Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Sokan vannak még akik melegkén...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokan vannak még akik melegként nem találják a helyüket, bedepiznek ezmiatt és a munkahelyen sem állják meg a helyüket?

Figyelt kérdés
2019. aug. 16. 22:07
1 2
 1/14 StevenUp ***** válasza:
15%

Előre is bocsi hogy beleszólok mert nem vagyok meleg

De én ezt inkább emberi problémának gondolom és nem meleg vagy hetero problémának

Megmagyarázom:


Annyi de annyi helyről van folyamatosan sulykolva az emberekbe hogy "mindenki különleges" "mindenki hatalmas dolgokat érhet el" "mindenki vállalja fel önmagát"

Stb.. Hogy az ember ezt hajlamos elhinni, csak azt felejti el, hogy ehez tenni is kell... Mind emberileg mind tanulmányilag


Benned ott motoszkál az hogy te más vagy mint a kollégád mert meleg vagy... De ez hülyeség. Nem vagy más, nem vagy jobb de rosszabb se, hiszen neked ki van adva egy munka amit elvégzel és itt véget is ér a történet.

És itt jön képbe ez a fenti közhely.. Nem leszel attól jobb melós mert meleg vagy, de rosszabb se. Viszont ott a stresszfaktor amit generálsz magadnak az identitásod miatt és ez viszont lehuzhatja a morált.

Nem igaz hogy mindenki többre hivatott

Nem igaz hogy mindenki meg tudja váltani a vilagot

Nem igaz hogy minden ember egyenlő...

De az se igaz hogy negatív vagy pozitív értelemben külömb bánásmódot érdemelne az akinek ilyen vagy olyan hajlamai vannak

És ez jól is van így...

Csak mindenki ül és kesereg hogy "pedig én többre lennék hivatott" de semmit sem tesznek érte csak várják a csodát. És pont ezek szürkülnek bele a többiek sűrűjébe.

Ha többet tudsz tegyél érte viszont ha nem akarsz tenni akkor fogadd el hogy egy apró homokszem vagy semmi több...

2019. aug. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell ahhoz melegnek lenni. Ezeregy más problémája lehet az embernek, ami miatt bedepizhet és nem tudja megállni a helyét a munkahelyén vagy bárhol. Csak most az van felfújva, hogy a melegeknek milyen rossz, amit elhiszek, de ugyanolyan nehéz lehet sok más embernek is, csak róluk meg nem tud senki.
2019. aug. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Az előző válaszolókkal én határozottan nem értek egyet, szerintem igenis többlet stresszt okoz a munkahelyen, ha titkolni kell az embernek a melegségét. Főleg ha minden nap forszírozzák a csaj-témát. És bizony a munkamorál rovására mehet, ami egyik munkahelyen sem előnyös. De sajnos kis hazánkban erre mindenki fittyet hány, nem is hiába tartozunk a keleti blokkba.
2019. aug. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja ruhellek mar munkába jarni pont emiatt
2019. aug. 17. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 StevenUp ***** válasza:
0%

tegnap 23:21


Borszaszto demagóg vagy ne haragudj.

Az általad jobbnak vélt "nyugati blokkban" is csajokrol beszélnek a pasik tehát ezt kár volt mondani

Másik:

Teljesen mindegy milyen pozícióban dolgozol a csaj téma előkerül mert hiába azonos pozíció, a műveltség relatív és egyre kevésbé jellemző, így az egyetlen közös téma marad beszélgetésre: nők és kocsik.

Azt meg senki se várja el hogy egy jelenleg heteroszexuális többség a saját neméről kezdjen áradozni mert sokaknak, köztük nekem is ízlésem ellen való.

Viszont rámutattál arra amire utalni is akartam

Hogy a felesleges önmarcangolással saját magadnak generálod azt a feszültséget ami rontja a munkamorálod.

Lőtéri kutyát nem érdekli az identitásod míg a munkád elvégzed. Viszont erre hivatkozni és/vagy ezzel plusz engedményeket vagy lehetőségeket kiaknázni kimerítí a pofátlanság fogalmát ami után ne csodálkozz ha mély ellenszenvet váltasz ki a közvetlen kolegáidból ami megint csak nem az identitásodnak hanem a sunyi emberi tulajdonságodnak szól

2019. aug. 17. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

3:42;

Senki nem várja el, hogy a heteroszexuális férfiak a saját nemükről kezdjenek el áradozni. A csaj-témával nincs is baj, csak akkor, amikor a melegek hazai megítélése miatt titkolnod kell fél életen keresztül azt, hogy meleg vagy, mert kiutálnának az emberek, ha megtudnák. Aztán jönnek a kollégák, akikkel haveri viszony van, hogy ez meg az a csaj milyen jó, nem? Te meg csak állsz és bólogatsz mert hidegen hagy. Sokkal jobban megviseli az embert, mint gondolnád.

A megnyilvánulásaid már a homofóbia határát súrolják. A kérdező a szexualitásából eredő problémák munkateljesítményére való negatív hatásáról kérdezett, te meg jössz és magyarázkodsz, hogy ez csak egy tipikus meleg "felelősség elhárító" dolog. Igen, rengeteg más dolog is okozhat teljesítménycsökkenést, de itt most nem másról van szó.

2019. aug. 17. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 StevenUp ***** válasza:
0%

Nevezhetjük akárminek, homofóbiának vagy bármilyen trendi dolognak, de továbbra is állítom, hogy ha valaki meleg és emiatt érzi feszélyezetten magát a munkahelyén, azt egyedül magának köszönheti.

Ha engem nem érdekel egy téma, akkor jelzem hogy nem érdekel és/vagy el foglalom magam mással. Ha egy ember nem tud olyan témát felhozni, vagy egy témába se tud beleszólni akkor műveletlen ami nem homofóbia hanem tény.

Vicces az a tudat hogy "meleg vagyok mindenki kiutál ezért inkább felmondok"

Ez a felelősségtelen életmód jellemzője ahogy az is hogy mindenki homofob aki nem babusgatja a homoszexuális embereket.

Ez egy proszto, polgárpukkasztó dolog, ami minden értelmes embernél kivágja a biztosítékot.

Sajnos egy olyan korban élünk ahol mindenkinek kötelező mindent és mindenkit elfogadni de tilos bármiről is véleményt mondani mert az már homofóbia vagy gyűlöletbeszéd... Mondhatni a kultúra diktaturáját éljük... Ami szomorú és elgondolkodtató


De ennyire kár is elkanyarodni a témától. Ha nem tudsz olyan témát felvonultatni ami a többieket leköti és nem szerepel benne nemi hovatartozás akkor vagy te vagy a kolegáid alulműveltek, viszont ha neked az túl proli szint akkor tessék továbbképezni magad

2019. aug. 17. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Gyakran előfordul, hogy "bedepizek" emiatt, sokszor nagyon nehéz titkolózni, és ez a folyamatos álarc, folyamatos cenzor az agyban és nagyon sok energiát felemészt.
2019. aug. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint igen, ha a saját példámból indulok ki.


Szeretném hozzátenni, hogy én az a fajta meleg férfi vagyok, aki nem titkolja, de nem is vállalja. Úgy vagyok vele, hogy ez a magánéletem, amihez annak van köze, aki ebben benne van, s nem pedig a szomszédnak, munkatársnak, ismerősnek stb. És az, hogy akikkel valamilyen szinten kapcsolatban állsz nem érdekli a magánéleted, amíg jól dolgozol, és/vagy "normálisan" viselkedsz határozottan nem igaz.


Kereskedelemben dolgoztam és dolgozok. Az első munkahelyem egy nagy multinál volt, s a létszám 10-at is elérte. Öt évig voltam itt, s amikor felmondtam, akkor az egyik diáklány mondta el nekem, hogy sokszor fordult az elő, hogy a biztonsági őrök a kamerán keresztül figyeltek engem, hogy a jól öltözött nők után megfordulok-e.

A következő munkahelyemen csak pár megjegyzésről tudok, amit a hátam mögött elhangzott, de mivel az egyik kolléganőmmel olyan jóban lettem, hogy az ökörködés átment minden határon, s mindenki előtt zajlott, így sokan gondolkoztak el azon, hogy van-e vagy volt-e köztünk valami.


Négy hónapja költöztem fel a fővárosba, s szerencsére két nap alatt találtam munkát, s jelenleg is itt dolgozok. A létszám 10 ember, ebből csak egy nő. Időközben az egyik legjobb (és egyetlen) meleg barátom akkori párkapcsolatának köszönhetem, hogy a párja bemutatta a lakótársát, akivel azóta is együtt vagyok. Múlt hónapban úgy gondoltam nem lehet semmi baj abból, ha úgy megyek be dolgozni, hogy ki van szívva a nyakam. Reggel meglátták, én úgy próbáltam beadni, mintha előző este bulizni lettem volna, és egy kaland nyomai vannak rajtam. Mivel több, mint nyolc órát dolgozok, így elég frusztráló volt, hogy az egyik munkatárs annyira ráállt a témára, hogy délutánra már azt beszélte a másik kollégámmal, hogy férfivel, vagy nővel voltam-e. Annyira ráment a témára, hogy mindenkinél felhozta ezt a témát. Úgy, hogy volt arra mentem be reggel, hogy bent röhögtek a kollégáim, hogy a munkatársam mennyire rá van állva a témára, hogy meleg vagyok-e.


Azóta beszéltem a főnökkel is, hogy akadjon le a magánéletemről, mert már elment addig az illető, hogy azt hazudta, hogy biztosan tudja rólam, mert ő ismer valakit odahaza, aki tudja. Ami vicces, hogy mikor idekerültem neki nem volt ismerőse, ahonnan jöttem, aztán hirtelen lett.

Időközben a meleg haveromnak kellett egy másodállás, így behoztam a vállalkozáshoz. Annyira jól jött össze a kavarás, hogy ő maga mesélte el, hogy az, akit egyébként nem érdekel, hogy az vagyok-e, műszak végén megkérdezte tőlem meleg vagyok-e. Már azért kialakult ennek köszönhetően némi üldözési mániám a kollégáimmal szemben, továbbá erősen gondolkozok munkahelyváltáson. Már ott tartok, hogy még egy szót meghallok erről a dologról, és felöltözök, és hazajövök.


Hozzáteszem, hogy én még az átlagos kategória vagyok. Bele sem merek gondolni, hogy ha én ilyeneken megyek át, akkor egy olyan, akiről süt, hogy meleg, és/vagy vállalja mit kaphat.


32/F

2019. aug. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Korrigálnám az előző hozzászólásom, mert lemaradt egy nulla: a multinál a létszám a 100-at is elérte.
2019. aug. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!