Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Meleg párként milyen lakásban/...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meleg párként milyen lakásban/stúdióban gondolkoznál?

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs párkapcsolatom, viszont szeretnék majd belátható időn belül.

Ami viszont most történik, az az, hogy saját lakást vennék.


Egyszemélyes kis stúdióra gondoltam. Lehet akár külön kis háló is, meg nappali. De nem feltétel. 30-40 m2 nekem bőven elég.


Ha később esetleg lenne párom, akkor szerintetek ez még megfelelne két főnek? Többszobás lakást nem vennék ha nem muszáj. Értelemszerűen a gyerek se realitás.



ápr. 25. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Két embernek bőven elég szerintem két szobás lakás, legalábbis mi ilyenben lakunk. Egy szoba azért kicsit kevés, van hogy az egyik elmenne pihenni a másik még fent van, akkor elég zavaró lenne. Max ha olyan egy szobás ami jó árban van és le lehet választani egy kis mini szobát amibe kb csak az ágy befér, az is elég.
ápr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi is két szobás lakásban lakunk.

Meg van erkély is ami nagyon jó főleg nyáron :)

De így pont jó van egy másik szoba ha valaki pihenni akar.

Meg minden elfér. :)

ápr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal. 2 szoba azért kell. Egyrészt a pihenés miatt (pl ha az egyikőtök horkol, szerintem jobb a külön szoba), másrészt ha jön hozzátok vendég (pl. valamilyen rokon 1-2 éjszakára), akkor is jó ha van hol altatni.
ápr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A párommal Velencén lakunk. 43 m2 bőven elég kettőnknek
ápr. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ott kezdődne a dolog,hogy képtelen lennék egy ágyban,de még egy szobában is aludni valakivel.Függetlenül attól, hogy szeretem. Egy légtérben lenni állandóan, az nem jó.

Énidő,egyéni elvonulás mindenkinek kell.Eltérő bioritmusok,munkarendek miatt is ez a legjobb.

ápr. 26. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akkor inkább külön hálószobásat érdemes?


Példa:

[link]

ápr. 26. 08:30
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

"Jelenleg nincs párkapcsolatom, viszont szeretnék majd belátható időn belül."

Még nincs is, de már az összeköltözésen, együttélésen gondolkodsz? Az szép! :D Jó előre tervezel! Végülis, "Nem lehet elég korán kezdeni", szokták mondani. :) Eleve azt az embert megtalálni, akivel majd szeretnél együtt élni, már önmagában ez egy nagyon szép kihívás, meg sok idő (-be is telhet akár), hát még mire odáig eljut egy kapcsolat, hogy na jó, akkor mi most szeretnénk összeköltözni, meg mindketten szeretnénk hosszútávra tervezni, közösen képzeljük el az életünket évtizedekre, mert mindkettőnknek jobb együtt. De azért Good Luck!


Mi laktunk egyszobás, 32 m2-es garzonban 2 évig. Nekünk nem volt különösebb gondunk vele anno még huszonévesként. Napközben mindketten elmentünk otthonról dolgozni (akkor még nem volt home office), este hazaértünk, közös vacsora, tv-zés, netezés, akármi, aztán együtt aludtunk egy szobában, egy ágyban. Teljesen jól elvoltunk a kis lakásban is. Utána egy háromszobás lakásba költöztünk és rájöttünk, hogy sokkal kényelmesebb, ha mindenki külön tud vonulni, amikor szeretne. Párom most heti 2-3 napot home officeban dolgozik, most nagyon jól jön, hogy van külön dolgozószobája és nem ott csörömpölök, matatok éppen mellette, amikor telefonál, ügyet intéz, dolgozik. Arra is jó a 2 vagy több szoba, hogyha éppen horkol valamelyikőnk (rendszeresen nem szoktunk, de néha előfordul mindkettőnknél), akkor a másik át tud menni a külön szobába és ki tudja aludni magát nyugodtan az éjszaka. Nem mindegy, hogy reggel kipihenten kelsz és úgy mész dolgozni, vagy nyúzottan, mint aki egész éjjel egy percet sem aludt. Meg ami még nálunk van, az a hőmérsékletbeli különbségek. Párom a melegebbet szereti a szobában, én meg nem bírom elviselni a meleget. Én állandóan nyitogatnék szellőztetni, lehűteni a lakást, ő meg folyamatosan csukja be az ablakokat és tekeri fel a radiátorokat. Én nem tudok 25 fokban olyan kényelmesen aludni, mint ő, majd' megsülök éjszaka, minden bajom van. Ő meg nyáron a légkondit nem bírja elviselni, nekem meg a 32 fokos lakásban élet-halál kérdése, hogy legyen légkondi. Szóval ezért is jó a minimum 2 szoba. Mindenki olyan hőmérsékletű szobában tud aludni éjjel vagy lenni napközben, ahogy szereti, ahogy neki kényelmes. Közös szobában nincs ilyen. Ott valamelyikőtök vagy mindig fázik, vagy a másiknak van folyamatosan melege. Ez nagyon kényelmetlen és nehezen elviselhető hosszútávon.

Vagy ha vendéget fogadtok, vendég jön hozzátok és nálatok alszik 1-2 éjszakát, pl. távolabb élő rokon, családtag, barátok stb., akkor is nagyon jól jön, ha külön szobában tudjátok elhelyezni őket éjszakára, ti meg akkor közös hálóban alszatok addig a pároddal.

Ki lehet bírni egyszobás lakásban is, nekünk nem volt gondunk vele, de sokkal jobb, ha van minimum 2 külön szoba. Egyszobásban sokkal jobban kell alkalmazkodni egymáshoz. Nem nagyon tudsz félrevonulni, ha pl. neked meleged van, ő meg fázik, ha valamelyikőtök horkol éjszaka, ha egyikőtök otthonról dolgozik, a másik meg épp takarítana, pakolászna, rendet rakna stb. És egyszobásban nincs ottalvós vendégfogadás sem. Vagy csak körülményesen, kényelmetlenül, egy rakáson mindannyian.

Ja, meg még ott vannak a párkapcsolati viták, nézeteltérések. Ha valamin épp összeszólalkoztok, vitáztok, összekaptok, akkor éjszaka együtt kell aludni egy egyszobásban akkor is, ha épp dühösek, mérgesek vagytok egymásra. Az nagyon nem jó. Kényelmetlen, amikor éppen puskaporos a hangulat. "Egy ágyban az ellenséggel". :) Egy 1 hálószobás lakásban muszáj a nap végére megoldani a nézeteltérést egymás között, mert borzasztó nehéz lefeküdni egy olyan ember mellé, pláne közös ágyba, akire épp dühös vagy, vagy megbántott. Mondjuk ez előny is lehet, mert rákényszerültök a problémák mielőbbi rendezésére, megbeszélésére.

Nekünk bevált az egyszobás, de sokkal jobb a kettő vagy háromszobás. Az egyszobás lakás nagyon sok kompromisszumot, általában egy alapjáraton kiegyensúlyozott, jól működő, nyugodt, harmonikus kapcsolatot igényel. Egy olyan kapcsolatban, ahol alapból sok a vita, sokkal nehezebb a közös hálószobán osztozkodni. A hosszútávú, boldog párkapcsolat egyik titka: a külön hálószoba. ;) (Irónia.) (De van benne igazság. :))

ápr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, most látom, hogy előttem már írták a horkolást meg a vendégfogadást. Én meg jó hosszan részleteztem itt akkor feleslegesen. Na mindegy. Bocsi.
ápr. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Miért lenne hülyeség előre tervezni? Még a felvetést se értem.

Egy jó lakást megtalálni nem megy mindig könnyen, és akkor már olyat vennék ami erre is alkalmas.


A két-három szobás most nem opció. Így is drága lesz. (Külföldön élek, itt drágák a lakások. A stúdió is 120 M Ft-ról indul. Kb ennyit tervezek most elkölteni.)

ápr. 26. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!