi 4 hónapban minden alkalommal, ha lefeküdtem párommal egészségügyi gondjaim lettek utána. Hüvelygyulladás hüvelygomba miatt, amire folyamatosan rohangáltam az orvoshoz, kaptam kezelést, vártunk heteket szex nélkül, de amikor már úgy tűnt jó, akkor újra minden szar lett a szextől (ő is lett kezelve). Szóval most így nagyon magam alatt vagyok, mert már nem akarok szexelni abszolút, az utóbbi pár hónap sok pénzembe került, megalázva éreztem magam a dokiknál, akik szartak a problémámra, és volt, hogy fájt, égett, viszketett. Most újra kezelni kell, folyamatban van és hátha beválik, mert most másik orvos kezel és más szerrel, de nagyon félek, nem akarok több tünetet és szívást. A szexről a szenvedés jut mostmár eszembe. Mit lehet ilyenkor tenni? Mennyi idő kell vajon, hogy ezt így megemésszem? Mivel lehetne majd ezen segíteni? (már ha ennek a kezelésemnek is vége, és tünetmentes leszek újra)

2021. márc. 29. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen problémám, nagyon kellemetlenül éreztem magam, mintha valami nemi beteg lennék kb. Nekem ezt a problémát (gomba és bakteriális fertőzésem volt mindig) egy hormonális betegség okozta. Életmódváltással rövid időn belül teljesen megszűnt ez a probléma. Talán érdemes lenne ezt is számításba venni, persze nem ismerlek, de ha túlsúlyos vagy, esetleg nem figyelsz oda miket eszel, sok cukros lisztes dolog stb akkor okozhatja nálad is ilyesmi. Nem véletlen van erre ilyen 'candida diéta is'. Mivel addig fog újra és újra előjönni, amig a kiváltó okot nem kezeled. Hiába adnak antibiotikumokat meg mindenféle kenőcsöt/kúpot, kb csak rosszabb lesz minden kezelés után, mivel ezek a hüvelyflórát és a bélflórát is tönkreteszik, ami miatt csak újra ki fog alakulni a fertőzés. Kéne egynormális orvos neked. Sajnos én iselfogyasztottam 20 nőgyógyászt,mire találtamegy olyat aki ténylegesen értett is a szakmájához és nem csak tüneti kezelést javasolt (ami vicc). Szóval átérzem a helyzeted és próbálj meg ilyeniránybaelmenni amit írtam. Ha van kérdésed vagy bármi írhatsz nyugodtan privátot is

L

2021. márc. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pszichológus tud a mentális traumák feldolgozásában segíteni. Olyan szakembert keress akinek "rendes" pszichológiai végzettsége van (nem 3 éves szexuálterapeuta képesítése), van szexuálpszichológiai posztgrad. képesítése IS, lehetőség szerint klinikai szakpszichológiai gyakorlata is, illetve a legfontosabb: neked szimpatikus, úgy érzed meg tudnál nyílni előtte. Szexuális élet zavarai esetén célszerűbb azonos nemű terapeutát választani.
2021. márc. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát majd nézelődök az árak tekintetében, mert sajna a pszichológus, hát még a szexuál pszichológus nagyon drága, de a hatékonyság nem tudom milyen.

Amúgy a candida diétát próbáltam amennyire tudtam, de a család, és a párom mindig csábításba visz, vesz nekem kekszet, vagy péksütit vagy bármit, aztán mindig ott a duma, hogy ennyi nem árt meg, ha amúgy tartod a diétát máskor. De azért így minden nap becsúszik valami, amit nem kéne enni.

Túlsúlyos szerencsére nem vagyok, de tény, hogy nem eszek annyira egészségesen, meg az immunrendszerem elég gatya az utóbbi időben, szerintem azért újul mindig ki.

2021. márc. 30. 00:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Szedj minel tobb vitamint. Hasznalj huvelyflorahelyreallitot es probiotikumot. Mindenhez hasznalj dmes fertotlenito oblitot amit mosol. Minden alsonemudet fertotlenitsd. A parodet is. A torolkozoket is es az agynemudet is.
2021. márc. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mathus ***** válasza:
a kérdésre: ne egyél élesztőt tartalmazó dolgokat, kerüld a búzalisztet, tejet, a tejtermékeket. ne igyál alkoholt, főleg sört. csökkentsd a bevitt cukor mennyiségét is. voilá, a szegény kis gombák éhen fognak halni.
2022. ápr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!