Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A "meleg" vislekedés tanult?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A "meleg" vislekedés tanult?

Figyelt kérdés

Ismeretem pár meleg srácot aki a "régimódi" meleg közösségben szocializálódott először és ők úgy is viselkedtek, úgyomd teljesen "tipikusan", látszódott a viselkedésükön hogy melegek.


Viszont rengeteg embert ismerek aki már az interneten szocializálódott és nekik nem nagy ügy hogy melegek, hanem az életük egy teljesen átlagos része. Róluk egyáltálán nem lehet megmondani hogy amúgy melegek vagy bi-k. Nektek mi a véleményetek?



2022. jan. 14. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
A viselkedés a környezetében látott minták alapján fejlődik úgy ahogy.
2022. jan. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is-is.


Vannak olyanok akik femininebbek ezért alapból ilyen sztereotipikus meleg viselkedésük/beszédmódjuk van.

Vannak olyanok akiket én díszb.i-k nak hívok mert direkt rájátszanak erre a dologra és úgy viselkednek mint egy sugarbaby ribi valami rossz 2000-res filmből

2022. jan. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ. Az is természetesen sokat számít, hogy pl egy fiú gyereknek van férfi mintapéldája otthon. Pl apa, fiútestvér, nagyapa, fiú barátok, stb. Ez főleg kis gyerekkorban fontos. Kb 7 éves korig, mivel addig mindent szív a gyerek az agyába, amit a környezetében tapasztal(Ezért vagyunk képesek egy nyelvet anyanyelvi szinten megtanulni, elsajátítani közlekedési szabályokat, stb. Ezeket felnőttként már nagyon nehéz lenne bepótolni. Máshogy működik akkor még az agyunk. Szó szerint olyan, mint a szivacs. Szívja magába az információt. Gyerek mindent érzékel. Azt is, ha pl szorong a szülő, stb. Szóval az is egy tévhit, hogy gyerek előtt nem kell figyelni arra, hogy hogyan viselkedsz. Pedig pont az ellenkezőjét kéne tenni. Kihozni magunkból a legjobbat, mivel azt veszi át tudatalatt, amit lát a környezetében). Ez nyilván főleg a legközvetlenebb környezet(szülők, stb). Szóval környezettől is függ a viselkedés, de a gének, hormonok is nagyban befolyásolnak dolgokat. Az, aki nem játsza meg a feminitását, az meg egyértelműen már embrionális korban kifejlődött. Gének és hormonok által. Annyi minden befolyásolhatja ezt, de még pontosan nem tudjuk.


Rólam sosem szokták megmondani, hogy az vagyok, de én mindig is hetero társaságokban forogtam. Meg engem gyerekként is tipikusan a fiús dolgok érdekeltek. De van olyan meleg ismerősöm, aki már gyerekként is más dolgok érdekelték(lányok hajának fésülése, stb). Szóval szerintem több irányból is meglehet ezt közelíteni, de az biztos, hogy genetikai hajlam kell a melegséghez is. Az is lehet, hogy valakinél egyes gyerekkori traumák tolják végül a szexualitást is a másik irányba(kb 10 éves korig alakul ki a szexuális orientáció). De ehhez biztos, hogy kell legyen genetikai hajlam is. Valójában minden emberben benne van valószínűleg minden tulajdonság, csak eltérő %-ban fejeződik ki. Pl betegségekre való hajlamot is lehet vizsgálni genetikai szinten. Pl a tüdőrák. Akinek pl a tüdőrákra való hajlama ilyen 10% körül van, az akkor sem lesz tüdőrákos, ha szénné szívja a tüdejét. Dohányzás mondjuk megemeli ezt a 10%-ot 20%-ra. Ellenben mondjuk egy olyan passzív dohányossal, akinek alapból volt mondjuk egy 60-70% hajlama a daganatra. Hát erről meg kimondható, hogy sajnos biztos abban fog meghalni. És valószínűleg ez minden tulajdonságra kimondható, hogy van genetikai kódolása. Még a viselkedésünknek, jellemünknek is( Ezek bizonyítottak, de azért tudatosan lehet változtatni jellemen is, ha valaki dolgozik magán). Szóval én úgy gondolom, hogy melegségből is több "féle" van. Van, aki már embrionális korban teljesen arra hangolódott. Valakiben meg később alakul ki véglegesen(akár traumák által is), de az biztos, hogy kell rá genetikai hajlam. Mert akkor ennyi erővel minden ember meleg lenne, aki gyerekkori traumákat él át. Szóval ezt is valahogy úgy kell elképzelni, mint a tüdődaganatos példát. Nagyon összetett ez a dolog, bár előbb-utóbb úgy is rájövünk erre is.

2022. jan. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A szexualitás részbe ösztönös, részben tanult folyamat (pontosan: ösztönök által indukált tanult magatartásforma). Olyan hogy "meleg viselkedés" csak részben van - ha valaki nem akarja hogy kívülállók lássák azon soha nem fogod észrevenni (kivéve ha saját magad is meleg vagy). Az hogy egy embernek milyen a viselkedése meg független a szexuális preferenciájától. Ettől még vannak melegek akik túlmórikálják magukat és nevetséges allűröket, mozdulatokat, hanghordozást vesznek fel.
2022. jan. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

#3 Nekem ez a szexuális orientáció dolog a saját tapasztalataim miatt inkább genetikára gyanakszom.


Nekem nem váltak el a szülők és boldog családi köröm volt, mindkét szülő kivette a részét a nevelésből, apukám megtanított a ház körüli "férfias" munkákra, bátyámnak is barátnője van, ő airsofozik. Nem igazán találkoztam meleg emberrel egészen tini koromig. Én is főleg átlag férfi dolgokat csinálok kb meg nem mondanád hogy az vagyok.

Igazából semmi olyan dolog nem ért, a dohányos példáddal éve olyan mintha én egy olyan világban nőttem volna fel ahol nem dohányoznak az emberek :D

És mégis tini kor jött éés orientáció vele együtt.



Azzal nekem nincs bajom ha valaki femininebb ez tényleg környezettől függ, viszont mikor valaki túltolja a talicskát és rájátszik az számomra nagyon fura, főleg azért mert ők szoktak a hangos kisebbség lenni ami alapján minden meleget megítélnek az emberek.

2022. jan. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Deklarativ tanulás
2022. jan. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én városi vagyok 20 éves, nem igazán találkoztam komolyabb meleg közösséggel, mert nem is érdekelt sosem, hogy csak emiatt ismerkedjek. Olyan mint a "barn hajúak gyülekezete"... Egyáltalán nem érzem az életem egy olyan részének, ami által különböznék bárkitől, és amire figyelmet kellene felhívni. Nem látszik rajtam se kívül, se belül semmilyen téren, szóval utóbbi kategória vagyok. Szerintem személyes beállítottságtól függ. Csak azért mert meleg valaki nem fog viselkedni "lányosan", ebbe a maszkulinitás- feminitás skálája szól bele.
2022. jan. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

Az 1960-as, 1970-es években, amikor kamasz, majd fiatal felnőtt voltam és a családomban egyetlen egy homoszexuális sem volt, akkor vajon kitől tanultam?


A homoszexualitás nem egy "tanult" dolog. Ezt kellene már végre felfognia mindenkinek.

2022. jan. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!