Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Tiltja valamilyen szabály,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tiltja valamilyen szabály, hogy szexuális kapcsolat vagy akár párkapcsolat legyen köztem és egy egyetemi tanárom között, aki docens? 21L

Figyelt kérdés
Kezdek összemelegedni egyik tanárommal,de félek, hogy baja lehet belőle, vagy nekem is. De sehol sem találtam olyan szabályt, ami tiltaná ezt.
2019. márc. 9. 22:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%

Akik azt írják, hogy ezért kirúgnák, jártak már egyetemre? Egy csomó példát tudnék felhozni, amikor az egyetemi tanár egy hallgatóval volt/van együtt, teljesen nyíltan. Felnőtt emberek vagytok, ez nem gimi.

Egy dologra kell figyelni, hogy ne legyen az, hogy nagyon szarul állsz/be se jársz, aztán mégis a legjobb jeggyel átenged, mert azért tényleg szólhat valaki, de ezenkívül a magánéletetekben azt csináltok, amit akartok.

2019. márc. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
75%

Etikai kódexek tilthatják, megszegésük fegyelmi és jogviszony megszüntetési következményekkel járhatnak.


Pl. ELTE Etikai Kódexében egyetemi polgárokra vonatkozó szabályok:

"Az Egyetem elvárja polgáraitól,

...

- a tisztességtelen illetve jogtalan előnyök visszautasítását."

"Az Egyetem elvárja minden polgárától

...

- a tisztességes vizsgáztatás követelményének teljesítését, beleértve a vizsgáztató tartózkodását a pozíciójával való visszaéléstől,"

"11. Az Egyetem elítéli, ha bármelyik polgára visszaél vélt vagy valós hatalmi helyzetével."

2019. márc. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szerintem kimondott szabály nem tiltja de azért gondold végig etikai oldalról! (lehet hogy teológiára jársz? :D) Én azt mondanám hogy úgy párkapcsolat az necces lenne hogy úgy vagytok együtt hogy az mindenkinek egyértelmű.. Gondolj bele a másik oldalba is, te hogy reagálnál ha ezt látnád? Mondjuk egy évfolyamtársad egy oktató nővel? Nem kezdenéd el figyelni hogy "aha katalógus volt órán és hogyhogy a Gézát meg beírták mikor nem volt ott?"
2019. márc. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
64%

Műegyetemen még egyértelműbb:

Az egyetemi polgár

3.1. tevékenységének fő célja a hallgatók szakmai és emberi fejlődésének maximális segítése. Az egyetemi polgárok erkölcsi kötelessége, hogy a hallgatók számára biztosítsák a hatékony, színvonalas tanulás feltételeit. Ennek érdekében kötelessége, hogy az oktatási-tanulási környezetet megzavaró viselkedéssel, jelenségekkel szemben fellépjen.

3.2. A tevékenységét, magatartását meghatározó döntéseiben törekedjék a tárgyilagos megítélésre. Kerülje el (pl. felvételinél, számonkérésnél stb.) a korábbi ismeretségből eredő előnyös vagy hátrányos elbírálást, valamint a nemi, etnikai, vallási és politikai alapon történő megkülönböztetést.

3.3. Az erőszakos és sértő megnyilvánulások minden formáját utasítsa el, és azokkal szemben lépjen fel.

3.4. Alakítson ki munkatársaival -- oktatókkal, kutatókkal, más alkalmazottakkal, hallgatókkal -- segítő, jó viszonyt, amelynek alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom.

...

3.6. Személyi jogait úgy gyakorolja, hogy ezzel mások személyi jogait ne sértse.

3.7. Ne kényszerítsen ki anyagi vagy más egyéb szolgáltatást.

3.8. Szakmai előmenetel (pl. jó érdemjegy, előnyös pozíció stb. megszerzése) érdekében ne ajánljon fel, ne kérjen és ne fogadjon el anyagi, szexuális vagy más egyéb szolgáltatást.

2019. márc. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
23%

14-es jól mondja.


Csak a többség olyan hülye, hogy nem képes a sorok között olvasni, attól, hogy implicit nem írjak le a dugás tiltását még simán ott van, hogy nem vizsgáztathat olyat, aki személyes kapcsolatban van vele (családtagok, szeretők, etc), vagy nem élhet vissza azzal, hogy kvázi felettese a diáknak (értsd utólag majd a diák ne mondhassa, hogy őt kényszerítette a tanárbacsi).



Btw igen, jártam főiskolára, azóta meg elég komoly multiknak dolgozom. Mindenhol vannak etikai szabályok az ilyen helyzetre a mostani helyemen pl azonnal jelenteni kell, ha egy hasonló viszonyban levő kollégával jössz össze, és 3 hónapon belül meg kell szüntetni azt, hogy alá-fölé rendeltsegi viszonyban levők kapcsolatban is legyenek (értsd áthelyezés vagy felmondás). És a munkahelyen még felnőttebb mindkét fél, mégis az etikai szabályzat világosan rendelkezik, nem vezetheti, ellenőrizheti, értékelheti senki a saját párját, pedig ott nem a tini korból éppen kinőtt emberek játszák a felnőttet

2019. márc. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
23%
természetesen tilos az ilyesmi.. azért mert a tvsz-ben nincs leírja így szórul szóra, hogy oktató nem létesíthet testi kapcsolatot hallgatóval. attól még vannak más etikai szabályok amikből le lehet vezetni közvetett úton ezt a tilalmat. pl. " az oktatónak el kell kerülnie minden olyan magatartást, mely alkalmas arra, hogy a hallgatókkal szemben tanúsított független hozzállását befolyásolja " ez esetben már mindjárt befolyásolásra alkalmas az ha szexeltek :D ha végzés vagy akkor ezt a pár hónapot már csak kibírjátok
2019. márc. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszi válaszaitokat, nyilvános kapcsolatban vagyunk és egyelőre senkit sem zavar.
2019. márc. 30. 07:49
 18/18 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen. A különböző szabályzatok csak a visszaélést tiltják, nem a kapcsolatot.

Nálunk is volt, hogy egy tanszékvezető összejött egy hallgató csajjal, aki később tanársegéd is lett. Na, ő mondjuk pont durván visszaélt az akkori poziciójával(mármint a csaj), mert baromi nagy lett az arca tanársegédként, mert ugye dugta a tvezető..

Ha ti normálisan viselkedtek, nincs baj.

2019. aug. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!