Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Hogyan lehet meghatározni ki...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet meghatározni ki számít melegnek?

Figyelt kérdés
Számomra szimpatikus az, hogy meleg az aki melegnek tartja magát. Elfogadható ez vajon, vagy túl laza?

márc. 14. 01:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az meleg aki férfi és csak a férfiakhoz vonzódik. Ez nem rakétatudomány.
márc. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de ezt maga állapíthatja meg, vagy mások sütik rá? És ha valaki csak férfiakhoz vonzódik, de valamilyen okból azt állítja hogy nem meleg? Ez némely helyzetben akár érthető is lenne...
márc. 14. 01:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Más sosem tudhatja hogy mit érzel pontosan.

Ha valaki csak a férfiakhoz vonzódik ergo melegnek számít, de azt állítja hogy nem az, attól még az, csak ő nem fogadja el és más nem tudhatja róla biztosra.

márc. 14. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Jani Belucci ***** válasza:
100%
Nincsenek éles határok, a szexuális orientáció egy spektrum, így van bőven mozgástere az öncímkézésnek. Én nem mondanám magam biszexnek csak azért mert dugtam már lánnyal. Ha biszexnek vallanám magam, az nagyobb tévedés lenne, mint az hogy melegnek vallom magam. Vagy tegyem hozzá, hogy 97%-3% arányban vagyok biszex? Nem túl életszerű. Az emberi nyelvnek nem célja hogy precíz legyen, hanem hogy hatékonyan adjon át információt. Sokkal inkább lefedi az én élethelyzetemet ha melegként hivatkozok magamra. Folytonos értékeket nem lehet diszkrét értékekké kvantálni hiba nélkül. A szivárványban sem csak 6 szín van, hanem végtelen.
márc. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Identitásbeli kérdésekben nagyon nehéz "igazságot tenni". Ha én nem tarom magam melegnek, mert félek a homofóbiától, akkor mondhatom magamra, hogy hetero vagyok? Ha titokban dugok pasikkal az éj leple alatt, de egyébként kifelé erősen heterónak mutatom magam, akkor heteró vagyok? Igényelhetek CSOK-ot? Vehetek fel házaspároknak járó banki hitelt? Esetleg fogadhatok örökbe? Ha elnyomom magamban a melegségemet és soha nem élem meg, de csak fiúkra vágyok, akkor heteró vagyok? Hiszen nem is szexelek pasikkal, csak vágyom rájuk. Tarthatom magam heterónak? Rengetegen nem tartják magukat melegnek, pedig valójában azok. Főképp azok, akik nem tudnak azonosulni a melegséggel vagy a saját meleg identitásukkal.

De ennek analógiájára: Ha én afroamerikai vagyok (néger), de fehérnek tartom magam, akkor fehér vagyok? Ugyanez a kérdésem romaként. Ha minden felmenő családtagom roma, de én nem tartom magam annak, akkor nem vagyok az? Vagy ugyanez zs!dó származásúként. Az identitásbeli érzelmi kérdések gyakran felülírják a tényszerűséget, a racionalitást, a valóságot.

márc. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gárdonyban volt egy fickó a nudin, kérdem tőle:


- Meleg vagy?

- Nem tudom.

- Pinára vagy faszra gerjedsz?

- Mindkettőre.

- Akkor biszex vagy.


Van akinek rakétatudomány.

márc. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha férfiként csak a férfiak jönnek be, meleg vagy. Ha mindkét nem vejön, biszex vagy. Ha csak az ellentétes nem jön be, hetero vagy. A többi identitásmeghatározás sima elmebaj, gondolok itt ilyen genderfluid nem bináris képzelgésekre. Hiába nevezed a körtét almának, attól az még körte marad.
márc. 15. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!