Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A sok hátrány mellett vannak-e...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A sok hátrány mellett vannak-e előnyei annak, ha valaki meleg?

Figyelt kérdés
Ha igen, melyek azok az előnyök?

2012. jún. 17. 20:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
51%
ha előnynek tekinted, hogy mindenhol kiközösítenek, akkor ez, és van még néhány
2012. jún. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Bresalio Nagy ***** válasza:
100%

Van egy óriási előnye: relatíve sokkal nagyobb szabadságod van a párkapcsolaton belül sztem.


A heteró kapcsolatokat sok sztereotípia terheli (mind biológiai eredetű, mind simán társadalmi), h milyen tevékenységet melyik szereplőnek kell csinálnia. Mind az udvarlás folyamán (pl. kezdeményezés <-> befogadás), mind pl. később a házimunkában... vagy a gyereknevelésben... Egy meleg kapcsolatban viszont nincsenek előre leosztva a szerepek. Több dologra nyerhetsz rálátást, tapasztalatot, sokkal szabadabb lehetsz, és jobban megvalósíthatod önmagad sztem, mert az, h ki milyen tevékenységeket csinál, sokkal spontánabb lehet, és az dönti el, h kinek épp mihez van kedve. Kevésbé olyan az egész, mint egy nagy szerepjáték.


Aztán gondolj az ágyban-ra... A meleg kapcsolatokban megvalósulhat a reverzibilitás (vagyis a szerepek váltogathatósága). Ez egy heteró párnak eléggé ritkán adatik meg. xDDD Így tök változatos szexuális életre tehettek szert. Megtapasztalhatod mind2 szerepet, ami pszichológiailag teljesen más érzés (én még nem próbáltam, de a tapasztaltak ezt mondják xD), így összességében nézve sokkal gazdagabb lehetsz a szexuális élmények terén.

Aztán a szerepek váltogatásával rálátást is kapsz arra, h a partnerednek éppen milyen érzés és mire van szüksége, mikor épp az egyik pozícióban vagytok, hiszen már te is próbáltad azt is. Így tényleg az van, h jobban érzed, h mi kell neki. A meleg kapcsolatban, mivel van átjárás a szerepek között, a szereplők sztem jobban beleélhetik magukat egymás helyzetébe, ami közelebb hozhatja őket egymáshoz. xD


Elég ennyi előny? xDD

2012. júl. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!