Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Lányok/nők, őszintén, mi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok/nők, őszintén, mi lenne a reakciótok, ha egy pasi leszólítana titeket mondjuk utcán, parkban, vagy hasonló nyilvános helyen szemezés után?

Figyelt kérdés
Nyilván itt most nem arról van szó, hogy minden szembejövő nőt le kell szólítani, vagy tudom, hogy az sem feltétlen elég, ha néz a hölgy, de azért talán észre lehet venni, ha hosszan felveszi a szemkontaktust, vagy többször találkozik a tekintet. Az a baj, hogy idáig sosem mertem lépni, mert félek, hogy mennyire lennének elutasítóak a nők. Mennyire érné őket ez tolakodásként vagy ilyesmi. Csajok, nektek mi lenne a reakciótok? Értékelnétek, vágytok erre? Illetve még azt szeretném megkérdezni, hogy ez szerintetek, akkor is bevállalható, ha mondjuk a nő jóval idősebb, mint én? Félre ne értsetek, a kérdésem nem erre akarom kihegyezni, sőt kifejezetten várom a fiatal lányok válaszát is, mert a fő célom, hogy nagyjából korombelit (21) találjak, de kíváncsi lennék a 30-as, 40-es korosztály véleményére is, hogy nekik kellemetlen lenne, ha egy fiatalabb pasi egy apróbb flört (szemezés, apró mosoly) így kezdeményezne.

2021. máj. 16. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem lenne kellemetlen, bár először megismerném a fiút/férfit, és utána már nem lenne gond nekem legalábbis.
2021. máj. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki nem érdekel, akkor azonnal elkapom a tekintetet és figyelek rá, hogy még véletlenül se találkozzon ismét a tekintetünk.


Viszont ha szemezek valakivel (ahogy te is írtad, hosszabban), akkor azzal egy érdeklődést fejeztem ki, így örömmel venném, ha odajönne. Nyilván az idióta maszkhordás miatt ez nem igen játszik, de ha egy apróbb mosollyal megtámogatod, az még jobb, mert az egy kis ráerősítés és amúgy is mindenki szebb, ha mosolyog.


Azzal, ahogy te leírtad a dolgot (szerintem) semmi probléma nincs, nyugodtan próbáld meg, ha legközelebb ilyen helyzetbe kerülsz. Ha esetleg mégis elküld, akkor se csüggedj (eleve nem értem minek szemez az ilyen), nem lehet mindig nyerni.

20/L

2021. máj. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Ha napi szinten látom mondjuk mert ugyanazon az útvonalon megyünk vagy ugyanazon a buszon utazunk stb. és már többször össze néznénk, szemeznénk akkor nem lenne gond ha oda jönne. De ha teljesen ismeretlenül úgy jönne oda hogy semmi jelét nem adtam hogy tetszik nekem akkor nem lennék vevő rá.
2021. máj. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Finoman elutasítanám.


Én alapvetően más miatt szoktam tartani a szemkontaktust. Nyilván az átlag ember reakciója, ha észreveszi, hogy valakivel találkozott a tekintetük, az, hogy egyből másfelé néz. Egyszer gyanúsan sokáig nézett egy csávó és egy idő után a szemébe kezdtem nézni, "visszabámultam". Pár perc múlva elmosolyodott, és elmondta, hogy tesztelni szokta az embereket, hogy ki mennyire érzi magát kellemetlenül ilyenkor magát és nagyon szép munka, hogy mertem a szemébe nézni, főleg, hogy ilyen "fiatal, esetlen nő" vagyok. Az esetlent arra értette, hogy alacsony vagyok és vékony, tehát egy utcai támadást nem tudnék kivédeni.


Igazából elmondta részletesebben is a tesztje lényegét, van benne szó arról, hogy mennyire érezzük magunkat kínosan, egyből elkezdünk-e gondolkodni, hogy "mit néz, van valami az arcomon?" stb. De én emiatt ha bámulnak, legyen szó egy vénasszony megvető tekintetéről a miniszoknyám miatt, vagy épp egy férfi kínánós tekintetéről, én tartom a szemkontaktust. De nem azért, mert tetszik a másik fél, hanem mert "ne bámuljál már, nem érzed milyen kellemetlen?" hatást akarok kelteni.


Amúgy alapvetően megértem, hogy a szemkontaktus annak a jele, hogy bejön valaki vagy talán úgy is érzed, hogy incseleg veled... de vendéglátásban dolgozó nők is sokat panaszkodnak, hogy a férfi vendégeik kikezdenek velük, mert ők kedvesek és mosolygósak velük. Mert ez a munkájuk! Ha undokok lennének, már el lennének bocsájtva. És én is megannyiszor megkaptam, hogy a mosolygós természetem miatt a férfiakat félrevezetem és adom alájuk a lovat. Ezt most csak azért írom le, mert nem mindent kell jelnek venni, és a szemkontaktus is lehet annyi, hogy valami kosz van az arcodon.


Másfelől mindig kellemetlen, amikor random bepróbálkoznak az utcán, és én hárítanom kell a "van barátom" kulcsszóval. És ilyenkor sokan nem veszik komolyan a válaszom, és a., tovább próbálkoznak, vagy b., egyből magukba mélyednek, hogy ez ellenük szólt és biztos rosszul néznek ki.


Szóval az én véleményem, hogy ne. Vannak társkeresők, és ott szuperül működik az egymásra találás. De szörnyen ciki, amikor valaki pl. most szakított, nem áll készen kapcsolatra és valaki egyből közelít felé.

2021. máj. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Nekem az a tapasztalatom férfiként hogy ha nem szexuális jellegű a közeledés ilyen formában,hanem normális,kedves...az szokott tetszeni a lányoknak,nőknek.Mert minden nőnek jól esik ha észre veszik,felfigyelnek rá,legyen az akármilyen korban.Viszont az esetek zömében megáll ennyiben a történet :D Jól esik nekik,mosolyognak rajta,de ennyi.A többség nem nyitott ilyen úton az ismerkedésre.Persze ebben is vannak kivételek.De sokan nem veszik komolyan az ilyesmit,még akkor sem,ha tetszik nekik a férfi.
2021. máj. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden korosztály minden korosztállyal személyiség alapján.

Ez mindig jó. Van akik nem tudnsk ezzel mit kezdeni, de az emberek nagyja le tufja kezelni, ha valaki leszólítja. Én is szólítok és örülök ha leszólítanak.

2021. máj. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
...
2021. máj. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kölcsönös szemezés előzi meg a dolgot, akkor nyilván tetszik a fiú. Én sose fukarkodom a jelekkel ilyen esetben, ha tetszik valaki és én is tetszem, akkor a szemezést viszonzom, sőt, rá is mosolygok. Azt viszont elvárom, hogy a férfi jöjjön oda hozzám először és szólítson meg. Ez alól csak a nagyon jóképű férfiak kivételek, náluk nem kockáztatnám meg, hogy szégyenlősségük miatt elszalasszam őket.


32N

2021. máj. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
4-es: Na igen, a vendéglátósokat megértem, az más tészta, de mondjuk ha utcán történik ez vagy egy boltban úgy, hogy mindkét fél vásárló? Amúgy köszi a válaszokat, jöhetnek még. Én hajlok afelé, hogy igenis fogok mostmár így próbálkozni, mert úgy érzem, hogy számtalan remek lehetőséget szalasztottam már el. Ki tudja, lehet egy incselkedő tekintetből egyszer házasság lesz... Sosem tudhatod.
2021. máj. 16. 12:00
 10/11 A kérdező kommentje:
8-as: Imádom az ilyen nőket, akik nem fennhordják az orrukat séta közben, és szándékosan nem rá se néznek az emberre, hanem felvállalják, ha vonzónak találják a másikat. Egyébként az a része evidens gondolom, hogy ha a nő küldi a jeleket, utána már a pasi kezdeményez.
2021. máj. 16. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!