Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mi a pride célja? Mit szeretné...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a pride célja? Mit szeretnének elérni ezzel a melegek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok homofób, de sokszor csak figyelemfelkeltésnek tűnik.

(Aki nem képes kúltúrált módon válaszolni le lesz pontozva. Értelmesen próbáljunk meg beszélni.)


2020. júl. 2. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Figyelmet akarnak mert figyelemhianyosak
2020. júl. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egy heteró ember is lehet ugyan úgy figyelemhiányos.
2020. júl. 2. 19:51
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
Maguk ellen akarják uszítani az embereket :D
2020. júl. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

Én bi vagyok, de az alapelképzelés még jól is jönne, de...

És most jön az a k i b a s z o t t DE... Akik ott résztvesznek, abból néhányuk nemcsak feltűnési viszketegségben szenved, hanem még undorítóan is viselkedik mert azthiszik hogy attól hogy ők melegek v. biszexek attól mindjárt undorítóan mutogathatják magukat, hogy ők bizony mások.


Ha mindenki aki ott felvonul, normálisan felvonulna rendes viselkedéssel, akkor sokkal könnyebben elfogadtatnák magukat.


Én egy bi fiú vagyok, de normálisan öltözködöm, és nem reklámozom hogy a fiúkhoz is vonzódom.

Igaz a szüleim miatt is erősen korlátozva vagyok, mert elképesztően homofóbok a szüleim... 😤

2020. júl. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Szia!


Szerintem kicsit kettős megítélésű célja van van. Az fő cél szerintem az, amit te is mondasz, hogy figyelemfelhívó hatása van. És én ezt nem gondolom, hogy rossz. Azért nem, mert konfrontáció nélkül nem lehet változást elérni. Lesznek, akik a pride miatt utálni fogják a meleg közösséget. Lesznek, akik nem. Lesznek, akik szimpatizálnak. De ha nem hívjuk fel arra a figyelmet, hogy "Helló, itt vagyunk, és nem foghatjuk meg a párunk kezét!", ha nem konfrontálódunk, akkor nem fog változni semmi. Akkor ugyanott maradunk, ugyanúgy nem foghatjuk majd meg a párunk kezét az utcán.


És ha belegondolok abba, hogy történetileg hallgatással nagyon ritkán jutott bármilyen közösség előre, akkor én nem tartom ördögtől valónak azt, ha felhívjuk a figyelmet. Csak a meleg kisebbség kiteszi a világ népességének 10%-át. Csak a meleg kisebbség. Ez már nem olyan kis csoport, hogy rugdosni lehessen.


Természetesen lehet ezzel nem egyetérteni; én ezt gondolom. :)


19/p

2020. júl. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 DominikX ***** válasza:
77%

Ha tanultál volna egy kis lmbtq kultúrát, akkor nem kellene ilyet kérdezni. Attól mert valaki felöltözve felvonul, az nem mutogatás.

Gondolom ti 1918ban is ezt írtátok volna, amikor a sufragette felvonulások voltak. Az is felesleges volt, nem?

2020. júl. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
Ha jól tudom, az lenne a célja hogy az emberek el tudják fogadni őket, és hogy ők fel merik vállalni magukat. Bár szerintem inkább az ellenkezőjét váltja ki, az emberek nem attól fogják elfogadni a melegeket hogy felvonulnak, ettől csak jobban utálják őket
2020. júl. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
2020. júl. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%

Én véleményem szerint ennek az a célja, hogy a melegek, leszbikusok akik emberek... szoval az embereknek megadni azt a jogot (mivel barmelyik allampolgar elhetne ezekkel a jogokkal nem extra jogokat akarnak kivivni maguknak a nem heteroszexualisok) hogy nemtol fuggetlen fiu fiuval lany lannyal tudjon hazasodni, gyereket orokbe fogadni stb...

A transzneműek meg nemet es nevet valtoztatni...

Ez az egyik hogy lenyegeben ezekert a jogokert. Amik amugy nem is nagy keresek szerintem, mert az hogy most ki kivel hazasodik nem tok mindegy? Ha nekik jo akkor csinaljak... a gyerekes temat meg azert tamogatom mert bele gondolsz ezek az emberek termeszetes uton nem tudnak utodott nemzeni, de meg is szeretnenek gyereket... most szegeny gyerek akit kidobtak a hetero szulei egy arvahazba, most miert ne fogadhatnak orokbe, ha persze adottak a korulmenyek, legalabb csaladi korulmenyek kozott nőhetne fel, és még elfogadást is tanulna... hozza tennem hogy engem hetero homofob szulok neveltek meg is panszexualis lettem, volt egy lany osztalytarsam akinek 1 anyukaja van es az anyuka egy novel van egyutt, meg is az osztalytarsam es annak huga teljesen heterók.

A transzikkal kapcsolatban, ezt a videót küldöm véleményem kifejtése kép: [link]

Szerintem a programozó hölgyel a világon semmi baj sincs, fiu volt de lany akart lenni oke, de ahogy latszik rajta ahogy beszel teljesen normalis, inteligens stb., nehogy már őt akarják elutasítani olyan heteró emberek akiknek az iq szintje az ő szintjének a toredekeig se ernek fel.... mas reszrol meg ez kit zavar?


En ezt tudom valasznak adni legfokepp.


Amit viszont teljesen nem ertek az ilyen rendezvenyeken a BDSM-be feloltozott retardalt embereket... ezzel tokeletes ellentejet erik el hogy elfogadtassak magukat mas emberekkel... ez nem egy perverz felvonulas

2020. júl. 3. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

Alapból a Stonewall-i lázadás emlékeként tartották meg az elején a vonulást, amely átalakult a LMBTQ jogokért való harcba és tiltakozásba.

Ez egy egész hónapon át tartó nemzetközi mozgalommá nőtte ki magát, különféle programokkal, beszélgetőestekkel, előadásokkal, fórumokkal, meg hasonló embereket összekötő dolgokkal amikkel harcolnak az LMBTQ jogokért és esetlegesen edukálnak embereket erről a világról.

Én voltam a felvonuláson, többször is. Általában egy lelkesítő előszóval kezdik, majd beszélgetnek a színpadon különböző LMBTQ személyekkel és LMBTQ témákról, illetve az eseményeket szeretnék előrevinni, hogy segítsenek az LMBTQ közösségnek.


És mindezekután, egy zenés, táncos felvonulás következik, ahol különböző autók és emberek vonulnak fel, mindenféle temában, leggyakrabban zenével.


Kitalálhatod hogy melyik része népszerűbb, mint a résztvevők mint az ellenzők körében.

Sőt, sokan azt se tudják hogy az első rész létezik.

2020. júl. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!