Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Miért van egyre több transzexu...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van egyre több transzexuális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem vagyok homofób, csupán érdekelne a téma. A homoszexualitás azóta létezik, mióta az emberi faj. Az elmúlt években azonban megjelentek új irányzatok ezen belül. Nem csak a transzexuálisra gondolok. Mi ennek az oka?



2022. ápr. 16. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A tudomány, orvoslás, és a technológia fejlődése lehetővé teszi, hogy bárki átváltozzon. És az emberek is elfogadóbbak. Már aki.
2022. ápr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazából mindig is volt.

[link]

[link]

Ez csak két példa, de nagyon sok népnél volt az jelen, hogy nem csak bináris nemi identitásokat ismertek el. Ha a görögöket nézzük, pl az eunuch személyek sem igazán tekinthetők már férfinak a szó kalsszikus értelmében, tehát ez is egyfajta harmadik nemi identitás. Nem hiszem, hogy bármi olyan szexuális vagy nemi identitás megjelent volna manapság, ami régebben nem volt jelen. Max nem tudtunk róla. Nincs új a nap alatt.

2022. ápr. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Vagy pl. a Szamoa szigeteken évszázadok, évezredek óta létezik egy mindenki által teljesen elfogadott harmadik nem, a Fa'afafine (ejtsd: fafafíne), akik gyakorlatilag transznemű nőként élnek és teljesen elfogadott, egyenrangú tagjai a társadalomnak, a gyermeknevelésben, a ház körüli munkákban, takarításban, sütés-főzésben segítenek be a nőknek. Vagy ott vannak az indiai hidzsrák, vagy a thaiföldi és fülöp-szigeteki kathőj-ök (vagyis ladyboyok) stb. Számos kultúrában teljesen természetes a jelenlétük, egyenértékű harmadik nemnek számítanak a férfi és a női nem mellett. Szerintem a vallási különbözőségekben gyökerezik az alapja. Más vallások nyitottabbak, elfogadóbbak, toleránsabbak a szexuális sokféleséggel kapcsolatban, különösen a távol-keleti, ázsiai vallásokra igaz ez. Kevés kirekesztőbb vallás van a kereszténységnél. Nem hogy a transzszexualitással, de még a "sima, hagyományos" homoszexualitással sem tudott "megküzdeni" a kereszténység 2000 év alatt. Hogy miét van egyre több transzszexuális? Nem tudom, hogy valóban egyre többen vannak-e ténylegesen, vagy csak nagyon nagy volt eddig a látenciájuk (lappangás, rejtettség, rejtőzés) különböző társadalmi és vallási okok miatt, és mostanában kezdenek egyre láthatóbbá válni. Szerintem inkább ez utóbbi. Eddig el kellett nyomniuk magukban, hogy megfeleljenek a szigorú társadalmi elvárásoknak, most pedig kezdenek egyre láthatóbbá, transzparensebbé, nyitottabbá, önazonosabbá válni. Szerintem nincsenek többen, csak már nem titokban, elnyomásban élik meg önmagukat (otthon a négy fal között), hanem nyilvánosan is. Ezek nem "új irányzatok, amik mostanában jelentek meg az elmúlt években", hanem mindig is voltak ilyen emberek, csak nem tudtunk róluk ennyit. Itt a lehetőség sok-sok tudást szerezni róluk is, ha valaki elég nyitott gondolkodású és elfogadó, akkor hajrá. A tudás sosem árt. :)
2022. ápr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért mert aki nem tudja elfogadni a testét annak lehetősége van a 21. században tenni ellene, míg akár 20 évvel ezelőtt ezek a műtétek ritkák voltak és pénzügyileg elérhetetlenek.


Ez ugyan az mint a melegeknél, azért van több meleg mert fel tudják vállalni az emberek és nincsenek hetero kapcsolatokba kényszerítve.


Egyébként transz neműek mindig is léteztek, csak nem volt lehetőség arra hogy a testüket megváltoztassák, ezért főleg crossdressingbe merült ki a dolog.

2022. ápr. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!