Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Nektek mennyire fontos szempon...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mennyire fontos szempont ismerkedésnél a másik fél hangja?

Figyelt kérdés
Például ha valakinek inkább lányosabb, kizáró ok? :/
2019. okt. 17. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
nagyon, olyan legyen amit élmény sokáig hallgatni.
2019. okt. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Semennyire. Van pl. egy nagyon cuki siketnéma fiú, furán dadog, ha beszélnie kell, nehezen érthető, de elfogadnám, mert amúgy eléggé tetszik. Nekem az arc és a kinézet számít, de az nagyon, ott nincs kompromisszum. A "lányost" meg ne úgy írd már mint valami negatívumot, sokan pont azt szeretjük.
2019. okt. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem fontos, de tény, hogy egy mélyebb, férfias hang nagyon szexi tud lenni :)
2019. okt. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Kizáró ok a lányos, nekem nagyon lehangoló lenne :(
2019. okt. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem mondom, hogy egyből kizáró ok, de lányos, (hogy is mondjam) olyan affektálós hang nekem nem jön be. Tudom, hogy nem tehet róla az illető, hogy ilyen a beszédstílusa. És mint ember semmi bajon nincs vele. Ugyan úgy viszonyulok hozzá mint máshoz. De nem tartom vonzónak. A mély "brummogós" hangot sokkal jobban szeretem :)
2019. okt. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

2# én nem írtam, hogy ez feltétlen negatívum lenne, de azért sok esetben hátrányból indul a fiú, ha nem férfias a hangja és ez elszomorító tud lenni. :/


Illetve szerintem az affektáló hang az megint egy külön kategória. Szerintem olyan is van, hogy valakinek egyszerűen nem olyan mély, férfias, hanem magasabb, kedvesebb a hangja.

2019. okt. 18. 12:23
 7/7 anonim ***** válasza:
87%

A magasabb hangszín ("lányosabb" hang) az nagyon nem ugyanaz, mint az affektálás és az affektáló beszédstílus. Az egyik egy fizikai adottság (a magasabb hangszín), amely nem változtatható, a másik (az affektálás és a beszédstílus) viszont alakítható, korrigálható. Ne keverjük össze a kettőt, mert semmi köze egymáshoz.

Tény, hogy nagyon szexi egy mélyen dörmögő férfias hang, de szerintem van ezenkívül egy csomó olyan pasi is, akinek nem olyan tipikus nagyon mély a hangja, mint amilyen mondjuk a Hankó Attilának volt vagy amilyen a Kautzky Armandé, hanem valahol a középzónában helyezkedik el, mégis baromi szexi. Pl. nekem nagyon tetszik a Zámbori Somának vagy a Kovács Máténak a hangja (színészek, szinkronszínészek), vagy szerintem az Alföldi Róbertnek is jó hangszíne van (amikor éppen nem affektál), vagy a Lakner Zoltánnak (politológus), pedig ők sem tipikusan dörmögők. Viszont ha már nagyon magas egy férfi hangszíne, az első hallásra egy picit zavaró lehet (pl. a Kéri László politológusnak). Ehhez a magas hangszínhez is hozzá lehet szokni idővel, meg lehet szokni, egy idő után már fel sem tűnik, de elsőre furcsa és idegen.

Ismerkedésnél az ember a hangjával IS benyomást kelt, mint a külső megjelenésével, a viselkedésével, a stílusával, a beszédmódjával, gesztikulációjával, a beszédtempóval stb. A hangszín és a hangmagasság nem életbevágóan fontos szerintem, de első benyomást keltünk vele is, éppúgy mint a megjelenésünkkel. Tény, hogy sokaknak inkább a mély, férfias, dörmögő hangszín tetszik, de hát nem mindenkinek adatik meg. Attól még, ha valakinek nincs olyan mély hangja, hogy az első mondata után leolvad rólam a gatya, nem fogom dobni a srácot, ha egyébként minden oké vele. (A páromnak sincs mély, férfias hangja, Neki is inkább közép zónás, egyszerre férfias és nőies "kevert hangja" van, mint nekem.) Tehát: Nagyon szép a mély hang, de a középzónás hangok között is van nagyon sok kellemes hangszín. Ismerkedésnél nem életbevágóan fontos a másik fél hangja, de plusz pont, ha kellemes a hangszíne. :) És nem kizáró ok a magasabb hang sem, ha nem affektáló a beszédstílusa.

2019. okt. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!