Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Szeretem a páromat, de a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretem a páromat, de a szexuális életünk katasztrófa. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ez egy kicsit lelkisebb kérdés lesz.

Lassan két éve vagyok együtt a párommal, ő volt nekem az első. Mint minden lány, én is azt akartam, hogy az első alkalom tökéletes legyen. Sajnos csak a sokadik próbálkozásra, hónapokkal az eltervezett "nagy" este után jött össze a dolog. Számos alkalommal szinte teljesen leblokkoltam, sírtam és szinte pánikrohamot kaptam még mielőtt megtörtént volna. Azóta egy bő év telt el és nagyon keveset vagyunk együtt (kb. havonta 1), orgazmusom pedig talán 1-2 alkalommal volt. Hosszas gondolkodás, olvasgatás a témában és önfejlesztő munka után már kicsit javult a helyzet, de még mindig iszonyatosan sok gátlástól szenvedek.

A párom csodálatos ember, nagyon kedves és gyengéd szóval biztosan nem vele van a probléma. Igazából két dolog van amire vissza tudom vezetni ezt az egészet, de elég tanácstalan vagyok. Az egyik az, hogy amikor óvodás voltam néhány társam lefogott és "gyermeki kíváncsiságból" nyúlkáltak a ruháim alá. Gondolom nem tudták, hogy mit tesznek de én molesztálásként éltem meg az egészet. Amikor elmondtam a szüleimnek megtudta az egész család és az óvónők is. Iszonyatos botrányt csináltak, nekem meg hetekig szégyenérzetem volt.

A másik ezzel kapcsolatos traumatikus élmény kb. négy évvel ezelőtt történt. Az első barátom manipulatív, nárcisztikus személyiség. Teljesen tönkretette az életem, ellenem fordított mindenkit. Amikor kiderült, hogy megcsalt engem hozott ki bűnösnek. Számos megjegyzést tett a külsőmre, teljesen lerombolta az önbizalmamat. A szexig nem jutottunk el, de többször fenyegetett megerőszakolással. Ez eléggé hosszú történet, a mai napig nem hevertem ki azokat a dolgokat amiket tett.

Nem tudom, hogy ennek a két dolognak biztosan köze lehet-e a mostani helyzethez, de azért leírtam.


Szerintetek mit tegyek, hogy feloldjam a gátlásaimat és végre képes legyen felszabadultan viselkedni intim helyzetben is? Kérdezhettek még ha valamit esetleg kihagytam ebből a kisregényből :)


19/L



2016. jún. 12. 16:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha magadtól nem megy, akkor mindenképpen kérj segítséget pszichológustól! Ezek a traumák nem szívódnak fel csak úgy...


24/F

2016. jún. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Terveztem szakembert is felkeresni. Tisztában vagyok azzal, hogy egy bizonyos pont után egyedül szinte lehetetlen megoldani a lelki problémákat. Arra vagyok kíváncsi, hogy én magam mit tehetnék a cél érdekében. Gyakran a józan paraszti ész többet segít mint bármilyen terápia :)


Ja és üziket nem kérek!

2016. jún. 12. 17:17
 3/12 anonim válasza:
100%
Hűha, szerintem is fordulj szakemberhez, sajnos semmi okosat nem tudok mondani, nekem szerencsére nem voltak ezzel gondjaim. Amúgy mindenképpen jó úton haladsz azzal, hogy tudatosítottad magadban a problémát, meg akarod oldani a problémát, és hogy próbálod megtalálni az okát. Csak így tovább! Biztosan nem lesz egyszerű a gátlásaidat teljesen feloldani, szóval kitartást kívánok hozzá neked és a párodnak is :) Beszélgessetek sokat! :)
2016. jún. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos már késö, hogy elfogadd magad olyannak amilyen vagy. Már a divatos gyerekkori meg lelki "tényezökben" megtaláltad magadnak az életedet "elronto" bünösöket.
2016. jún. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Legyél sokat meztelenül, először pl. otthon ha van rá lehetőséged. Csinálj mindent így, sőt maszturbálj így véletlenszerűen.

Majd maszturbálj olyan helyeken ahol egyébként nem jutna eszedbe. pl. uszodakabin. Segíthet hidd el.

2016. jún. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha az óvodában átélt rossz élményeidet és a volt párodtól megélt dolgokat nem sikerült még annyira feldolgoznod, hogy ne legyen ennyire negatív hatással a szexuális életedre egy szerető, megértő, gyengéd partner mellett (egy lassan már két éves kapcsolatban), akkor szerintem is érdemes lenne szakemberhez - lehetőleg nem simán pszichológushoz, hanem szexuálpszichológushoz fordulnod.


Ha ilyen helyzetben lennék, én megtenném saját magam miatt is, meg a párom miatt is, aki egy ilyen helyzetben kitartott mellettem.


Írtad, hogy csak kb. havi 1 alkalommal vagytok együtt. Nincsen lehetőségetek arra, hogy gyakrabban legyetek kettesben, vagy a gátlásaid miatt hárítod időnként a lehetőségeket?

2016. jún. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Havi egy alkalom? A párod hogy bírja? Ez még 60-hoz közelítve is gyalázatosan kevésnek tűnik, nem ám húszévesen!
2016. jún. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. jún. 12. 18:26
 9/12 anonim válasza:

Szia

Első sorban szerintem a pároddal kéne beszélned hogy alig van már találkozás stb meg mi a problémád majd éppen lehet megkéne ezeket osztani vele, vagy valakivel akiben megbízol.

Illetve talán még magadnak is felkéne ,,fedezned'' hogy mi is ami neked jól esik.

Illetve próbáld meg párodat megkérni hogy pár alkalommal úgy viselkedjen ahogy ,,neked tökéletes'' szóval pár alkalommal lemondhatna 1 picit magáról és 1000% ban rád figyelhetne és ha azt veszi észre rajtad hogy rágörcsölsz vagy valami, vagy bármi nem klappol akkor változtasson vagy ,,játszhattok'' irányítósdit kb ez abból áll hogy te jelzed neki hogy mit hogy csináljon és neki ezt ,,parancs'' szinten teljesítenie kellene hogyha segíteni szeretne, hogy legyen biztonság érzeted és ez által túllépj a sok rosszon, ezek helyére jöjjön a jó hogy már biztonságba vagy és valaki rád figyel.

Ha lenne kérdésed, vagy csak valakinek elmesélnél pár dolgot vagy mégjobban kiszeretnéd adni magadból írj

18f

Ui: Tapasztalatból mondom hogy 1ik ismerősömnek ez a módszer segített

Kérdés van írj

Minden jót

2016. jún. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is!

Igen, tényleg gyalázatos a havi 1 és az egész helyzet, tisztában vagyok vele. Főleg, hogy a páromat és az együttlétet is kívánom. Sajnos picit sem tudok spontán lenni, ha például váratlanul jön hozzám és éppenséggel zsíros a hajam vagy nem szőrtelenítettem máris erősen feszélyezve érzem magam :( Annyira béna vagyok

A szakember elsősorban anyagi okok miatt problémás. Tanuló vagyok, szülői támogatás nélkül.

2016. jún. 12. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!