Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Van közületek keresztény,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van közületek keresztény, biblikus Krisztusba vetett hitű honoszexualitással, vagy azon felülkerekedő köztetek?

Figyelt kérdés
Érdekel, hogy létezik e még oylan meleg mint pl én.. pásztor gyerek vagyok, és meleg.. egyszerűen tudom azaz hiszek abban hogy mi a helyes és mi nem, hogy Isten a nőt a férfinak teremtette, de nehezen tudom elképzelni hogy ennyire fekete-fehér lenne az egész, vagy nem tudom.. Nyilván magányos vagyok, és nem könnyű.. vannak hasonló helyzetben levők, tippet, vagy tanácsot tudtok adni?

2020. máj. 22. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Most, hogy tudod mi a helyes, helyesen is írhatnál. Tudod és hiszed, hogy a nő a férfinek lett teremtve, de ugyanebbe a mondatba már ellent is mondasz ennek. Én Istenben hiszek, de keresztény nem vagyok.
2020. máj. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Én nem vok az, de ismerek olyat aki igen. Ijesztő, hogy ennek ellenére papnak tanul csak tagadja a dolgot...
2020. máj. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Ha Isten szereti a gyilkosokat, téged miért ne szeretne csak azért, mert olyan vagy, amilyennek teremtett? Egyházi suliba jártam, ugyan nem vagyok keresztény, de valamelyest jártas vagyok a teológiában. Próbálj a vallásnak nem a dogmatikus elemeiből meríteni, hanem inkább az üzeneteket fogd meg, a tanulságokat vond le. Nem fekete-fehér a dolog, és az, hogy a Bibliából félmondatokkal idézgetve próbálnak emberek elítélni olyanokat, akiket Isten szava szerint szeretniük kéne, hát annál nincs nagyobb álszentség.

Próbáld meg elfogadni hogy ilyen vagy. Tehetsz erről? Nem. Nem te alakítottad magad így, Isten teremtett ilyennek. És ő, mint minden gyermekét, téged is szeret, úgy ahogy vagy. Akkor is ha meleg vagy, akkor is ha heteró. Egy a kereszténység által eredetileg fenntartott Istenképnek megfelelő mindenható gondolod, hogy adna neked olyan vágyat, amit egész eletedben el kéne nyomnod, csak hogy megfelelj neki? En nem hiszem...

2020. máj. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Nezd, nehany dologban egyet kell ertened velem.

- Semmi sem veletlen.

- A rossz szuksegszeruen jo.

- ... es rossz nelkul nincsen jo sem.

- Isten nincs 4 falba, vagy konylapok koze zarva.

- Benned van, bennem, es mindenkiben.

- Az egyhazat emberek teremtettek,emberekert.

- Istent nem lehet teremteni, a resze vagy, es o a te reszed. Egymassal kolcsonhatasban alkottok egy egeszt.

- Amitol te tartasz, az a tarsadalmi elvaras - hianya, nem bun.

- Isten egy belso erkolcs, egy ertekrend, a sajat kicsi valodnak megtestesulese a lelkedben. Nem emberek hozzak letre, hanem te, magad. Nincsen restanciad. A tarsadalom, amiben elsz, most, vagy akar 500 evvel ezelott, szabalyozhatja, hogy mitol felhetsz, vagy mit vallalsz, mert a tulelesedhez ez fontos. A benned levo Isten az egyensuly a tarsadalom es az onertekelesed kozott.

- Szoval, szerintem, nem fog haragudni rad ;)

2020. máj. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Hiszek Istenben, válásos suliba jártam, de ettől még elfogadtam magam olyannak amilyen vagyok. Évente kb. 1x misére is elszoktam menni Karácsonykor.
2020. máj. 23. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%
Én hiszek Istenben(vagy valamilyen felsőbb erőben mindenképpen), de úgy gondolom, hogy a vallás mindenkinek az egyik legbensőbb élménye és hogy ez nem tartozik az egyházakra. Sajnos a keresztény egyházakról elmondható, hogy nem értelmezik és kezelik úgy a Bibliát ahogy helyénvaló lenne. Rendszerint kijelölnek egy szerintük vállalható utat (vagyis olyan erkölcsi normákat, ami a közösségen belül a többségnek megfelel) a keresztényeknek a Biblia által és nem hajlandók felülvizsgálni, hogy melyik szabály vagy tanítás haszontalan, pedig vannak olyan korlátozások, amik ugyan benne vannak a Bibliában, viszont már rég nem tartja senki azokat a hagyományokat. Az ember az egyetlen élőlény a földön, ami spirituális szükségletekkel rendelkezik, de én úgy vélem, hogy az egyénnek magának kell értelmeznie a vallását és a tanításait bele kell integrálnia a személyiségébe, mérlegelni, hogy mi elfogadható belőle. Nekem az okozott egyfajta nézőpontváltást, hogy rengeteg dolog van a bibliában, mind az ószövetségeben és az újszövetségben, amelyek egykor elfogadhatónak vagy éppen rossznak számítottak, viszont mostanság pont a visszájára fordultak (rabszolgatartás, többnejűség, bizonyos ételek tiltása). Szerintem a legfontosabb tanítások a bibliában Krisztustól származnak és sajnos azt látom, hogy a homoszexualitást az egyház ugyan elítéli, de Jézus tanításait sokszor elfelejtik vagy nagyon felületesen állnak hozzá. Mellesleg én nem szeretnék hinni benne, hogy Isten megteremtett embereket homoszexuálisnak, majd kijelenti, hogy a homoszexuális cselekedet üldözendő. Ez nekem csak annyit jelentene ebben a kontextusban, hogy Isten kegyetlen, de én nem gondolom, hogy ez így van.
2020. máj. 23. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

39 éves vagyok

Eddig 3katolokus Pappal voltam

Ők nem csináltak ekkora ügyet belőle, a vallás is egy vállalkozásamiből nagyon szépen megélnek azért találták ki hogy kordában tudják tartani a népet. És míg kereslet van rá működni fog.

Isten létezik, igen pogány nem vagyok de ha az igazságot keresed, gnosztikus bibliát keresd! Az az eredeti,

Homoszexualitás egyáltalán nem bűn, de az egyház adó-adományozás igen.

2020. máj. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Meleg papot aki szexelne is hol lehet találni?
2020. máj. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, de most offolok, engem is érdekelne, hogy papot hol lehet találni, mert társkeresőn gondolom nem. Nem mintha akarnék tőlük valamit, csak másoktól is hallottam már, hogy római pappal csinálta rendszeresen.
2020. máj. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg szakember segítségét kérni! Ő is azt fogja mondani, hogy próbáld meg elfogadni magad, olyannak amilyen vagy, mert erről nem tehetsz.

A melegség nem bűn, a homofóbia az.


Ha beszélgetni szeretnél, írj nyugodtan!


U.I.: neked nem muszáj a szüleid hitét követni

2021. jan. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!