Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A melegség okozta depressziótó...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A melegség okozta depressziótól ki lehet gyógyulni?

Figyelt kérdés

22 éves "helyesnek mondott" srac vagyok, meg nem voltam senkivel. Gimis korom óta folyamatos depresszió kínoz, mert nem merek fiúval találkozni, undorodom magamtól az egész lényemtől. Megfelélesi kényszer miatt rondának, gebének, szerencsétlennek látom magam.

Csaladom keresztény konzervatív, most karácsonykor is megkaptam a "mikor lesz mar barátnőd?" kérdést, és a 18 éves öcsémnek is van, nekem meg helyes fiúnak miért nincs, meg milyen ilyet is felvetettek hogy milyen jó lenne majd pár év múlva majd unokázni...

Egyetemet most végeztem piacképes szakon, de úgy érzem ehhez is béna vagyok, sehova se vesznek majd fel engem a nyomorékot állasinterjún, így belekezdeni se tudok. Nem merek fiúkkal találkozni, fenn vagyok társkeresőn, nem megy. Ha elmennék, kerdezgetnék hogy hova mész koronavírus idején, minden be van zárva. Ne adj isten ott aludnék valakinél, már tiszta idegbetegek lennének hogy mégis melyik lány mutasd már meg facebookon. Igen, ilyen romboló, féltő, mindenbe beleszóló szüleim vannak, miattuk is vagyok ennyire selejt. Utálom magam, az életem, legszívesebbek megölném magam és akkor végre szabad lennék. Mert ilyen család mellett sose lehetek boldog, megszakítani meg nem tudom a kapcsolatot velük, mert anyám már fenyegetőzne, meg zsarolna hogy miért fizettük ezt meg azt, szívtelen vagyok stb.



2020. dec. 28. 22:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Menj el dolgozni, utána költözz el, és akkor majd ki kristályosodnak a dolgok, addig úgy sem tudsz felnőtt életet élni míg a szüleiddel élsz.
2020. dec. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

A baj nem veled van, hanem a családoddal, aki nem fogad el úgy ahogy vagy, és rákényszerít, hogy elfojtsd magad. Az egyetlen megoldás a külön költözés. Diákmunka + albérlet vagy kolesz (amikor újra nyitva lesznek). Fizikai távolságot kell szerezned a mérgező családodtól, hogy önmagad tudj lenni.


Sajnos sok önbecsülési és önkép hibád is van, ezekkel nagyon megérné pszichológushoz fordulni. Egyedül is fel lehet dolgozni, de akkor, ha jártas vagy a mentális egészség témában.

2020. dec. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Bekerultel egyetemre örülj neki. Piacképes szakma. Többi rajtad mulik. Nem mindenkinek adatik meg hogy egyetemre menjen. Stb.

Később még szabadabb leszel

2020. dec. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

"Csaladom keresztény konzervatív"

Ez a "korlátolt buta" szalonképesebb alakja.

Jézus forogna a sírjában, ha látná, hogy néha mennyire az értékrendjével ellentétes dolgokra használják fel a nevét.

Igen, menekülj ebből a korlátolt közegből minél hamarabb!

2020. dec. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Na ez az, nem tudok menekülni.

Meg ezt se tudom hogyan működik. Ahhoz munka is kellene...nincs szép ruhám, trendi hajam, szőrtelen izmos testem, megnyerő magabiztos életvidám kisugárzásom, ez miatt pályakezdőként a kutyának se kellek majd.

2020. dec. 28. 22:48
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Ezek ellen mind lehet tenni. Mert panaszkodni lehet életünk végéig
2020. dec. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
11%
Bevezesselek? 35F.
2020. dec. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

Először is keress egy barátot, vagy valakit, akivel őszintén tudsz beszélgetni mindenről.

Egy kiadós beszélgetés után neked is sokkal jobb lenne. Ha nincs senki, nyugidtan írj.

Amugy legjobb megoldás lenne egy munka helyet keresni, ahol lefoglalod magad, nem gondolsz erre a sok rossz dologra. Legalább is kevesebb időd lesz rá. Aztán ha lenne fix munkahelyed jöhetne a külön költözés. Kevesebbet találkozol a szüleiddel, kevesebb hülye kérdést kapsz.

Ha meg esetleg adódna egy fiú, akit szeretsz, akivel lefoglalod a szabadidődben, onnantól már teljesen másképp látnál mindent.

2020. dec. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

Annak idején az öngyilkosság nekem is megfordult a fejemben, majd arra gondoltam, hogy ha ahhoz lenne bátorságom, akkor miért nem merem megkockáztatni azt, hogy nyitottabb legyek és merjek találkozni valakivel?

Végülis ha úgyis mindennek vége lenne utána, akkor előtte azért had legyek önmagam.

Én 22 éves voltam, szintén megkaptam ezeket a kérdéseket (barátnő, gyerek stb.). Regiztem a rómeóra, és elkezdtem beszélgetni egy sráccal, barátkoztam, aminek a mai napig nagyon örülök mert egy nagyon jófej srác (mai napig a barátom). Sokat segített nekem lelkileg az, hogy elmesélte, hogy ő hogyan élte meg a melegségét, hogyan küzdött, hogy fogadta a családja az előbújását stb.

Hidd el neked is sokat segítene ez, hogy nem vagy egyedül, van legalább 1 ember akivel nyílt lehetsz, mi melegek tudjuk mivel jár az előbújás, és azt is tudjuk, hogy mindenkinek a saját dolga előbújni, nem buktatunk le senkit.

Ha meg esetleg sétálsz valakivel és ismerős jön szembe mi van akkor?

Két barát beszélget. Engem például észrevettek, és azt mondtam, hogy ő a volt osztálytársam akivel elmentünk meginni egy sört.

Zárd ki ezeket a dolgokat, és koncentrálj a munkára és a saját életedre.

Nem biztos, hogy az a gond, hogy pályakezdő vagy, hanem a problémáid az meglátszik a kisugárzásodon is.

Az önéletrajzod turbózd fel, azt írd bele amit hallani akarnak (miért érdekel a munka?, szeretnéd folyamatosan képezni magad, képes vagy önállóan és csapatmunkában is dolgozni, hosszútávra tervezel stb), és mielőtt elmész egy állásinterjúra nézz utána a munkahelynek, sokat segít az, ha tudod mióta működik az a cég, mi a profiljuk stb. Látják, hogy készülsz, és érdekel téged a munka.

Kitartást.

2020. dec. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Költözz el
2020. dec. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!