Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Gáz, hogy ez engem nem zavar?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gáz, hogy ez engem nem zavar? (Párkapcsolat)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


26 éves párkapcsolatban élő meleg férfi vagyok. Nem igazán tudom melyik kategóriába illik a kérdés, ezért gondoltam itt teszem fel, de valamiért a gyakori először átrakta az önismereti kategóriába, viszont kiváncsi lennék a meleg, akár párkapcsolatban élők véleményére is. Bocsánat a leírás kicsit hosszúra sikerült.


Sokáig én voltam a baráti társaságban, családomban a legfittebb, legegészségtudatosabb. 187 cm-hez 92 kiló szinte csak izom, nagyon szálkásan kocka hassal, vékonyabb csípővel. Viszont kicsit több mint 1,5 éve összeköltöztünk a barátommal és azóta híztam 15-16 kilót. Azért írtam ki a kérdést, mert az elmúlt hetekben 6 alkalommal biztosan megkaptam barátoktól, rokonoktól hogy hát mennyire megváltoztam, ez nem jó így, aggódnak értem, “mi történt?”. Tudom, hogy meghíztam, lett egy mostmár láthatóbb pocakom, de szélesebb lettem mindenhol viszont ez engem nem zavar. Nem hagytam el magam, ugyanúgy járok sportolni, oké híztam ki nadrágot, pólókat, ingeket, de nem tréning gatyákra meg szakadt pólókra cseréltem ezeket hanem vettem mindenből nagyobbat, továbbra is ápolt vagyok, az izomtömegem megmaradt, erőnlétem és állóképességem nem lett rosszabb, nem eszem egészségtelen ételeket, meg a túlsúlyt leszámítva egészséges vagyok, minden egészségügyi értékem jó... Persze lehet nagy a kontraszt, de kezdem erősnek érezni a legtöbb barát, családtag hozzáállását, meg nem is nagyon tudok mit mondani ezeken a kellemetlen beszélgetéseken. Volt aki bevonta a barátomat is ebbe az egészbe, ugyanis ő szakács és hogy biztos milyen rossz hatással van ebben rám és miatta híztam el. Nem mondom, lehet benne van ez is, de szeretem amit főz, süt és legtöbbször én is kérem meg rá, persze örömmel teszi, de nem traktál és én eszem meg. Sokkal inkább azért jöttek fel a kilók, mert elkényelmesedtem azon a téren hogy már nem érzem azt hogy a meleg közösségbe csak úgy tudok/lehet érvényesülni, ha “tökéletes” testem van. Végre van egy stabil kapcsolatom és magam után nekem az a fontos hogy a barátomnak tetszem mert joggal mondhatná rám hogy így már nem, de erről beszélgettünk többször is és egyáltalán nem zavarja. Tényleg tetszik neki a testem, ezt ki is mutatja, meg kapok bőven visszacsatolást, tehát nem kamu. Ugyanúgy érzelmesen nyúl a hasamhoz most is, mint amikor nem pocakom volt hanem a kemény hasizmom.

De közben a barátok, család által is rögtön ez volt, hogy mi van ha elhagy és biztos nem igaz hogy így is tetszem neki, vagy ha bármi miatt valamiért szakítunk, nem találok így már senkit se. És mintha nem akarnák elfogadni, hogy nem szeretnék mást és nekem jó ez így. Múlt héten voltunk egy wellness hétvégén családdal, ahol konkrétan ram szóltak hogy túl sokat eszem. Akkor már csak azért is szedtem még egy tányérral a svédasztalos vacsoránál...

Értem hogy csak aggódnak, jót akarnak és törődnek velem, de szerintem most szinte átlagos testalkattal rendelkezem (hazai viszonylatokhoz képest biztos), nem vagyok látványosan elhízott, amúgy a barátomnak is hasonló testfelépítése van (izmos, de nem szálkás) és elhiszem hogy igazat mond hogy ez őt kicsit sem zavarja. De kezd sok lenni a félrehívás, kéretlen segítségnyújtás meg konteók hogy mi miért történt és ezekre nem tudom hogyan kéne reagálni. Abban igazuk van, hogy ez nem jó irány összességébe, tehát nem kéne tovább híznom, de abba se akarok energiát feccölni hogy visszafogyjak. Átlagos szerintem a jelenlegi testalkatom, izmos is amellett hogy oké kövér, ez van, de jól érzem magamat a bőrömbe, viszont nehezen megy az hogy ezt másokkal megértessem.


Mit lehet ilyenkor mondani, csinálni ha megtalálnak ezekkel a témákkal? Az hogy egyszer már felhozták, nem jelenti azt hogy vége, mert következő találkozásnál újra ez lesz a téma..



2023. jún. 3. 16:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Hetero párkapcsolatban élek de közel egyidősek vagyunk kérdező és hasonlóan alakultak a dolgok nálunk is. Annyiban más hogy én egy baleset után nem tudtam hosszú ideig lábraállni, sportolni és elkezdtem erőteljesen enni. A baleset miatt egy ideig megúsztam a kommenteket de egy idő után mikor már lett volna bőven időm visszafogyni nekem is mindig a súlyomat hozták fel. Barátnőmet nem zavarta, sőt mint kiderült jobban oda van a macis palikért, ezért aztán soha nem is fogytam vissza a versenyformámra. Viszont azért kell ezzel óvatosan bánni, mert a 15+ kilóból könnyen lesz 20-25 és tapasztalatból mondom az már kevésbé kényelmes. Nyomtam már 140 kilót is, most megint diétázom és jó úton haladok -12 kilóval. Nálam az volt a baj és ez szerintem általános, hogy sokkal kevésbé feltűnő már dagibban 5 kiló hízás mint vékonyan. Aztán könnyen elszaladhat a ló, pláne ha van melletted egy társ aki odaadóan főz rád jobbnál jobb kajákat, mert ez nekem is megvolt.

Ha már sok lesz akkor szerintem érezni fogod de jobb előbb lépni, mindenképp könnyebb, fő a boldogság meg azért mellette az egészségesség is!

2023. jún. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ugyan nem vagyok meleg, de ez mindegy. Párom volt 75 kiló is, zavarta, de nem sokat fogyott. Amikor 1 hónap alatt lement róla 20 kiló, már lehetett tudni, hogy baj van. Volt is... viszont ha neked és a párodnak ez nem gond, ne aggódj.
2023. jún. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!