Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Aki túl férfias külsőre,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki túl férfias külsőre, annak érdemes elnyomnia a transzneműséget és inkább homoszexuálisként élnie?

Figyelt kérdés

Általában azt látom, hogy inkább a már eleve nagyon lányos kinézetűek elfogadottak és akinek nincs meg hozzá a külső adottsága, az céltábla vagy nevetség tárgya lesz. Néha pont a provokatív transzneműek miatt, ez igaz, de néha csak azért, ahogyan kinéznek (?).

Olyasmikre gondolok, amin nem nagyon vagy csak nehezen lehet változtatni: pl. magasság, férfias arc, kopaszodás, erős testszőrzet.

Nézegetni szoktam transz lányok adatlapjait ismerkedős oldalakon és ott majdnem mind 170 centi körüli 50-60 kilóval és nulla szőrrel.

Aki viszont nem ilyen, az mit tud tenni? Aki transznemű lányt akar, az rájuk bukik, aki meg meleg, az a férfiasságot keresi kívül-belül.

Szóval mit tud tenni az, aki férfiasan néz ki, de nem érzi magát annak? Hogyan lehet az ilyesmit egyensúlyba hozni?

Ha valaki magas, az arca plasztikával sem lesz nőiesebb (mert már volt orvosnál, csinált terveket, csúnyábból egy leheletnyivel komolyabb férfiasabb arc jön ki), és nagyon szőrös, annak hogyan kéne élnie?

Érdemes tettetni a férfiasságot, hátha valaki beleesik? Vagy cirkuszi csodabogárnak kéne állni?

Hogyan lehet felülemelkedni az ilyesmin?

A legrosszabb érzés az, hogy a keserűség csak gyűlik és nem akarok megkeseredett ember lenni, aki másokat szemel ki, hogy levezesse a saját frusztrációját. És nem tudom hogyan érhető el a boldogság, elégedettség állapota. (És most nem a párkeresésre gondolok, mert szerintem nélküle is teljesnek kéne lennünk és elégedettek magunkkal, de nekem valahogy nem megy és ez iszonyúan bosszantó érzés.)



2019. aug. 27. 14:14
1 2
 1/12 StevenUp ***** válasza:
12%
Hajbeültetés létezik és fogyni kell akkor sok sporttal
2019. aug. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kövér. Miért kéne fogynom? Vékony, teljesen átlagos a testem. 85 kilóval már kilátszanak a bordáim. Mint írtam, magas vagyok. Többet fogok nyomni vékonyan, mint egy 170 centis.


A sport a másik, ami nehéz. Ha elkezdek izmokat növeszteni, szálkásodni, izmosodni, akkor pont az ellenkezőjére formálom a testem, mint amit látni szeretnék a tükörben.

Nem vágyok nagy mellizmokra és arra, hogy a felkarom duplája legyen a jelenlegi méretének, mert nem szeretnék ennyire férfias, izomkolosszus lenni.

Viszont tudom, hogy a melegek erre buknak. Szerintem senkinek sem könnyű, ha olyanná kéne formálnia a testét, amiben kényelmetlenül érzi magát, az elfogadás érdekében.

Te pl. hogy éreznéd magad férfiként, ha egy hormonbetegség miatt megnőnék a melleid, mint egy csajnak és még folyás is lenne belőle? Neked sem tetszene a látvány a tükörben.

2019. aug. 27. 14:51
 3/12 A kérdező kommentje:

A hajbeültetés pedig nem jelent teljes fedettséget. Akinek úgy ültetnek be hajat, annak soha nem lesz dús hajkoronája.

Ráadásul a kopaszodás okától is függ, hogy sikeres-e a hajbeültetés vagy sem.

Ez nem úgy működik, hogy "létezik hajbeültetés, akkor mindenkinek lesz már haja", mivel az orvosoknak is vannak korlátai.

Mint mondtam, voltam már plasztikai sebésznél, akinek a klinikáján van hajbeültetés is és tájékoztatott a korlátokról. Ahogy a végtelenségig az arcot sem lehet átfaragni, mert az eredmény nem esztétikus és természetes lesz.

2019. aug. 27. 14:56
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon bonyolult ez a kérdés, hát még a válasz :)

Szóval viharos vizeken vagy de mindenképpen légy hű a belső énképedhez. Egy transzszexuális egész életében rejtőzik sokszor és ez rengeteg mentális teherrel jár.

Szerintem ne tedd, ne alkudj meg azzal aki nem te vagy.

Biztos rengeteg negativitás fog még érni, de ne add fel! Pláne azért mert a társadalom/ többi ember valamit elvár tőled!

A külső meg egy olyan dolog hogy mindenki megaszik, és mindegy lesz hogy csúnya öreg nyanya vagy tata leszel :) a lényeg hogy te érezd teljesnek a saját életed :)

Remélem jól vagy és nem keseregsz sokat :)

2019. aug. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes.


Magasság. Léteznek magas nők. Cisz nők is.


Férfias arc. A hormonterápia csodákra képes. Ha nem vagy megelégedve az eredménnyel, akkor lehet szó arcplasztikáról.


Kopaszodás. Írták már a hajbeültetést. Én írom a minoxidilt. Ezenkívül ha még nem késő, érdemes minél előbb elkezdeni a hormonterápiát, hogy a megmaradt hajhagymáid ne pusztítsa tovább a tesztoszteron.


Erős testszőrzet. Az a helyzet, hogy sok cisz nő is kénytelen együttélni az erős testszőrzetével. Gyanta, epilátor, IPL, lézer, vannak lehetőségeid.


Szerintem neked nem az a bajod, hogy nem leszel nőies, hanem az, hogy nem leszel tökéletes. A legszebb nőkhöz, modellekhez méred magad, akiknek a külsején nagyítóval kell keresni a hibákat. Cisznemű nők közt is vannak magasak, szőrösek, kopaszodók, stb., fogadd el, hogy nem leszel tökéletes.

2019. aug. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4. Még azért nem akarok mindjárt megaszalódni. :) Bár nem mintha baj lenne vele, természetes folyamat. Próbálok nevetni magamon, az segít néha.


5. A hormonterápia nem változtat az arc csontozatán, ha erre gondolsz. Csontot nagyról, erősről kicsire tudtommal csak a tengeri leguánok tudnak. Vagy hogyan értetted?

Mikor az ember elmegy orvoshoz, akkor az orvos megvizsgálja, megtapogatja a részeket, amikről elmondjuk, hogy változtatni szeretnénk rajta. Na most ez nem kívánságműsor, a vizsgálat után az orvos mondja meg, hogy min tud változtatni. Bízok benne, mert elég profinak tűnt. (Azt írtam, hogy nem bohóc akarok lenni, mint pl. az a srác, aki Ken babává műtette magát és teljesen szétszabatta az arcát, én természetes hatást akarok csak.)


A minoxidil pedig "babahajat" növeszt, nem pedig olyat, ami egy felnőtt embernek van. Ráadásul nem csak a "kopasz" területre növeszti vissza, hanem először kihullik miatta a rendes haj, azaz kinyírja a még ép hajhagymákat és babahajt növeszt annak is a helyére (olyan fél évre rá, kb.) (Az csak mellékes, hogy a fejbőrt kiszárítja, gondolom annak nem gond, akinek alapból zsíros a bőre, enyém nem az.)

Ráadásul a hajat, amit növeszt, az nem végleges, ki fog hullani megint. És ha még úgy is döntök, hogy gyógyszerezem magam vele életem végéig (aminek ki tudja milyen egészségügyi mellékhatása lehet, mivel egy vérnyomás gyógyszer eredetileg), a bőröm valamiért extrém érzékeny, még egy hidratálónál is vigyáznom kell, mert azt veszem észre, hogy "ez viszket, már ég és tűzpiros 20 percre rá a felszín, ahova rákentem" (utána 1 hétig olyan marad, ha nem jutok szteroidos krémhez, ami miatt majd hamarabb gyógyul). Szóval rohadtul félek kísérletezni vele. Mert: 1. nem akarom elveszíteni miatta a természetes, maradék hajam, 2. nem akarok 20as éveimben szívroham miatt meghalni, 3. nem akarok begyulladt, allergiás reakciót, mivel eléggé hajlamos vagyok rá. (És ezek mind lehetséges mellékhatások.)

Illetve korábbi csalódást sem hevertem ki, amikor azt mondták, hogy lehetséges a mandulám miatt hullik...kivetettem és nem sokat változott a helyzet.


Epilátort és gyantát próbáltam rá, de túl sok van és gyorsan is nő. Rengeteg időt felemészt, de ahh...majd valami lesz. Olyat megint nem akarok magamra kenni, ami bőrirritációt okoz. Majd megkérdezem a bőrgyógyászomtól, hogy mit javasol.


Nem akarok tökéletes lenni egyébként, modell semmiképpen sem. Bár ha a tökéletes azt jelenti, hogy "természetes hatás", akkor tényleg azt akarom (bár akkor nem biztos, hogy a modellek a legjobb példa rá). Ha nem érhető el egészségem kockáztatása nélkül, azt tényleg nehezem tudom elfogadni és feldolgozni majd.

De ahm...meglátom mit hoz a jövő.

(Nem támadások akarnak lenni a reakcióim, csak leírtam én hogy látom és mi a helyzet velem.)

2019. aug. 27. 17:27
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem komolyan elkezdett érdekelni, hogy hogy nézel ki jelenleg, ha ennyire esélytelennek látod a femininné válást.
2019. aug. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát...olyan férfi-szerűen (?).
2019. aug. 27. 18:09
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az arc csontozatán valóban nem, de a zsírokat átrendezi és ezáltal feminizál. Hacsak nincsenek nagyon karakteresen férfias vonásaid (széles állkapocscsont, erős szemöldökcsont), akkor rengeteget segít.


Nekem sokat segített a minoxidil, de te tudod. A fejtetőmön már majdnem teljesen kopasz voltam, ehhez képest nagy előrelépés a vékony szálú, de sűrűbb haj. Ha jól tudom, a vérnyomást csökkenti csak, nem fogsz tőle szívrohamot kapni. De ha már a mellékhatásokról beszélünk, az Androcur sokkal durvább gyógyszer, ha sokáig szeded, tönkreteszi a májad, az ösztradioltól vérrögök képződhetnek az ereidben, úgyhogy ha ennyire tartasz tőlük, akkor a hormonterápiáról is lemondhatsz. És azt (legalábbis az ösztradiolt) is az életed végéig kellene szedned. Nekem ez egy kicsit ilyen "inkább nem megyek ki az utcára, hanem rosszul érzem magam a négy fal közt, mert ha kimegyek, akkor lehet, hogy a fejemre esik egy cserép és meghalok"-típusú dolognak tűnik. Valamilyen kompromisszumot mindenképpen vállalod kell. Vagy kockáztatod azt, hogy bejön valamelyik mellékhatás, vagy a lelki egészségedről mondasz le azáltal, hogy nem tudsz a saját nemednek megfelelően élni.


(Nem vettem támadásnak és kérlek, te se vedd azoknak az enyéim) :)

2019. aug. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne akarj más lennp ami vagy!

én sem vagyok egy matyó himzés,A beéső több jelentőséggél

bír.Ha ezen hezitálsz elszúrod az egész életed

Fogadd ek magad!!!

2019. aug. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!