Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Hetero csaj létemre miért...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hetero csaj létemre miért gondolom azt, hogy a női test szebb mint egy férfié?

Figyelt kérdés

A fiúkhoz vonzódom. Előre leszögezném, hogy senkit nem szeretnék megbántani. De úgy gondolom, hogy egy női testben több minden lehet izgató egy férfi számára, mint egy férfi testben egy nő számára...

Tudom, hogy rosszul gondolom, de miért gondolom így? Nem rég ütött ez szöget a fejemben, és nem értem...



2013. máj. 5. 22:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Mindkettő szép, csak másképp. Nem tudnék dönteni.
2013. máj. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem itt helyre kell tenni néhány fogalmat, mert összefolynak a dolgok.


Minkét test vonzó a másik nem számára és bizonyos mértékben vonzó a saját nemük számára is. Egy másik dolog a szépség, mert ezt a fogalmat már jó ideje a nőkre használjuk csak és általában a testi szépségről lágy vonások, gömbölyded formák jutnak eszünkbe.

Ezért szoktuk a nőt Szépnek mondani inkább, a férfit meg Férfiasnak. A Nőiesség nem ellentétpárja a Férfiasnak, mert általában arra mondjuk, hogy nőies, aki már felnőtt nőnek néz ki és úgy is viselkedik, de ennek nem feltétlenül, vagy csak töredékben része a szexuális vonzerő.


Szóval szerintem valahol itt van a kutya elásva, a fogalmi zavarban. És persze abban, hogy a mi kultúrkörünkben olyan szólások járnak, hogy "a férfi csak egy fokkal legyen szebb az ördögnél", meg hogy "a nőnek a szépsége és a fiatalsága a mindene", amik címeres marhaságok és sok más országban nem is használják ezeket, de sajnos minket még mindig gúzsba kötnek.


Szerintem egy férfi is lehet szép, csak nem abban az értelemben, mint egy nő. Nyilván soha nem lesz olyan gyönyörű, ívelt keble, vagy olyan szép dereka, de egy másfajta esztétikumot azért megtestesít. Ez olyan, minthogy egy Renoir-festmény is lehet szép, meg egy Opeth-metálballada is. Pedig hát teljesen másról van szó, de a maga nemében mind a kettő elragadtatást és katarzist válthat ki az emberből.


Ja és persze jön még mindehhez a férfiak végletes farokméregetése és félelme a homoszexualitástól. Nőknél valahogy sokkal természetesebb a testi közelség (persze nekik is megvannak a saját nemre szabott defektjeik), a férfiak viszont sajnos még mindig arra vesztegetik az idejüket, hogy krumplit rakjanak a gatyájukba..

És talán nem mellékes megjegyezni, hogy a történelem során a legtöbb nő testét hét lakat alatt tartott a család, vagy a férj, így a tiltott gyümölcs nyerő kártyaként más megítélés alá esett, mint a férfitest, amit az ókorban, de sok helyen később is gond nélkül futtattak meztelenül egy versenyen pl.


Talán idevág, hogy most van a Műcsarnokban egy kiállítás a férfitestről :-)

2013. máj. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!