Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A melegek miért nem vágynak...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A melegek miért nem vágynak házasságra, élethosszig tartó, igazi érzelmeken, összetartozáson alapuló, jóban-rosszban, egészségben-betegségben, hűségben, szeretetben kitartó életszövetségre?

Figyelt kérdés

Számomra ez az egyetlen járható út, vagy életforma, és el sem tudnék képzelni mást. Alapvető emberi igénynek tűnne. Tizenévesen is így gondoltam, ma pedig már 30-as vagyok, és ma is erre vágyom. Nem értem, miért vagyok ezzel egyedül.


(Nem burkolt társkeresés, félre ne értsétek, csak nem értem, másokból miért hiányzik ez.)



2021. máj. 6. 23:43
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
Én is meleg vagyok, #1. ez nem érv.
2021. máj. 6. 23:45
 2/42 anonim ***** válasza:
20%
Mert a házasság a gyerek felnevelésére lett. Itt ezért nem szükséges teher.
2021. máj. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
28%
Meleg vagy de ettől még buta.Én heteró vagyok és vágyik a kis tököm házasságra
2021. máj. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
#3 a házasság nem a gyerek felneveléséért van, hanem elsősorban azért, hogy két ember elköteleződjön egymás iránt, és ebben az érzelmi biztonságban egymásra számítva fel tudjanak építeni egy közös életet, amiben soha többé nem kell magányosnak, vagy szinglinek lenniük jó esetben.
2021. máj. 6. 23:54
 5/42 anonim ***** válasza:
89%

Mert a heteró kapcsolatokban is a férfiak inkább a destabilizáló tényezők. A férfiak azok, akik jobban vágynak a szexuális változatosságra, akik fejben szabadabbak, függetlenebbek általában. (Általában = vannak kivételek, de általában igaz.) Akik nehezebben köteleződnek el. A nők pedig inkább azok, akik próbálják egyben tartani jobban a kapcsolatot, ha azt már tényleg komolyabban gondolják. Na most ehhez képest ha összeeresztesz két férfit, akkor ott 2x annyi destabilizáló erő lesz jelen, mint egy heteró kapcsolatban és sokkal kevesebb stabilizáló tényező.


De a már korábban elhangzott érv is fontos: A heteró párokat összetartja az az "apróság" is sokszor, hogy egy közös gyermek felnevelése azért egy olyan jó 20 éves projekt.

2021. máj. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
85%

#3 de az elköteleződés értelme pont az volt, hogy legyen idő a gyerekek felnevelésére.


Amúgy minden nélkül két ember addig van együtt amíg jó nekik. És amikor nem jó nekik már akkor nem. Miért maradnának együtt tovább, mint ameddig jó, ha nem kell felnevelni a gyerekeket. OK még lehetne valami közös anyagi életépítés.

2021. máj. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
#3 még annyit, hogy a lényeg az, hogy nem dönthető el előre, hogy mi lesz a jövőben. nincs ilyen, hogy most azt mondja két ember és akkor "soha többé nem kell magányosnak, vagy szinglinek lenniük". Meg eleve van akinek jó szinglinek lenni.
2021. máj. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
60%

Házasság mint érzelmi biztonság :D

Hát van még hova fejlődnöd :D

Őszinte részvétem, ha komolyan gondoltad ezt a blődséget. Te lélekben nő vagy, ugye?

2021. máj. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
95%

Esküszöm ma mindenkinek elment az esze...

Már nem tudom, ma hány ilyen kérdést olvasok, hogy a melegek ezt nem szeretik, azt nem akarják. Nem kell uszítani a másik ellen, mi is ugyanolyan emberek vagyunk.

A kérdésre válaszolva, képzeld, akarnak a melegek egy normális, hosszútávú kapcsolatot, ezzel nem vagy egyedül.

Persze nyilván vannak olyan melegek, akik nem szeretnének ilyet, ahogy a Beatles-t sem szeretik, de még a nőket sem, és sorolhatnám, hogy mennyi mindent nem szeretünk, mert kitalálnak mindent ránk nézve...

2021. máj. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom a válaszadók többségét. Sose fogjátok megtapasztalni az összetartozás igazi mélységeit és biztonságát, amikor tényleg csak a halál választ el egymástól, de az utolsó percig ott vagytok egymásnak.
2021. máj. 7. 00:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!