Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A budapestiek miért nézik le...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A budapestiek miért nézik le a vidéki városokban élőket, mint pl Győr, Veszprém, Debragen, Szeged stb?

Figyelt kérdés

Ezzel már így többször találkoztam, hogy a budapesti fiatalok, akkor is ha ők egyébként vidékről származnak, lenézik azokat akik ott élnek.


Ez így megfigyelhető a melegség terén, az egyetem területén. Úgy gondolják a pesti egyetemek jobbak, mint bármelyik vidéki. Sokszor hallottam, hogy nekik Győr, Veszprém, Debrecen stb. túl kicsi.



2021. ápr. 30. 19:29
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
84%

Pestieknek nem leszek népszerű!

Valamikor hallottam egy viccet:

A vidékről Pestre került ficsúr hazalátogat! Dicsekszik, hogy már ezt sem, meg azt sem tudja, hogy mi a neve. Éppen a falhoz támasztott valamire a lábával mutatva mondja, hogy már ezt sem tudja, hogy hívják! Ahogy véletlenül rálépett, az a valami jól fejbe vágta! Megszólalt: - A qrva gereblye, de fejbe b@szott!

2021. máj. 1. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos, Bpesten elég sok ilyen van! Azt hiszik, hogy ők a Janik a faluvégről...
2021. máj. 1. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
80%

Pestiek egyáltalán nem nézik le a vidékieket.

A Vidékről beköltözöttek már viszont igen, nekikik aki egy kerülettel kijebb lakik az is vidék.

2021. máj. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
82%
l8tom, sok pestinek nem tetszik a vicc! Pedig élethű! 😉
2021. máj. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
89%
Látom... akart lenni!
2021. máj. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
64%
Debragen a legjobb hely
2021. máj. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
A momentumos Mécs (? - Mécs Imre fia) vidékről költözött Pestre? Mert ő még cikket is írt erről! Ami miatt aztán magyarázkodott is gőzerővel...
2021. máj. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

Engem elsősorban nem az zavar, hogy lenéznek, hanem hogy úgy beszélnek a vidékiekről (de még itt a kérdésnél a vidéki kommentelők is), mintha mindenki falun élne, aki vidéki. Mindenki disznóvágásra járna, gereblyézne, kapálna, holott egy budapesti fiatal lehet többet tud a falusi életről, mert nyaranta a nagyijánál nyaralt, mint egy vidéki, aki egy vidéki város panellakásában élte le az életét.

Egyébként azért nézik le, mert egyrészt az a főváros, másrészt sokan egyetemre kerülnek Budapestre, és mivel oda magasabb a ponthatár (főleg mert frekventáltabb város), ezért azt gondolják sokan, hogy akkor a többi egyetem (nem a kisebbekre gondolok, hanem pl a PTE, DE, SZTE-re) az az OKJ kategória, és ezzel próbálják a saját kis komplexusaikat kielégíteni. Csak közben elfelejtik, hogy oktatóik, tanáraik is végeztek vidéken pl. a Semmelweis ÁOK jelenlegi dékánja Pécsen, egy korábbi rektor detto Pécsen, az Urológiai Klinikai igazgató professzora Szegeden stb. Ez csak 3 példa.

Ehhez hozzátesznek a rangsorok is. Amikor budapesti egyetem végez elöl (pl. QS, THE stb), azt a hírt lehozza az Origotól kezdve a 444-en át a HVG-ig minden portál, ha esetleg vidéki egyetem végez jó helyen, akkor csúsztatás van, a címben csak a budapesti van kiemelve, sok portál le sem hozza, ahogy csak tudják, elhallgatják stb. Ha van az ELTE-n vagy a SOTE-n egy kutatás (kutatások minden egyetemen folynak), abból hír lesz az online sajtóban. Pár napja valami ELTE pszichológiai kutatásból lett hír. Nyilván ez is része a túlhypeolásnak. Pl ennek sem lett túl nagy visszhangja: [link]

Mielőtt valaki félremagyarázza. Nem a budapesti egyetemek rangját, minőségét vitatom, csak azt mondom, hogy vidéki egyetemekről (a 3 nagy egyetemről mindenképp) kerülnek ki ugyanolyan szakemberek, mint bármelyik pestiről. Engem ebben a témában fb-n egy vidéki nő próbált alázni, mert annyit mertem írni, hogy elsősorban a befektetett energia számít, hogy ki mennyit tanul, képzi magát stb, ettől függ, jó orvos lesz-e (a cikknél az orvosiról volt szó), erre beszólt, hogy ez nem így van, mert a SOTE mégiscsak a SOTE. Ami egyébként azt gondolom, hogy nem érv, mert ez csak annyit jelent, hogy ismertebb a neve, nem azt, hogy máshol nem képeznek ugyanolyan jó orvosokat. Szóval ha valaki nem a SOTE-t támadja, elismeri, hogy kiváló egyetem, csak le meri írni, hogy máshol is jó a képzés, és a befektetett energia a legfontosabb és az elhivatottság, már az ő torkának is nekiugranak.

2021. máj. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
89%

Én fordîtva tapasztalom.

Budapesti vagyok de Kb 7-8 éve anyám új pasija miatt vidékre költöztünk (Tatabámya) és arra a időre egy ottani középsuliba irattak be,konkrétan azért közösítettek ki,utáltak mert Pestről jöttem :D

Hála égnek a pasi gyorsan talált állást Pesten és 1 év után visszaköltöztünk.

Életem legrosszabb éve volt.

Megkaptam ott,hogy úristen te hogy tudsz ott élni, látszik rajtad hogy pesti vagy, biztos nagyképű,hülye stb.

Mai napig nem értem,mert én SEMMIT nem ártottam senkinek,nagyképű sem voltam. A város borzasztó volt,de senkinek nem mondtam.

2021. máj. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
88%

Debragen? :DD

Háát, én pont ide költöztem közvetlen Pestről, közvetve pedig Nyugat-Magyarországról a diplomaszerzés (egyetem) miatt...


Pont azt tapasztaltam, hogy itt lenézőek az emberek, nem pedig Pesten. Azóta visszasírom a korábbi fiatal éveimet, amiket Pesten töltöttem anno vidékről felkerültként, de gyakorlatilag nagyon könnyen asszimilálódtam, sosem volt dolgom kirekesztő emberekkel ott...


Itt devlacenben viszont elég maradi és lassú gondolkodású, furcsán beszélő, szervilis hajlamú, szűklátókörű emberkék laknak tapasztalataim szerint. Amikor megtudják, hogy az ember nyugatról jött ide, még nem csak lenézést, hanem gyűlöletet is kap és szikráztatják a szemüket. De elég csak megnézni a politikai preferenciáikat, teljesen kilógnak a sorból. Vagy a szervilis egyetemüket, ahol csont nélkül átverték Orbánék a magánosítást:))

2021. máj. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!