Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A budapestiek miért nézik le...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A budapestiek miért nézik le a vidéki városokban élőket, mint pl Győr, Veszprém, Debragen, Szeged stb?

Figyelt kérdés

Ezzel már így többször találkoztam, hogy a budapesti fiatalok, akkor is ha ők egyébként vidékről származnak, lenézik azokat akik ott élnek.


Ez így megfigyelhető a melegség terén, az egyetem területén. Úgy gondolják a pesti egyetemek jobbak, mint bármelyik vidéki. Sokszor hallottam, hogy nekik Győr, Veszprém, Debrecen stb. túl kicsi.



2021. ápr. 30. 19:29
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
79%

21-es, hááát én ezt pont fordítva ismerem.

Van olyan ismerősöm aki amúgy pont Debrecenből jött, szóval nem is kéne annyira csodálkoznia egy város láttán, de Pesten úgy mentünk végig az utcán, hogy minden nagyobb épületre rákérdezett, hogy "ez mi? Biztos valami fontos épület"..

Magyarázta, hogy mekkora bazinagy plázájuk van nekik otthon, aztán kiderült, hogy kb feleakkora mint a Corvin pláza.. a Westendet jóformán értelmezni sem tudta:D


De nem ismerte a 3ágú beléptetőkaput.. sima konyhai vízforralót is nálam látott először..


Szóval elég... furcsa érzés volt:D Pedig tényleg nem parasztgyerek, aki a tehénfejésből érkezett pont.. főiskolára jár meghát nyilván náluk is van internet meg társai.


Szóval ezt a nemfelismerős viccet én fordítva ismerem, vagy inkább tapasztaltam:D

2021. máj. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
76%

Én 30as vagyok, előzőhöz:


szerintem érthető, mert itt a túlzott lokálpatriotizmus és az idegenekkel szembei zárkózottság még igen erős, társadalmi fejlettségben nem tartanak még ott, mint Pest vagy az osztrák határ menti nagyvárosok (Sopron, Győr).

Mivel ide mindenki a közeli még nyomorultabb településekről kerül fel, ha fel tud, akkor ők itt látnak életükben először nagyvárost.

2021. máj. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

32

Ezzel am egyetértek. Mint sokminden más, ez is csak viszonyítás kérdése. Ha tanyáról jössz, a 200 fős falu is nagynak tűnik, ha meg kisvárosból, a nagyváros is. Teljesen logikus.

És ha a budapesti elmegy New Yorkba, leesik az álla. És ha a new york-i elmegy Pekingbe, összefossa magát:D


Éppen ezért nem kéne egymás vérét szívni. Nincs abba semmi, ha valaki nem oda született, vagy nem ott él ahol mi. Vannak előnyei és hátrányai mindkettőnek, oszt annyi.

2021. máj. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
73%

Én vidékről költöztem Pestre és nem nézek le senkit azért mert itt vagy ott él.

Viszont már az ismerőseim, rokonaim is azzal csesztetnek hogy mert te ilyen nagyképű pesti vagy, neked nem jó semmi sem... Kb meg sem szólalok de már jó előre mondják. Szóval inkább a vidékieknek vannak komplexusaik.

Egyébként meg az én megfigyelésem az hogy vidéken, különösen kisebb városokban, falvakban nyugi van. Ennek van egy jó oldala is, de az emberek is be vannak lassulva. Így kb nap végére kezdenek el dolgozni. Illetve egész nap telefonálnak. Persze nem mindenki, csak szerintem nagyobb arányban mint Pesten.

2021. máj. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

30-as egyetértek!

Én Debragen mellett lakom, az iskolámból mindenki Debrecenbe megy egyetemre szinte. 3-4-en vagyunk akik Budapestre mennek. Nekem nem volt ilyen tapasztalatom Budapesten, ott is vannak bunkók de azt figyelmen kívül kell hagyni! Egyébként mindenki befogadó, a barátom munkatársa nagyon örült mikor meghallotta hol éltem (vidéki kisváros) és mondta, hogy mentek oda nyaralni a Tisza-tó miatt. Az új szomszédaink Budapestiek, itt vettek nyaralót és minden hétvégén lejönnek. De a lényeg, hogy sokat jártam ugye Debrecenben és valóban én is azt gondolom, hogy ott elég maradiak, lenézőek, még velem is mert én meg kisvárosi vagyok ajaj. Plusz debreceni ismerősünk is ezt gondolja.

2021. máj. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy mindkét oldalon van ilyen is meg olyan is! (35-ös voltam)
2021. máj. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
70%
Mi az a Debragen?
2021. júl. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Debrecen XD csak elírta. És vicces volt ugyanúgy írni :D
2021. júl. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%
Én csak debrageniekkel szexelek.
2021. júl. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!