Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet csinálni, ha a...

Mit lehet csinálni, ha a pszichológusom alkalmatlan a problémám kezelésére? Hogyan tudnék "kimászni" a dologból?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok, egyre súlyosbodó problémával. Már gyakorlatilag a házból alig tudok kimozdulni. Lassan fél éve elkezdtem pszichológushoz járni, de az a poén a dologban, hogy azóta nem hogy meggyógyulnom sikerült, de sokkalta rosszabbul vagyok mint március körül. Akkor még csak utazni nem tudtam a tömegközlekedésen, meg nagyobb távokra - mostanra a szó soros értelmében hányinger kap el ha csak a kert végébe ki kell mennem.


Ahogy írtam, a pszichológus nem tud/akar(?) segíteni. A fél év alatt odáig nem jutottunk el, hogy diagnosztizáljon a pánikbetegségemmel (pedig szakirodalmat, hasonló "élményeket" átélt emberek beszámolóit olvasgatva 100% hogy súlyos rosszullétes pánikbetegségem van, szerinte csak szorongás. De ami a legnagyobb poén, hogy ilyen problémára se nem terápia, se nem gyógyszer szerinte a megoldás, hanem fix munkaidős diákmunkába(!!!) akar küldeni (értitek, mikor a házból nem tudok kimozdulni olyannyira rosszul vagyok), mert hogy mozduljak ki emberek közé. Aha. Persze, a cél ez lenne, csak talán nem itt kellene kezdeni. Már odáig jutottunk, hogy míg normál esetben a pszichológusnak segítenie kéne a dolgon, addig nálam csak gerjeszti, már csak ha rágondolok hogy oda is menni kell elkap a rosszullét. És ráadásul egyre erőszakosabban nyomja ezt a menjek munkába dolgot, már ott tartunk hogy azt kellett kamuznom hogy álláshirdetésre megyek, holott ez nyilván nem igaz, és holnapután be kell számolnom róla hogy felvettek-e, mikor nem is voltam. Nem tudom mit tehetnék. Háziorvoshoz akarok elmenni hátha fel tud írni valami nyugtatót vagy terápiát, de nem tudom ezek után hogyan "rázhatnám le" csúnyán fogalmazva a pszichológust akivel semmire nem haladtam, gyakorlatilag csak rosszabb lett. Ti mit tennétek a helyemben? Ezt az egészet hogyan magyarázzam ki, és hogyan közöljem finoman hogy köszönöm elég volt? Másik szakembert ezután érdemes lehet felkeresni?


Köszönöm előre is a segítséget, fontos lenne! Holnapután kell visszamennem.



2018. aug. 8. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

S mégis mi van ha tényleg igaza van?


Mert a te netről, ismeretlen emberek által összehordott egyedi esettörténetek alapján, betonbiztosan diganosztizáltad a problémát?

Ugyan már...


Emellett gyógyszert szeretnél.. ami már nem a legjobb kezdés.


Inkább először bízz meg az orvosodban, próbáld ki, amit mond.. bármennyire is nehéz. Ha nem segít, akkor meg többet nem kell menni.

2018. aug. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de talán nem olvastál elég figyelmesen. Mint írtam, a helyzet egyre rosszabbodik, és már a házból sem tudok kimozdulni, még otthon is van hogy elkapnak ilyen rohamok, ha meg menni kell akkor minden esetben, szerinted hogyan tudnék így dolgozni és meddig? És igen, bediagnosztizáltam magamnak, mert más nem volt rá képes. Mert ez nem olyan mint egy torokfájás, viszonylag kevés betegségnek a tünetegyüttese ilyen, konkrétan ennek az egynek. És akinek olvastam a beszámolóit, akiknek ilyen jellegű problémájuk volt kivétel nélkül MIND pánikbetegek voltak, sokan olyan súlyosak mint én. Meg aztán, talán én jobban érzem hogy hogyan vagyok, mennyire pánikolok, vagyok rosszul, mint egy kívülálló. Azért akarok gyógyszert, mert az az utolsó reményem, más nem segített eddig és félő hogy már nem is fog. Nem azért mert gyógyszerfüggő lennék.
2018. aug. 8. 22:26
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Nem értem, h ha szeretnél gyógyszert, miért nem mész el pszichiáterhez. A pszichológus nem diagnosztizalhat és nem irhat fel gyógyszert. Az meg előfordul, h a kliens meg a terapeuta nem passzolnak, ha ennyire nem működik az egész, válts. Ha ott is ugyanezt tapasztalod, már lehet gyanakodni, h benned van a hiba, addig azért nem vennék rá mérget. Jobbulást!
2018. aug. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az biztos hogy bennem nincs valami rendben, ezt tudom jól, de az a baj hogy a pszichológus nem segít. Nem akarom bántani, nyilván nem rosszat akar, de nem haladok vele semmire csak rosszabb lesz és nagyon nem jó "megoldást" erőltet ráadásul. Simán lehet hogy nem találkozott még ilyennel (kisebb városban lakom, nem megyeszékhelyen), szóval lehet nem ismeri ezt a dolgot, erre gondoltam még. De bárhogy is nem segít, sőt.
2018. aug. 8. 22:39
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Az állami orvosok többsége de a nem állami is néha nem érdekelt a betegség javulásaban
2018. aug. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Többet ehhez a pszichológushoz ne menj, láthatóan nem túl kompetens. Nem tudom ilyen esetben mi az eljárás, szerintem hívd fel, hogy a továbbiakban nem szeretnéd felkeresni. Ez a fix munkaidős diákmunka nagyon meredeken hangzik az esetedben. Szerintem próbálj meg egy másikat, keress rá hogy kit ajánlanak. Pszichiáterhez végső esetben mennék, mert ott tényleg az van, hogy 5 perc után a recepttel a kezedben jössz ki. Nagyon könnyen rá lehet szokni a gyógyszerekre, később meg már azok sem fognak hatni.
2018. aug. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez történik, ha nem tudod, mi a különbség a pszichológus, és a pszichoterapeuta között. A pszichológusnak csak akkor kompetenciája a gyógyítás, ha kiképzett terapeuta (lehetőleg mélylélektani módszerekben).
2018. aug. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Ne járj hozzá többet! Tényleg, keress más szakembert, ha teheted!
2018. aug. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%
Menj pszichiáterhez.
2018. aug. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!