Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos depresszió kezelésére...

Súlyos depresszió kezelésére milyen szakember segítségét kérjem? Pszichológus, és pszichiáter kilőve!

Figyelt kérdés
Sürgős lenne!
2009. dec. 4. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
írd meg nekem privátba az msn-ed!
2009. dec. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem kötekedni akarok, de ez kb. olyan kérdés, mintha azt tennéd fel, hogy "Hol tudok találni olyan szakembert, aki megjavítja a mosógépem? Mosógépszerelők kilőve!".

Most kell szakember, akinek ez a szakmája, ezt tanulta, vagy nem? Mert ebben a pszichológus ill. súlyos esetben pszichiáter a szakember...

2009. dec. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Na igen.Pszichológust azért írtam,hogy kilőve mert nem csinált semmit de a pénzt azt elkérte a fene vinné el!A pszichiáter pedig csak panaszkodni tudott,hogy Ő nem ér rá,sok a tenni valója,nem evett egész nap,nem ivott...Kórházba akart utalni gyógyszeres kezelésre.Köszönöm szépen ebből nem kérek.

Esetleg Te tudnál segíteni? Szülés utáni depresszióról lenne szó,de már 1 éve,hogy "szenvedek" ettől...

2009. dec. 4. 20:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne általánosítsd a negatív tapasztalataidat minden pszichológusra, pszichiáterre :))

Hidd el, a többség nem ilyen!

Például én sem, pedig pszichológus vagyok:)


Azt javasolnám, hogy keress fel más szakembert és bízz abban, hogy pozitívan viszonyulnak majd hozzád és tudnak segíteni!

Ha sorstársakkal beszéled meg a problémáidat az is sokat segíthet, de ha súlyos a gond, akkor mindenképpen keress fel (más) szakembert, mert a depresszió ha krónikussá válik, már nehezebben gyógyítható.

És neked sem szabadna feleslegesen szenvedned!


Ha esetleg szakrendelésre mennél, akkor kérj pszichoterápiás segítséget, ha pszichiáterrel beszélsz, mert a gyógyszeres kezelés önmagában nem elegendő.


Mielőbbi gyógyulást kívánok!


Ne csüggedj, a születés utáni depresszió jól és eredményesen kezelhető!

2009. dec. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Valóban vannak biztos segítőkész emberek e téren.Ezért is utólag elnézést kérek,de már annyira szeretnék "meggyógyulni",nem találom a kiutat,és nem szeretnék a Családomnak fájdalmat okozni,sem magamnak.Egyszóval tehetetlennek érzem magam,és szinte kiáltok,hogy valaki segítsen rajtam!Valami terápia esetleg,de nem értek ehhez,igazából tényleg olyan szakemberre lenne szükségem,aki tényleg valamilyen formában tudna segíteni!Nem akarok kórházba kerülni,mert az a gyermekem sínylené meg legfőképpen.

Esetleg Te tudnál segíteni?Mert minden segítség számít,és fontos!Nagyon kétségbe vagyok esve!Tudom,hogy sajnos vannak olyan szülők akiknek nem lehet gyermeke,vagy meghalt a Baba,én meg itt depiskedek,holott nem is lenne rá okom,és mégis!Nagyon szégyellem magam,és hibáztatom magam ezért is gondoltam már az öngyilkosságra is!:(((((((( DE!Lehet,hogy az is befolyásolhatja ezt,hogy még mindig van tejem?Mert 4 hónapja már nem szopik a fiam,és azt hittem elapadt.Mostanában vettem észre,hogy van...Most kaptam egy gyógyszert az elapasztásra,ma fogom kezdeni lefekvés előtt.Bárcsak ez lenne csak a megoldás :(

2009. dec. 4. 20:47
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen segítek neked, amiben csak tudok, de azt tanácsolom, hogy mielőbb keress fel egy pszichiátriai szakrendelést, mert ebből az állapotból (ha már ennyire súlyos) gyógyszer nélkül nagyon nehéz kijönni! Természetesen nem kell bent maradnod a kórházban, ha elmondod, meg fogják érteni az indokaidat. Kapni fogsz megfelelő gyógyszert és ha szerencséd van pszichoterápiás kezelést is. De ha azt mégsem, akkor a gyógyszer hatására már elindulsz kifelé a gödörből. Amíg viszont benne vagy, mindent sötéten látsz: magadat, a helyzetedet, a gyógyulás reményét. Mindezt a depresszió okozza, aminek egyik kiváltó oka az, hogy a szülést követő hormonális változások befolyást gyakorolnak az agy szerotonin szintjére, amely a hangulatot befolyásolja. A gyógyszer kezdeti lépésként ezen tud változtatni. Ha egy kicsit javulni fog a hangulatod, képes leszel pozitívabban látni a helyzetedet.

Ami nagyon fontos, hogy ne vádold magad!

Te nem tehetsz az állapotodról!

Ez a szervezet válasza a "megváltozott biokémiai körülményekre".

Tudom, persze hogy nehéz optimistán gondolkodni ebben a helyzetben, de hidd el, ez az állapot -segítséggel- el fog múlni hamar!Van remény és van kiút, csak te most ezt nem vagy csak nehezen tudod felismerni, ugyanis torz, sötét szemüvegen át látod önmagadat és a helyzeted.

De, a valóság nem az, amit gondolsz vagy érzel!


Első lépésként azt tanácsolom, hogy próbálj meg a külvilágra koncentrálni (gyermeked, családod stb.), sétálj a pároddal egyet, menjetek vásárolni, tervezd meg az ünnepeket - kapcsolódj ki. A lényeg, hogy tarts egy kis szünetet és ne foglalkozz a problémáddal. Mondd azt magadnak:"Szabadságra mentem önmagamtól :)"

Aztán hétfőn keress fel egy szakrendelést és kérj gyógyszert, és ha lehet pszichoterápiát.

Ha pedig elcsüggedsz újra, írj nekem privát levelet - együtt biztosan sikerülni fog megoldanunk a problémát:)


Minden jót kívánok!

M.

2009. dec. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy ne felejtsd majd a szakrendelésen megemlíteni, hogy milyen egyéb gyógyszereket szedsz (pl. a tej-elapasztásra).Lehet, hogy az is fokozza a depresszióra való hajlamot - bár ehhez nem értek.

M.

2009. dec. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Aztért ha tényleg depressziós vagy, akkor valakivel innen az msnezés nem fog segíteni, sőt még árthat is. Ez nem a "rosszkedvem van, valaki fecsegjen velem az időjárásról"-jellegű probléma.

Próbáld meg a kineziológust, sokaknak bejött. és ha csak egy-két pszichológusban, pszichiáterben csalódtál, akkor érdemes lenne többet megpróbálni. Ha egy fodrász rosszul vágja le a hajam, akkor nem az a megoldás, hogy soha többet nem megyek fodrászhoz, hanem mást keresek. A depresszió pedig jóval komolyabb dolog, mint egy frizura.

2009. dec. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha küldesz egy e-mailt akkor megadom a pszichiáterem számát. Nem olcsó, de nagyon jó szakember, és tényleg odafigyel az emberre. Engem egy elég mély depresszióból rántott ki.

Nagyon nem mindegy hogy kihez mész. Nem szabad általánosságban kijelenteni, hogy minden szakember rossz, csak mert eggyel rossz tapasztalataid voltak.

2009. dec. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!