Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Ha valaki szereti alázni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki szereti alázni a másikat akkor annak valamilyen pszichológiai betegsége van?

Figyelt kérdés
2021. szept. 5. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem inkább annak van, aki szereti, ha alázzák.
2021. szept. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

hatalmi vágya lehet van aki szeret alázni. van aki durvábban vak aki lightosabban, elég sokan vannak akik erre kaphatóak.

összetett dolog

2021. szept. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Természetesen van, de annak is, aki ezt eltűri vagy akarja. Saját példámat tudnám felhozni, ahol engem már pl bántalmaztak a végén. Minden, amit gyerekkorban kapsz, az örökre meghatározza a jellemed. 7 éves korig alakul ki a tudatalatti és mindent akkor tanul meg az ember a környezetéből. Ahol azt látja egy gyerek, hogy pl a két szülő között mérgező kapcsolat van (állandó veszekedés, stb), ott nagy valószínűséggel a gyerek is ilyet fog maga mellé találni. Vagy nem fog tudni elköteleződni. Én pl szorongó lettem, mert van egy sérült kapcsolatam édesanyámmal(csecsemőként ért, illetve ő is szorongó). Egy gyerek elméje olyan, mint a szivacs. Elég abba belegondolni, hogy megtanulunk rövid idő alatt egy nyelvet vagy közlekedni. Felnőttként már nem tudnánk ennyi mindent befogadni. Teljesen máshogy működik az agyuk, mint a felnőtteké. Ezért is hülyeség, amikor azt gondolja valaki, hogy a "Jaj, hát a gyerek nem érti úgy sem, hogy mi megy körülötte". Hát dehogynem érti. :D Sőt, még át is veszi tudat alatt a jellemvonásokat, mert az épül bele a fejébe, amit a közvetlen környezet ad(szülők, testvérek, stb). Mindenki olyanná válik, mint amilyen a környezete. Nagyon sok embernek deformálódik a jelleme. Pontosan azért, mert a szülők nem értenek a neveléshez, mivel tudatlanok. Fogalmuk sincs arról, hogy mi árt egy gyereknek. A pszichológia is csak az elmúlt évtizedben kezdett el sokkal jobban terjedni az országban. Rá is férne a társadalom 90%-ra, hogy látogasson szakembert, mert teljesen torz a gondolkodásuk.


Visszatérve rám. A szorongás a leggyakoribb mentális betegség(Minden ember szorong, csak nem mindegy, hogy milyen mértékben és milyen helyzetekben. Illetve hazudok, mert a pszichopaták nem tudnak szorongani, de az már megint egy teljesen más dolog). Azok, akik a semmitől szoronganak, azoknak van klinikai szorongásuk(pl kimegy az utcára és szorong, stb). A szorongó embereknek a gondolatvilága torz. Feltételez az emberekről általában negatívan, miközben nem is biztos benne. A probléma, hogy a jóslásait elkezdi az ilyen ember tényként kezelni és úgy is fog cselekedni. Pl: Néz a túloldalon valaki. "Hát biztos valami hülyén áll rajtam. Jaj, biztos ronda vagyok és azért néz." Helyette meg mondjuk lehet, hogy szimpatikus vagyok az illetőnek. Ennek a másik oka az önbizalomhiány. Az is van minden szorongónál. Az is ferdíti a gondolkodást. Egy másik rosszabb tünet a társfüggőség. Ami azt jelenti, hogy képesek bent maradni bármilyen rossz kapcsolatban. Én is ilyen voltam. Kék-zöldre vert nők sem azért maradnak együtt a bántalmazó férjükkel, mert ezt szeretik, hanem mert társfüggők és torz a gondolkodásuk. Viszont nyilván mindenhez két ember kell. Bántalmazó sincs bántalmazott nélkül, ahogyan bántalmazott sem bántalmazó nélkül. Az egyik "élteti" a másikat. Viszont nyilván a bántalmazó fejében sincs minden rendben. Akár szociopata, akár ott is gyerekkori traumák vezettek ilyen élettvitelhez. Szociopata is a sok b*szagotás és bántás miatt alakul ki egy emberben. Pszichopata az már úgy születik, mert ott agyi struktúrális különbségek(vagy egyszerűen csak nem kapcsol be az agyának az a része, ami pl felelős az együttérzésért, stb.) vannak egy normál emberéhez képest. Tudnék még sok jellemdeformációt írni és mentális betegséget, de ez nagyon összetett. Illetve tényleg csak most kezdett el jobban nálunk terjedni ez a szak. Viszont a fiatalabbak azok már sokkal öntudatosabbak, mint pl az idősebb generációk (40+). Tehát már sokan nem másokat okolnak a problémáikért, hanem látják, hogy magukkal van a probléma valójában. Sokkal többen is kérne segítséget szakemberektől, mint régen. De hát régen nem is fejlett ennyire ez a tudományág és nem is hittek benne az emberek. Pedig ez a realitás.

2021. szept. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Annyit hozzá akartam tenni, hogy egyébként lehet változtatni magunkon(jellemen). Én is tudtam és azért többé-kevésbé le is küzdöttem a szorongást már teljesen. Ez sok belső munka. Lehet manipulálni az agyat és azért változtatni a tudatalattin is. Csak sokat kell vele dolgozni.


27/F

2021. szept. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Vagyis nem feltétlenül. Vannak, akik szadista/mazochista, avagy domináns/szubmisszív késztetéseiket szabályozott keretek között, BDSM-kapcsolatokban ki tudják élni, és nem fertőzi meg lelküket, személyiségüket.


Én is szub, enyhén mazo vagyok, vagyis izgalomba hoz, ha aláznak, de kizárólag a szexben. A való életben undorodom milyen ilyesmitől, és meg is vetem, aki másokat aláz, vagy hagyja magát megalázni.

2021. szept. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!