Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Meleg srácok! Ti szeretnétek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meleg srácok! Ti szeretnétek esküvőt tartani, ha életetek párjával össze szeretnétek kötni az életeteket?

Figyelt kérdés

Hazánkban az azonos nemű párok házassága - még - nem lehetséges, ehelyett bejegyzett élettársi kapcsolatot létesíthetnek. Viszont úgy gondolom, hogy ezt a bejegyzett élettársi kapcsolat-kötést is lehet olyan ünnepélyessé tenni, mint egy heteroszexuális pár eskütétele és lakodalma.


Én szeretném egyszer ilyen módon összekötni párommal az életemet. Ti mit gondoltok erről, hogy vagytok ezzel?


28/F (meleg)



2015. júl. 12. 22:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
Ahoz el kell innen költöznötök, itt úgy tudom tiltva van;D
2015. júl. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
3%

Értsétek már meg!


A házasság férfi és nő között jöhet létre! Maga a házasság fogalma is ezt mondja ki! Ez a társadalom teljes mértékben betegségben szenved, el vagyunk korcsosulva! Hogy fog kinézni, amikor két férfi megy szülői értekezletre a "saját" gyerekéről érdeklődni!


Legyetek együtt, de ne akarjatok házasságot kötni, és a Pride-on sem kell felvonulni! Minek provokáljátok magatokat?

2015. júl. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1. A kérdés a meleg srácokat szólította meg, vagyis aki válaszolt, az egyben coming out-olt is.


2. Leírtam a magyarázatban, hogy bejegyzett élettársi kapcsolatról van szó, nem pedig házasságról, csak ezt rejtélyes oknál fogva a homofób kommentelők nem tudják értelmezni.


3. Itt most nem a gyereknevelésről van szó, bár arról is lehetne mélyreható vitákat folytatni.

2015. júl. 12. 23:09
 4/14 anonim ***** válasza:
3%
2-es ment a zöld mancs! ;D Remélem tudod, hogy most mi leszünk homofóbok..
2015. júl. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Nincsen a házasságnak univerzális definíciója, mivel embertől származik. Képzeld, kereszténység előtt is létezett és kereszténységen kívül is létezik a házasság intézménye. Ízlelgesd kicsit etimológiailag is a szót. ;)
2015. júl. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
98%
Ha egyszer megtalálnám a páromat, biztos, hogy tartanék valami "jelképes" bulit, barátokkal, családdal ha persze ez itthon történne...Ha külföldön, akkor pedig anyagiaktól függően egy jó nagy lagzi.. :) És a részvétel természetesen nem lenne kötelező. Nekem csak az jöjjön, aki tudna örülni a mi örömünknek is. :) Remélem egyszer eljutok eddig..
2015. júl. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
98%

Bocsi, én sem meleg pasi vagyok, csak szeretnék hozzászólni. Esküvős szakmában dolgozok és sokszor nem értem, hogy miért nem élnek a melegek a "bejegyzett élettársi kapcsolat" megkötésénél semmilyen extrával. Lehet kérni például szertartást, mint a polgári házasságkötéseknél. Lehet kérni kihelyezett szertartást, ..., ... Ugyanúgy néz ki, mint egy házasságkötés, főleg, ha valaki fogad egy jó szertartásvezetőt. (Ilyen esetben egy erősen szimpatizáló szertartásvezetőt nagyon ajánlok!) Ha valaki nem is akar utána nagy dínom-dánomot, egy állófogadás, vagy egy estig tartó közös ünneplés ugyanúgy jó lehet. (Az olasz típusú, 10ig tartó esküvők most eleve nagy divatjukat élik design sütibárral, hideg ételekkel.)

Én azt gondolom, hogy a melegek többsége azért nem tart esküvőt és felhajtást, amiért sok rendezetlen hátterű hetero pár sem. Ahol nem fogadja el a család a másik párját, vagy problémák vannak a tágabb családi/baráti körrel, ott nem szívesen rendez az ember semmit. A lényeg nem változik, de egy csomó stressztől mentik meg magukat.

Ha egyszer oda kerül a sor, keress meg egy jó fotóst is, hogy méltón meg legyen örökítve! Én a vőlegényemmel (hamarosan férjemmel) dolgozok együtt, szívesen fotóznánk mi is egy meleg esküvőt! ;)


26/L

2015. júl. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Én egyáltalán nem. Utálom az ilyen felhajtásokat.
2015. júl. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Több éve együtt vagyok a párommal. Tervbe van véve, hogy egyszer talán egyszer bejegyzett élettársak leszünk itthon. Ehhez persze több dolognak is teljesülnie kell, így egyelőre inkább nem.


F 29 m

2015. júl. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%
Én nem ebben az országban tervezem leélni az életem. Többek között azért mert a bejegyzett élettársi kapcsolat egy vicc. Az USA sokkal elfogadóbb és én házasodni akarok szoval amint tudok kimegyek. 20\mF
2015. júl. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!